Dr. med. Eduarda Jurševiča Estētiskās medicīnas klīnika

Estētiskā ķirurģija|Эстетическая хирургия|Aesthetic surgery
lv » Skaistuma versijas » Estētiskā ķirurģija » Sievietēm » Endoskopiskā sejas ķirurģija » Endoskopiskais pieres liftings

Endoskopiskais pieres liftings

Endoskopiskā metodika ļauj veikt pieres izlīdzināšanas un nolaistu uzacu, kas piešķir sejai drūmu izteiksmi, pacelšanas operācijas. Šīs operācijas sniedz stabilu ādas izlīdzināšanos un izteiktu sejas augšējās zonas atjauninošo efektu. Bieži atkrīt nepieciešamība veikt augšējo plakstiņu plastiku, jo paceltās uzacis paceļ arī nokarājušos plakstiņus. Endoskopiskās operācijas papildus elements ir degungala pacelšana, kuram gadu gaitā attīstās tendence uz nokarenumu (ptozi).

Kas jūs satrauc?

  1. Ļengana āda abās pieres pusēs, deniņu apgabalā un acu kaktiņos.
  2. Dziļas horizontālas grumbas uz pieres.
  3. Uzacis un acis, īpaši to ārējie kaktiņi, ir nolaidušies. Augšējie plakstiņi ir „novecojuši” – āda ir kļuvusi biezāka un ir nokārusies pār acīm.
  4. Horizontālas un vertikālas grumbas virsdegunes apvidū, turpat izteikti redzamas ādas krokas.
  5. Ir izveidojušās grumbas deguna pamatnes apvidū, arī tā galiņš ir „saļumis”.
  6. Seja ir kļuvusi smagnējāka. Izskats ir drūms un noguris, bet skatiens – „naidīgs”.

Kādā vecumā veikt operāciju?

Tas atkarīgs no pašsajūtas un sevis uztveres. Sejas (piere un uzacis) virsdaļas estētiku ietekmē dažādi faktori: vecums, ieradumi un citi faktori. Parasti operāciju pieprasa pacientes sākot ar 35 gadu vecumu, bet to var ieteikt visa vecuma cilvēkiem, kuriem parādījušās grumbas pieres apvidū un nolaidušās uzacis.

Citi norādījumi

Pieres endoskopisko liftingu veic pacientiem ar virsējo sejas paralīzi (lai labotu asimetriju), izmanto migrēnas ārstēšanā (miotomija – ārstnieciska muskuļa sadale), iedzimtu estētisku ārienes defektu gadījumā – šķība piere un nokarājušies uzacu loki. Operācijas gaitā ķirurgs savieno uzacu loka kaulu daļu un ieliek plastmasas vai silikona implantu (saskaņā ar vienošanos). Pieres endoskopiskais liftings var papildināt augšējo plakstiņu plastiku, īpaši pacientiem, kuriem liekā āda un tās nokarenums ierobežo redzeslauku.

Kontrindikācijas

Smagas iekšējo orgānu saslimšanas, nopietnas sirds–asinsvadu un infekciju slimības, nekontrolējams augsts arteriālais spiediens, onkoloģiskās saslimšanas, asinsreces traucējumi, cukura diabēts, vairogdziedzera saslimšanas, pilnīgs ādas elastības zudums, nopietnu bojājumu esamība pieres apvidū un sejas augšējā trešdaļā.

Operācija

Ilgums 1,5–2 stundas. Ja tradicionālo pieres apvidus operāciju uzdevums ir liekās ādas nogriešana un savilkuma vektoru, kas paceļ uzacis, izveide, tad endoskopiskās metodikas balstās uz muskuļu disbalansa novēršanu pieres apvidū. Pieres endoskopiskās savilkšanas gadījumā netiek nogriezta neviena ādas matainā daļa. Četri griezieni 1 cm garumā – divi pieres zonā un pa vienam deniņu zonās (1 cm attālumā no matu augšanas līnijas – galvas matainajā daļā). Sejas augšdaļas endoliftings ļauj novērst augšējo plakstiņu nokarāšnos un izvairīties no augšējo plakstiņu standarta jeb griešanas plastikas, izlīdzināt dziļas pieres grumbas, kā arī grumbas starp uzacīm, pacelt smagu „pieres nokarāšanos”, koriģēt pašu pieres līniju, deniņu apvidu, deguna „muguru”, padarīt izteiksmīgāku vaigu kaulu līniju un pārveidot pacienta drūmo ārējo izskatu. Lai fiksētu izlīdzināto pieres ādu, mēs izmantojam fibrīna līmi Tissucol, kas droši sastiprina ādas audus bez šujamā materiāla izmantošanas, sadziedē rētas, atjauno (salīmē) audus un kurai piemīt asinsapturoša iedarbība. Tā pazemina baktēriju piekļuves iespēju, mazāk traumē nervu galus, matu maisiņus un asinsvadus, saīsina operācijas norises ilgumu. Pēc operācijas uz pieres tiek uzlikts speciāls fiksējošs apsējs. Šī operācija var būt SMAS–liftinga papildinājums.

Metodes priekšrocība

Zems traumatisms, minimizē operācijas lauku, nav redzamu pēcoperācijas rētu, matu zaudēšanas un notirpuma iespējas samazināšana invāzijas zonā, minimāli asins zudumi, nenozīmīgs matu augšanas līnijas pārvietojums, īss rehabilitācijas periods, pazemināts vai nulles sarežģījumu risks. Bieži pieres endoliftings kalpo par „modeles savilkuma” papildinājumu – kompleksajai operācijai ir ļoti efektīvs un ilgstošs rezultāts.

Mūsu klīnikā

Pieres un uzacu endoskopiskais liftings tiek veikts pēc ekskluzīvas franču profesora D.Maršaka metodikas.

Anestēzija

Vispārējā kombinētā.

Pēcoperācijas periods

Uzturēšanās stacionārā 1–2 diennaktis. Obligāta speciāla fiksējošā apsēja nēsāšana 24 stundu garumā. Sāpju izjūtu praktiski nav. Pirmās 5 dienas pēc operācijas ir jālieto antibiotikas. Pēc 48 stundām ir jāizmazgā mati ar šampūnu. Dažas dienas ir iespējama sasprindzinājuma sajūta. Pietūkums un neliels sejas iekaisums pāriet pēc 1,5–2 nedēļām. Pēcoperācijas tūskas un zilumi pazūd pēc 7–14 dienām. Šuves tiek noņemtas pēc nedēļas. Gala rezultātu var novērtēt pēc 2 mēnešiem. Mēneša laikā ir jāizvairās no fiziskām slodzēm, pārkaršanas (pirts, sauna), karstām ūdens procedūrām un sauļošanās. Nedrīkst lietot alkoholu un smēķēt, – lai izvairītos no papildus asins izplūdumiem. Kosmetoloģiskās procedūras var veikt pēc diviem–trim mēnešiem.

Sarežģījumi un riski

Minimāls patoloģiju procents, tomēr... Var būt jūtama pagaidu jūtīguma zaudēšana, diskomforts (nieze) griezienu–dūrienu apvidū, mērenas tūskas, pieres notirpums, maz pamanāmi pieres mīmikas traucējumi. Pieres audu tūska var saglabāties vairākus mēnešus. Griezienu rajonā iespējama matu izkrišana, bet pēc dažiem mēnešiem matu augšanas ātrums pilnībā atjaunosies.

MySQL: 0.0039 s, 2 request(s), PHP: 0.4725 s, total: 0.4764 s, document retrieved from cache.