Dr. med. Eduarda Jurševiča Estētiskās medicīnas klīnika

Estētiskā ķirurģija|Эстетическая хирургия|Aesthetic surgery
lv » Skaistuma versijas » Estētiskā ķirurģija » Sievietēm » Endoskopiskā sejas ķirurģija » Endoskopiskais SMAS–liftings

Endoskopiskais SMAS–liftings

Endoskopiskā ķirurģija – tās ir operācijas, kas tiek veiktas caur ļoti maziem griezieniemdūrieniem. „Dr. med. Eduarda Juršēviča Estētiskās medicīnas klīnika” – vienīgā Latvijas „operāciju zāle”, kurā tiek veiktas estētiskās endoskopiskās operācijas uz sejas. Absolūti acīmredzams, ka mūsu klīnikas estētiskās sejas ķirurģijas prioritārais virziens ir endoskopiskās un mazinvazīvās tehnoloģijas. Tās ir gandrīz pilnībā aizvietojušas bikoronāro griezienu vecuma izmaiņu ārstēšanā. Endometodika pazemina visu operāciju veidu traumatismu, padara praktiski neredzamas invāzijas pēdas, saīsina rehabilitācijas periodu, estētiskie rezultāti ir pārliecinoši un ilgstoši – 1015 gadi. Endoskopiskā SMASliftinga tehnoloģija atšķirībā no tradicionālajām metodēm ļauj veikt operāciju bez redzamām grieziena pēdām, caur nelieliem griezieniemdūrieniem. Liekā āda netiek likvidēta, tiek veikta zemāk esošo struktūru savilkšana.

Kas jūs satrauc?

  1. Tonuss un ādas krāsa, āda ir kļuvusi plānāka, ir atslābusi mīmiskā muskulatūra, nokarājušies mīkstie audi.
  2. Zemacs krokas, pieres un virsdeguna zonas grumbas padziļinās.
  3. Redzamas deguna–lūpu krokas, nokareni vaigi un acu un mutes ārējie kaktiņi, ādas nokarāšanās kakla un žokļa līnijas zonā.

Kādā vecumā veikt operāciju?

Tā ir vislabākā jaunības atgūšanas versija sievietēm pēc 35–40 gadiem, kad sejā ir redzamas vecuma izmaiņas, bet āda vēl ir pietiekami elastīga un viņas grib „atsvaidzināt” seju. Endoskopiskās metodikas ļauj novērst pirmās vecuma izmaiņu pazīmes sejas augšējā, vidējā un apakšējā zonā. Tādas operācijas efekts saglabājas uz ilgu laiku. Dāmas pēc 45 gadiem, kuras parasti ir klasiskās ritidektomijas kandidātes, var tāpat rēķināties ar dažām endoskopiskajām metodikām. Ne jau bioloģiskais vecums ir atjauninošo operāciju rādītājs, bet gan sejas stāvoklis – cik izteikts ir sejas nokarenums, cik daudz tonusa, elastības, mirdzuma zaudējusi āda.

Kontrindikācijas

Smagas iekšējo orgānu saslimšanas, infekciju slimības, sirds–asinsvadu un onkoloģiskās saslimšanas, asinsreces traucējumi, nekontrolējams augsts arteriālais spiediens, cukura diabēts, pilnīgs ādas elastības zudums, augsts acu iekšējais spiediens, ādas nosliece uz pārmērīgu rētošanos (keloīdās rētas), vairogdziedzera saslimšanas, kurām seko tā hiperfunkcija.

Mūsu klīnikā

Tiek veikts endoskopiskais SMAS–liftings (sejas muskuļu–fasciālās sejas sistēmas apļveida savilkšana), kas ļauj ne tikai novērst krokas un grumbas, uzlabot ovālu un koriģēt izmaiņas kakla zonā, bet arī kombinēt to ar citiem operāciju veidiem. Vienlaikus var veikt: pieres endoskopisku savilkšanu, blefaroplastiku (plakstiņu plastiku parasto un transkonjuktivālo), SMAS–liftingu kopā ar mentoplastiku (zoda korekciju). Par papildinājumu var kalpot vaigu un zoda mikroliposakcija. Endoskopiskās metodikas ļauj atjaunināt kā visu seju, tā arī atsevišķas tās zonas. Visizplatītākais savienojums – pieres endoskopiskais liftings ar sejas vidējās zonas SMAS–liftingu. Sejas vidusdaļas savilkšanas endoskopiska operācija bieži tiek apvienota ar apakšējo plakstiņu plastiku un zoda liposakciju un pīlingiem, var ietilpt apļveida savilkšanas kompleksā, ļaujot ievērojami uzlabot sejas vidējās zonas stāvokli.

Operācija

Ilgums – līdz 3,5 stundām. Deniņu zonās (matainajā daļā) tiek izdarīti minimāli griezieni–dūrieni. Endoskopa, kas aprīkots ar videokameru, kontrolē tiek veikta sejas vidējās vai apakšējās zonas ādas audu atslāņošana, tiek atdalīts sejas virspusējais fasciālais muskuļu aparāts (zemādas–tauku audi, muskuļi un fascijas) un tiek piestiprināts pie deniņu fascijas savilktā stāvoklī. Pēc tam tiek koriģēts ādas izvietojums un atjaunota estētiski harmoniskā sejas kontūra.

Zināšanai

SMAS–liftings tiek izmantots pieres un uzacu pacelšanā (vai bez pacelšanas), sejas vidusdaļas, deniņu apvidus un pilnīgas sejas pacelšanas gadījumā, kakla plastikā un kombinētajā sejas un kakla atjaunināšanas operācijā, sejas fаsciālā–muskuļu aparāta (SMAS) savilkšanā, sejas zonu implantācijā un citās jomās. Var veikt deniņu, sejas vidējās, apakšējās un kakla zonas korekciju.

Anestēzija

Vispārējā kombinētā.

Pēcoperācijas periods

Stacionārs 1–2 dienas. Nākamajā dienā pēc operācijas var mazgāt matus. Šuves tiek noņemtas 8.–11. diennaktī. Pēcoperācijas zilumi un tūskas pazūd pēc 7–14 dienām. Sāpju sajūtas ir nenozīmīgas. No trešās dienas iesakāms veikt rehabilitācijas kursu – limfodrenāžu masāžas veidus kopā ar kosmetoloģisko kopšanu. Galarezultātu var novērtēt pēc 1,5 mēneša.

Sarežģījumi un riski

Hematomu praktiski nav. Gadās matu izkrišana ap rētām (atkarīgs no ādas traumas pakāpes operācijas gaitā vai ādas iestiepuma rētas slēgšanas procesā), ar laiku matu augšana atjaunojas. Nervu jutīguma vai kustību zariņu bojājums (ādas zonas nejutība) sastopams reti.

MySQL: 0.0043 s, 2 request(s), PHP: 0.4890 s, total: 0.4932 s, document retrieved from cache.