Dr. med. Eduarda Jurševiča Estētiskās medicīnas klīnika

Estētiskā ķirurģija|Эстетическая хирургия|Aesthetic surgery
lv » Skaistuma versijas » Estētiskā ķirurģija » Sievietēm » Endoskopiskā sejas ķirurģija » Sejas profila un ovāla ķirurģija

Sejas profila un ovāla ķirurģija

Priekšstatu par skaistu kaklu nosaka noteikti kritēriji: skaidri izteikts zods, gluda kakla āda – bez grumbām un krokām. Par sejas ovāla kontūru atbild muskuļaudi. Kakla priekšpusē atrodas plašs simetriskais kakla pāra muskulis – platizma. Tā izstiepums ir dubultzods, it kā „atkāries” apakšžoklis. Taukaudu pārmērs veido smagnēju, pārlieki platu kaklu un līdz ar to maina sejas ovālu. Ļengana āda, krokas uz kakla un dubultzods nozīmē lieku gadu „nastu” uz sejas. Kakla liftings uzturēs atslābušu ādu un likvidēs lieko, atbrīvos no tauku nogulsnējumiem, atgriezīs zodam dabisko pacēlumu un formu. Simtiem tūkstošu cilvēku visā pasaulē ir veikuši tādu operāciju un izskatās jaunāki.

Kas jūs satrauc?

  1. Liekās ādas veidošanās, nolaidušies mutes un vaigu kaktiņi, sejas ovāls ir neizteiksmīgs.
  2. Vājš kakla muskuļu korsetes tonuss un pārlieks taukaudu sediments ir mainījuši kakla kontūru – izveidojies otrs zods.

Kādā vecumā veikt operāciju?

Tā ir iesakāma, kad vecuma izmaiņas ir minimālas un ādas elastības īpašības ir pietiekami labas. Parasti pieprasīta starp pacientēm 35–40 gadu vecumā.

Kontrindikācijas

Smagas iekšējo orgānu hroniskas saslimšanas, infekciju saslimšanas, nopietnas sirds–asinsvadu sistēmas saslimšanas, nekontrolējams augsts arteriālais spiediens, onkoloģiskās saslimšanas, asinsreces traucējumi, cukura diabēts, vairogdziedzera saslimšanas, ādas elastības zaudējums, nopietnu ādas bojājumu esamība kakla apvidū.

Operācija

Operācijas ilgums 1,5–2 stundas. Divi griezieni–dūrieni (1–1,5 cm) uz ādas zonas, kur rētas būs nemanāmas – zem zoda. Caur tiem ievada endoskopijas instrumentus. Operācijas laikā galvenā uzmanība tiek pievērsta estētiska kakla–zoda leņķa veidošanai (t.i. dubultzoda novēršanai) un atbrīvošanai no muskuļu saitēm uz kakla priekšējās virsmas. Ādas pārpalikumi tiek sadalīti jeb izkārtoti. Bieži zoda apvidū tiek izdarīts papildus griezums – caur to tiek izņemti taukaudu pārpalikumi un modelēts jauns muskuļu stāvoklis. Operācijas rezultāts – elastīgs kakls un izteikts sejas ovāls. Priekšrocības – asins zudums ir minimāls (kontrolējot endoskopu, ķirurgs praktiski neskar asinsvadus), nervu galu bojājumi ir izslēgti. Sarežģījumu risks ir minimizēts. Operācija tiek izdarīta bez griezieniem apvidū aiz auss, neizjaucot sejas anatomiju. Dažos gadījumos sejas vidējās zonas SMAS–liftings var tikt apvienots ar kakla liftingu (kakla muskuļu korsetes savilkšanu).

Anestēzija

Vispārējā kombinētā.

Pēcoperācijas periods

Uzturēšanās stacionārā 1–2 dienas. Obligāta speciāla savelkoša apsēja nēsāšana uzturoties stacionārā. Vairāku dienu laikā var būt nedaudz pazemināta ādas jūtība. Tūska un ādas bālums pāriet pēc 4–5 dienām. Lai palīdzētu ādai atjaunoties iesakāmas fizioterapeitiskās procedūras. Pirmais rezultāts ir pamanāms jau pēc pāris nedēļām – droši var atgriezieties ierastajā dzīves ritmā. Galarezultātu var novērtēt pēc diviem mēnešiem – zoda kontūra ir izteikta, kakls ir gluds, sejas ovāls ir jauns.

Zināšanai

Pirmajās nedēļās ir jāizvairās no fiziskām slodzēm, pārkaršanas (sauna, pirts, karsta vanna), sauļošanās pludmalē un solārijā.

MySQL: 0.0042 s, 2 request(s), PHP: 0.5163 s, total: 0.5205 s, document retrieved from cache.