Dr. med. Eduarda Jurševiča Estētiskās medicīnas klīnika

Estētiskā ķirurģija|Эстетическая хирургия|Aesthetic surgery
lv » Skaistuma versijas » Estētiskā ķirurģija » Sievietēm » Ķermeņa kontūru uzlabošana » Roku iekšējās virsmas ādas plastika (Brahioplastika)

Roku iekšējās virsmas ādas plastika (Brahioplastika)

Saskaņā ar dietologu apgalvojumiem, labākās zāles pret lieko svaru ir pareiza ēšana. Lieliskas apetītes ķīlnieces gadiem cīnās ar savu korpulenci, negūstot panākumus. Par glābšanas mēru kļūst ekstremālās diētas. Saskaņā ar Vispasaules Veselības Aprūpes organizācijas definējumu badošanās stāvoklis iestājas lietojot 1000 kalorijas dienā. Bruņojoties ar šo rādītāju, korpulentas figūras īpašnieces sāk sīvu cīniņu ar „XXL vīrusu” un strauji zaudē kilogramus. Atbrīvojoties no tukluma, pretī viņas saņem citu problēmu – nokārušos ādu uz visa ķermeņa, tai skaitā uz rokām. Mūsdienu estētiskā medicīna piedāvā ne mazums problēmu risinājuma veidu – katrai ķermeņa daļai (atsevišķi un kompleksā ar citām metodēm). Brahioplastika roku kontūras uzlabošanas programmā tiek uzskatīta par visefektīvāko.

Kas jūs satrauc?

  1. Līdz ar vecumu roku āda (no pleca līdz elkonim) iekšpusē ir zaudējusi elastību, tvirtumu un nokārusies.
  2. Cīņa ar liekajiem kilogramiem ir atspoguļojusies uz roku kontūrām – tās ir vājas, bet ar nokarenu ādu.
  3. Pēc krasas svara zaudēšanas roku āda ir ļengana.
  4. Pēc novājēšanas rokas nav iespējams savest kārtībā ar nodarbībām fitnesa klubā – āda karājas.
  5. Iedzimtība – rokas ar atkārušos ādu. Nostiprināt muskuļus neizdodas.
  6. Figūra pēc dzemdībām ir savesta kārtībā, bet rokas „uzpumpēt” neizdodas.

Kādā vecumā veikt operāciju?

Pēc palīdzības pie ķirurga var vērsties no 18 gadiem. Ņemiet vērā, jebkura vecumā liekā svara dēļ āda izstiepjas, bet kad jūs vājējat tā neizbēgami nokaras. Āda pati nevar atjaunoties un nav svarīgi, vai jūs esat jauns vai nē. Lai novērstu problēmu tiek izmantota brahioplastika, liposakcija, liposkulptūra. Brahioplastika – lai likvidētu nokārušās ādas audus un tauku nogulsnes. Ja tie ir minimāli, veic tikai liposakciju. Tā ir iesakāma jaunām sievietēm (25–35 gadu vecumā) ar labu ādas tonusu. 40–50 gadīgām pacientēm, kas nometušas vairāk kā 15 kg, iesakāma brahioplastika un liposakcija. Liposkulptūra un brahiplastika tiek izmantotas kompleksas ķermeņa kontūru uzlabošanas operācijas gaitā. Tādas operācijas kandidāti ir sievietes 45–58 gadu vecumā. Brahioplastika var kļūt par komplekso ķermeņa virsdaļas atjaunināšanas ķirurģisko pasākumu sastāvdaļu. Iekams izšķirties par vienu no piedāvātajām metodikām, ir jāzina, ka jebkurā vecumā operācija var izrādīties neiespējama kontrindikāciju dēļ. Ja to nav, par galveno uzdevumu jums kļūs kvalificēta ķirurga izvēle.

Kontrindikācijas

Smagas somatiskās saslimšanas (iekšējo slimību) formas, veiktas limfmezglu operācijas padušu zonā, mastektomija (piena dziedzera izņemšana onkoloģiskas saslimšanas dēļ), cukura diabēts, asins reces traucējumi, nekontrolējami augsts arteriālais spiediens, krasas un hroniskas infekciju slimības, nosliece uz pārmērīgu repēšanu (keloīdajām rētām).

Operācija

Ilgums 1,5–2 stundas (atkarībā no apjoma). Gadījumā, kad ir nepieciešama lipoksācija, ķirurgs sāk operāciju ar to. Pēc lieko taukaudu izņemšanas (vakuumaspirācija) tiek veikts vertikāls griezums – no paduses pie elkoņa locītavas. Ādas un tauku pārpalikumi tiek izgriezti. Pēc tam ādas malas tiek savienotas un fiksētas ar šuvi. Pēc visu ķirurģisko manipulāciju izpildes tiek uzlikta elastīga saturošā bandāža no roku delnām līdz padušu iedobei.

Anestēzija

Vietējā (ķirurģiskas manipulācijas tikai padušu iedobē), vispārējā kombinētā (ādas izgriešana līdz elkonim).

Pēcoperācijas periods

Stacionārs 1–3 dienas. Operācijas efektivitāti var novērtēt uzreiz – rokas iegūst skaistu harmonisku kontūru. Ja ir norādes, pirmajās divās dienās tiek veikta drenāža. Tūskas (roku apakšdaļā un uz delnām) un zilumi pazūd pēc 2–4 dienām. Lai paātrinātu sadzīšanas procesu un nepieļautu tūskas attīstību, iesaka veikt īpašu vingrošanu: saliekt un atliekt pirkstus, izpildīt plašas, bet ne straujas kustības ar rokām (lai plecu locītavas un padušu zonas iegūtu lokanību). Ir obligāta elastīgā apsēja vai saturošās bandāžas nēsāšana (6–7 dienas). Šuves noņem pēc 10–12 dienām. Ja jūsu darba profils nepieprasa straujas kustības – to var atsākt pēc nedēļas. Īpaša uzmanība ir jāpievērš šuvēm. Tās ir jāaizlīmē ar speciālu ķirurģisku lenti (silikona josliņām), lai nepieļautu to noslogošanu (aptuveni 2 mēnešus – pēc norādēm). To dara, lai uzlabotu rētas kvalitāti. Nodarbošanās ar sportu un mērenas fiziskās slodzes ir iespējamas pēc 2–2,5 mēnešiem. Galīgais rezultāts tiek novērtēts pēc pusgada. Diemžēl pēcoperācijas rētas paliek uz visu mūžu, bet to stāvoklis ar laiku būtiski mainīsies: sākumā sarkanas, ar laiku tās kļūs rozā, pēc tam kļūs gaišākas un pārvērtīsies smalkās baltās līnijās. Noslēpt tās būs vienkāršāk, nekā nokarenu ļenganu ādu uz rokām.

Mūsu klīnikā

Ja liekās ādas nav daudz, tās nokarenums ir mērens, bet elastība nav pilnībā zaudēta, mēs iesakām neķirurģisku roku iekšējās virsmas kontūras korekciju (savilkšanu un ādas atjaunināšanu) ar kompānijas Asclepion Laser Technologies GmbH (Vācija) diodes lāzera MeDioStarХТ palīdzību. Noteikta viļņa lāzera stara iedarbībā izlīdzinās grumbas, āda kļūst daudz elastīgāka. Diodes lāzers ļauj veikt ādas atjaunināšanu pēc vislabākā scenārija no visiem potenciāli iespējamajiem: tā ir personīgā kolagēna izstrādes stimulācija dermālajās struktūrās. Iedarbība uz dziļajām ādas kārtām ļauj manāmi uzlabot tās stāvokli, veikt ādas liftingu, neķeroties pie radikālām korekcijām. Šo metodiku mēs iesakām arī pēcoperācijas periodā – ādas tekstūras uzlabošanai un tās nostiprināšanai.

Sarežģījumi un riski

Parastās pēcoperāciju nedienas: tūskas (roku apakšdaļā un delnās) un zilumi. Pazūd patstāvīgi pēc 2–4 dienām. Zināms ādas saspringums rokas virsdaļā pāriet pēc pāris dienām. Daudz bīstamāks sarežģījums – šuves inficēšana (pacientiem ar pazeminātu imunitāti). Neglītas rētas veidošanās risks ir atkarīgs no kopšanas ieteikumu ievērošanas sadzīšanas procesā.

MySQL: 0.0041 s, 2 request(s), PHP: 0.4607 s, total: 0.4649 s, document retrieved from cache.