Dr. med. Eduarda Jurševiča Estētiskās medicīnas klīnika

Estētiskā ķirurģija|Эстетическая хирургия|Aesthetic surgery
lv » Skaistuma versijas » Estētiskā ķirurģija » Sievietēm » Ķermeņa kontūru uzlabošana » Gurnu plastika (Gluteoplastika)

Gurnu plastika (Gluteoplastika)

Modē atgriežas apaļīgas formas. Jaunajai modei ir savas dievietes – Venēras ar „nobriedušām” krūtīm, satraucošiem gurniem, kuplām gūžām. Viņas nekautrējas no savas seksualitātes. Šīs sievietes uzskata, ka kalsnums var pārvērst viņas par pusaudzēm. Grūtāk ir tām, kurām nav šīs bagātības. Kārdinošas figūras kults mudina vērsties pēc lielākām krūtīm, slaidām kājām un vidukļa pie plastiskajiem ķirurgiem. Tvirtas gūžas tāpat ir svarīga sievietes ķermeņa skaistuma sastāvdaļa un iekāres priekšmets. Ir pacienšu kategorija, kas patiesi cieš šīs ķermeņa daļas nepietiekamas attīstības dēļ un, tieši otrādi, tās pārliekā apaļuma dēļ. Gluteoplastika (gūžu formas korekcija) ir daudzu problēmu, kas saistītas ar šo pikanto ķermeņa daļu, risinājums.

Kas jūs satrauc?

 1. Pārāk mazs gūžu apjoms.
 2. Plakanas nolaistas gūžas.
 3. Pēc straujas novājēšanas gūžas ir zaudējušas elastību.
 4. Gūžu vecuma izmaiņas – muskuļu tonusa zudums, krunkaina āda.
 5. Gūžu asimetrija.
 6. Iedzimta vai pēctraumas deformācija.
 7. Nav iespējams „uzpumpēt” gūžu muskuļus fitnesa klubā.
 8. Gūžu audu atrofija (apjoma samazināšana).
 9. Gūžu ar implantiem trauma – nepieciešama to aizstāšana.
 10. Lieki tauku uzkrājumi gūžu apvidū.

Zināšanai

 1. Gūžu muskuļi – vieni no vislielākajiem un spēcīgākajiem cilvēka ķermenī. Jo stiprāki ir muskuļi, jo grūtāk ir tos trenēt. Gūžu „apgreidam” nepieciešams ne mazāk kā pusgads – ar pastāvīgu treniņu programmu korekciju.
 2. Vīriešu gūžu morfoloģiju nosaka lielo sēžas muskuļu reljefs, bet par sievietes skaistumu atbild harmonisks taukaudu sadalījums.

Kādā vecumā veikt operāciju?

Tiek veikta jebkurā vecumā, bet ne agrāk kā 18 gados. Īpaši izplatīta 25–35 gadīgu sieviešu starpā. Šī operācija ir glābiņš tiem, kam noteiktu apstākļu dēļ ir mazs gūžu apjoms, to nolaišanās, audu atrofija vai deformācija. Sievietēm pēc 45 gadiem tāda operācija ir iesakāma vecuma pēdu novēršanai (ādas, muskuļu ļenganums, ādas audu ptoze).

Kontrindikācijas

Pilnīgs ādas elastības zudums, asins reces traucējumi un asins saslimšanas, nekontrolējami augsts arteriālais spiediens, aptaukošanās, ko izraisījuši iekšējas sekrēcijas dziedzeru darbības traucējumi, cukura diabēts, asas iekaisuma un infekciju saslimšanas, pārciests abscess, sāpīgas cistas, vairākkārtēji neveiksmīgi gūžu endoprotezēšanas mēģinājumi, persistējoša infekcija jebkurā pacienta ķermeņa daļā, onkoloģiskās saslimšanas.

Operācija (izmēra palielināšana un formas korekcija ar implantu palīdzību)

Ilgums 1,5–2 stundas. Uz operāciju galda pacients guļ uz vēdera. Griezumi (4–5 cm) tiek veikti starpgūžu ielocē virs astes kaula (vai zemgūžu ielocēs). Zonā, kur nav lielu asinsvadu un nervu, tiek veidotas „kabatas”, kurās mēs ievietojam implantus. Pēc operācijas uz audiem tiek uzliktas ķirurģiskas šuves, kosmētiskās – uz ādas. Ar laiku rēta būs praktiski neredzama. Pēc ķirurģiskām manipulācijām uzvelk kompresijas veļu. Gūžu endoprotezēšana var tikt veikta kā posms vai kā rekonstruktīvās operācijas sastāvdaļa gūžu audu defektu gadījumā.

Mūsu klīnikā

Tiek izmantoti biosavienojami silikona implanti, kurus oficiāli atļāvusi izmantot Eiropas medicīnas garantiju un plastiskās ķirurģijas materiālu kvalitātes komiteja – EQUAM. Mēs dodam priekšroku kompānijām–ražotājiem ar nevainojamu reputāciju tirgū, kas ražo dažādas konfigurācijas un kvalitātes implantus speciālām vajadzībām. Visiem implantiem ir garantija, tie ir izturīgi pret ārējiem bojājumiem, nepieprasa aizstāšanu. Endoprotēzes forma tiek piemeklēta individuāli.

Anestēzija

Vispārējā kombinētā. Var būt spinālā (saskaņā ar norādēm).

Zināšanai

 1. Korekcijai pakļautas tikai gūžu sānu virsdaļas. Implantiem ir jāatrodas virs sēžas cilņiem, lai uz tiem nebūtu spiediena, kad jūs atradīsieties sēdošā stāvoklī.
 2. Nevajag uzstāt uz lielu implantu izmēru un to ievietošanu zemāk par noteikto līmeni, lai piešķirtu, it kā, lielāku apjomu. Jūs iegūsiet neapšaubāmi sliktu rezultātu. Ticiet ķirurga ieteikumiem.
 3. Ja jums ir gūžu implanti (slimības gadījumā), ir aizliegts veikt intramuskulārās injekcijas gūžu apvidū! Izmantojiet šiem mērķiem citas ķermeņa zonas.
 4. Ir jāsargās no gūžu zonas bojājumiem ar asiem un durošiem priekšmetiem.
 5. Implanti, kas domāti gurnu ārmalas palielināšanai vēl nav radīti!
 6. Gūžu korekcija bez implantiem – tā ir nokārušās ādas izgriešana.

Pēcoperācijas periods

Stacionārs 2–4 dienas. Pirmajās dienās ir iespējamas mērenas sāpju izjūtas un jūtības pazemināšanās. Drenāžas noņem pēc diennakts. 5–7. dienā pāriet visas nepatīkamās sajūtas. Pirmās nedēļas laikā neiesaka sēdēt un gulēt uz muguras. Šuves noņem 10–12. dienā. Obligāta kompresijas veļas nēsāšana 1,5–2 mēnešu garumā. Atgriešanās pie ierastā dzīves ritma iespējama pēc 2 nedēļām, pilna fiziskā slodze un sportošana – pēc 2–3 mēnešiem. Trīs mēnešus neiesaka apmeklēt pirti un saunu. Pēcoperācijas periodā ieteicams iziet speciālu kosmetoloģisko procedūru kursu.

Sarežģījumi un riski

Mūsdienīga operāciju veikšanas tehnoloģija, kvalitatīvi implanti un ķirurga kvalifikācija samazina tos līdz minimumam, tomēr... Ir iespējams brūces sastrutojums, asiņošana, izteikta repēšana. Nepareizi ievietots implants spiedīs uz sēžas nervu un izraisīs sāpes kājā. Pastāv liels protēžu asimetrijas, nobīdes, konturēšanās risks. Lai izvairītos no šīm sekām, operācijas veikšanu uzticiet tikai pieredzējušam ķirurgam.

Masīvu gūžu korekcija

Klasiskā liposakcija (tauku šūnu vakuuma aspirācija) plus liftings (ādas izgriešana un savilkšana).

Pēcoperācijas periods

Tūska un zilumi operācijas zonā 3–4 nedēļas. Iespējami pagaidu jūtības traucējumi. Atkopšanās periods ir atkarīgs no operācijas apjoma – parasti 1 mēnesis. Kompresijas veļa sekmē labāku ādas savilkšanos. Sarežģījumu profilaksei ir jāveic kontrolapskates, ādas stāvokļa uzlabošanai iesakāmas speciālas kosmētiskās procedūras (limfodrenāžas masāža, maskas, krēmi...).

MySQL: 0.0043 s, 2 request(s), PHP: 0.4904 s, total: 0.4947 s, document retrieved from cache.