Dr. med. Eduarda Jurševiča Estētiskās medicīnas klīnika

Estētiskā ķirurģija|Эстетическая хирургия|Aesthetic surgery
lv » Skaistuma versijas » Estētiskā ķirurģija » Sievietēm » Ķermeņa kontūru uzlabošana » Gurnu ārmalas formas korekcija („galifē” likvidācija)

Gurnu ārmalas formas korekcija („galifē” likvidācija)

Senajos laikos vīrieši uzskatīja par laimi ieraudzīt dāmas potīti. Tieši pēdas miniatūrums tad sajūsmināja viņu skatienus, bet ne kāju garums un forma. Līdzko mode saīsināja kleitu garumu, skaistuma etalons tika pārvērtēts. Par svarīgu kļuva viss: gan maiga āda, gan graciozs siluets, gan skaisti veidoti gurni, gan slaidas kājiņas. Neviens jau nestrīdas... Protams, fitness, masāža, aparātkosmetoloģija ir labs sākums cīņā ar „galifē” efektu. Bet vairumā gadījumu tikai muskuļi iegūst tonusu, uzlabojas ādas turgors, bet proporciju harmonizācijas problēmu atrisināt neizdodas. Tikai plastiskie ķirurgi var palīdzēt iegūt nevainojamas figūras kontūras.

Kas jūs satrauc?

 1. Figūras defekts – „galifē”.
 2. Korpulence.
 3. Neglītas formas apaļumi uz gurniem.
 4. Tauku „spilventiņi” mazliet zemāk par iegurni.
 5. Tauku uzkrājumi, kas pārkaras pār „galifē”.
 6. Tauku „spilventiņi” zem gūžu līmeņa – vizuāli saīsina kājas.
 7. „Kvadrātveida” gūžas.
 8. Gūžas – „astoņnieks”.
 9. Disproporcija: šaura augša – smaga apakša.
 10. Neestētisks gurnu reljefs.

Kādā vecumā veikt operāciju?

Jebkādā vecumā, bet ne agrāk kā 18 gados. Motivācija ir atkarīga no pašsajūtas un sevis uztveres. Jo agrāk jūs novērsīsiet šo estētisko defektu, jo ātrāk atbrīvosieties no pārdzīvojumiem un kompleksiem. Brīnišķīgi operācijas rezultāti pacientēm ar normālu svaru. Labi rezultāti tiem, kam ir nedaudz liekā svara. Teicams estētisks efekts – jaunām pacientēm (25–30 gadu vecumā). Svarīgs sekmīgas operācijas nosacījums ir ādas elastība (labāk savelkas). Korpulentām sievietēm ieteicams sākumā nomest lieko svaru (pieredzējuša dietologa, endokrinologa, terapeita uzraudzībā), bet pēc tam jānodarbojas ar šīs lokālās problēmas novēršanu.

Kontrindikācijas

Vecums mazāk par 18 gadiem, no insulīna atkarīgā tipa cukura diabēts, smagas formas iekšējo orgānu saslimšanas, sirds–asinsvadu,infekcijas un onkoloģiskās saslimšanas, asins reces traucējumi, nekontrolējami augsts arteriālais spiediens, pilnīgs ādas elastības zudums, nosliece uz pārmērīgu repēšanu (keloīdajām rētām), ādas iekaisuma slimības, varikozā slimība, nervu traucējumi, ekstremitāšu asinsapgādes traucējumi, iekaisuma process gurnu apvidū, tromboflebīts, perifēro asinsvadu slimība.

Zināšanai

 1. Nav pareizi uzskatīt, ka tauku izciļņi (uzkrājumi) uz gurnu ārmalas ir miesās kuplu dāmu prerogatīva. Gurnu līnija var būt deformēta arī slaidām sievietēm. Tāda silueta un proporciju disonanse ir saistīta ar iedzimtām taukaudu sadales konstitūcijas īpatnībām. Mediķi sauc tādus uzkrājumus par „tauku lamatām”. Diemžēl proporcijas un figūras ģeometrija nemainās pēc novājēšanas. Tauku „spilventiņi”, kas palikuši tais pašās vietās nav pārēšanās sekas. Mokošais fitness, ar ko nodarbojas kārnās, neatrisina proporciju problēmu, bet dažreiz pat padziļina to – „galifē” palielinās uz muskuļu masas rēķina. Retos gadījumos palīdz tikai speciāli vingrinājumi, masāža, kas noliek gurnu locītavu vietā, kā arī elektroimpulsu kosmetoloģijas procedūras. Visefektīvāko veidu, kā atbrīvoties no „galifē”, var piedāvāt mūsdienu estētiskā medicīna – tā ir liposakcija.
 2. Šīs plastiskās operācijas būtība ir ķermeņa kontūru izmaiņas, nevis cīņa ar lieko svaru.
 3. Ja jūs morāli neesat gatavi radikāliem mēriem, iesakām veikt vēl vienu mēģinājumu uzlabot figūru: ar īpašu vingrinājumu kompleksu.

Operācija

No 30 minūtēm līdz 1,5 stundai (atkarībā no ieplānotā ķirurģisko manipulāciju apjoma). Liposakcija var tikt veikta uzreiz vairākās zonās. Pastāv vairākas tehnoloģijas: vakuuma (tauki noārdās mehāniski), ultraskaņas (ultraskaņa pārvērš taukus suspensijā un pēc tam to atsūknē) un elektroniskā (taukus šķeļ ar elektrisko lauku un izņem caur smalkām kanulām). Mūsu klīnikā priekšroka tiek atdota taukaudu vakuuma aspirācijai. Problemātiskajā zonā tiek izdarīts 3–4 mm dūrums, caur kuru tiek ievadīta īpaša caurulīte, kas savienota ar vakuuma atsūcēju, caur šo „konstrukciju” tiek ievadīts taukaudu destruktors un tie tiek atsūknēti. Pēc nepieciešamo manipulāciju veikšanas uz ādas brūcēm tiek uzliktas kosmētiskās šuves. Skaistas gurnu kontūras tiek modelētas uz pārpalikušo zemādas tauku slāņa rēķina. Vēl viena problēma, kuru var atrisināt operācijas gaitā – tauku nogulumu likvidēšana, kas pārkārušies virs „galifē”, tas ir, ķermeņa aizmugures–sānu daļu korekcija (flanka).

Anestēzija

Vietējā, vispārējā kombinēta vai epidurālā.

Mūsu klīnikā

Silueta un ķermeņa (tāpat arī „galifē likvidācija”) proporciju uzlabošana tiek sasniegta ar liposkulptūras palīdzību, izmantojot Lipex metodiku. Pēc operācijas ķermenis iegūst ideālus parametrus, bet āda izskatās elastīga un gluda. Lipex metode var tikt izmantota 25 cilvēka ķermeņa zonās.

Pēcoperācijas periods

Stacionārs 1–2 dienas (saskaņā ar norādēm). No pirmās pēcoperācijas dienas sāpju izjūtām atbrīvo analģētiķi. Tūska pāriet pēc 6–10 dienām. Obligāta kompresijas veļas nēsāšana 1–4 nedēļas (pastāvīgi), vēlāk – tikai dienas laikā. Šuves tiek noņemtas pēc 6–10 dienām. Jau pēc nedēļas var atgriezties pie ierastā dzīves ritma, bet mēnesi pēc operācijas nav iesakāma nodarbošanās ar sportu un pārkarsēšanās (karsta vanna, sauna, solārijs). Kontrolapskašu laiku nosaka ķirurgs. Mazas rētas būs praktiski nemanāmas, jo atrodas dabiskajās ādas krokās vai vietās, kurās ķermeni piesedz apakšveļa. Pilnīga rehabilitācija – pēc 2 nedēļām. Galīgo rezultātu var novērtēt pēc 2–2,5 mēnešiem.

Sarežģījumi un riski

 1. Zemādas asinsizplūdumi (pazūd 2–3 nedēļu laikā).
 2. Sabiezējumi (pazūd 1–1,5 mēneša laikā).
 3. Asins un audu šķidruma uzkrāšanās taukaudu kanālos (uzsūcas patstāvīgi vai arī ķirurgs veic punkciju).
 4. Tūska (pāriet pēc 1mēneša).
MySQL: 0.0051 s, 2 request(s), PHP: 0.5466 s, total: 0.5516 s, document retrieved from cache.