Dr. med. Eduarda Jurševiča Estētiskās medicīnas klīnika

Estētiskā ķirurģija|Эстетическая хирургия|Aesthetic surgery
lv » Skaistuma versijas » Estētiskā ķirurģija » Sievietēm » Ķermeņa kontūru uzlabošana » Gurnu iekšējās virsmas plastika (Kruroplastika)

Gurnu iekšējās virsmas plastika (Kruroplastika)

Vairākums sieviešu gandrīz visu savu apzināto dzīvi mēģina novājēt. Efektīvs veids kā nomainīt apģērba izmēru – „sēsties” uz spinātiem un ūdens. Šī diēta 100 procentīgi atbrīvos no liekajiem kilogramiem, bet nav nekāds fakts, ka kļūs slaidas tieši tās vietas, kuru dēļ ir paredzēta šī „eksekūcija”. Ja neizdodas gūt rezultātus, īgnums parasti tiek uzēsts ar mīļotajiem desertiem, bet svari atkal rāda kārtējo svara pieaugumu. Rājot sevi par bezrakstura uzvedību, dāmas dodas uz trenažieru zālēm, masāžas kabinetiem un atkal nesasniedzot efektu, krīt kārtējā depresijā. Kā tad sasniegt kāroto pilnību? Atbilde ir tikai viena, tāpat kā izeja. Vispareizākais veids kā savest kārtībā gurnus – tā ir kruroplastika (gurnu proporciju un kontūru atjaunošanas operācija).

Kas jūs satrauc?

  1. Novājēšanas rezultātā āda uz gurnu iekšējās daļas nav savilkusies, bet nokārusies.
  2. Gurnu iekšējās daļas ādas tonusa zaudēšana.
  3. Tauku „spilventiņi” uz gurnu iekšējās virsmas.
  4. Atslābusi āda uz gurnu iekšējās daļas.
  5. Apaļīgas kājas, tauku uzkrājumi uz gurnu iekšējās virsmas (augšā) – ir neērti iet.
  6. Kājas pieskaras viena otrai, pastāvīgās berzes dēļ rodas kairinājums, sāpju izjūtas.
  7. Fizisks diskomforts gurnu iekšējā daļā (āda svīst, ir izsutumi).
  8. Nepatīk kāju forma.
  9. Slaida figūra, bet gurnu virsdaļā ir uzkrājušās tauku nogulsnes, kuras nav iespējams likvidēt pat ar speciāliem vingrinājumiem, kas paredzēti šai zonai.
  10. Gurnu iekšējās virsmas deformācija nepareizi veiktas lipoksācijas dēļ.

Zināšanai

Tauku nogulsnes uz gurnu iekšējās daļas pēc novājēšanas pārveidojas nokarenos ļenganas ādas „maisos”, kurus gandrīz nav iespējams novērst ar speciāliem vingrinājumiem – izstaipītā āda nav spējīga savilkties. Par tonusa zaudēšanu atbild nevis muskuļaudi, bet gan ādas audi. Gurnu iekšpusē āda ātri zaudē elastību un slikti savelkas. Fiziskā slodze šajā zonā var uzlabot muskuļu tonusu, bet nelabos kontūras.

Kādā vecumā veikt operāciju?

Operāciju var veikt jebkurā vecumā, ja nav kontrindikāciju. Sievietēm (20–35 gadu vecumā) mīkstie audi ir elastīgi, āda vēl saglabā tvirtumu, asins apgāde ir pietiekama, tādēļ sadzīšana risinās ātrāk un ilgāk saglabājas operācijas efekts. Pacientēm pēc 40 gadiem pilnībā var garantēt labus rezultātus, ja viņas pēcoperācijas periodā stingri ievēros visus ķirurga ieteikumus. Katram organismam ir individuālas īpatnības un šis faktors ir tāpat jāņem vērā. Piemēram, kaulu–saišu aparāta, zemādas vēnu un apakšējo ekstremitāšu artēriju stāvoklis (gurnu, zemceļa un aizmugurējās apakšstilba artērijas pulsācija).

Kontrindikācijas

Vecums – ne mazāk par 18 gadiem, no insulīna atkarīgā tipa cukura diabēts, nopietnas hroniskas iekšējo orgānu saslimšanas, infekcijas un onkoloģiskās saslimšanas, asins reces traucējumi, nekontrolējami augsts arteriālais spiediens, pilnīgs ādas elastības zudums, nosliece uz pārmērīgu repēšanu (keloīdajām rētām), ādas iekaisuma saslimšanas, varikozā slimība, ekstremitāšu asinsapgādes traucējumi.

Zināšanai

Gurnu iekšējās daļas plastika tiek veikta, izmantojot cirkšņa vai spārna–cirkšņa metodes. Cirkšņa griezums iet pa cirkšņa ieloci un par 2–4 cm aiziet zem gūžas. Spārna–cirkšņa griezums ir sarežģītāks un iet caur kaunuma zonu (sākas kaunuma zonā un beidzas gurnu–gūžu rievas sākumā). Metodes izvēle tiek noteikta konsultācijā.

Operācija

Neatkarīgi no invāzijas tehnikas ilgums 2–2,5 stundas (atkarībā no ķirurģisko manipulāciju apjoma). Ja problēma ir tikai minimāli liekie taukaudi un ādas elastība nav zaudēta, tiek veikta lipoksācija. Ja problēma slēpjas ādas–taukaudu nokarenumā, tiek veikta lipoksācija, bet pēc tam griezumi (2–4 cm) cirkšņa ielocēs, zem gūžām (vai tiek izmantota spārna–cirkšņa metode). Tiek izgriezti liekie ādas–taukaudi, mīkstie audi tiek savilkti uz augšu un stiprinās pie vienas no gurnu iekšējās virsmas lielo muskuļu cīpslām. Pēc tam ķirurgs aizšuj griezumus ar ādas kosmētisko šuvi, uzliek speciālu elastīgu plāksteri, kas netraucē normālu asinsriti. Smalka rēta var atrasties cirkšņa–gūžu rievā vai kaunuma zonā, bet jebkurā gadījumā tās redzamība būs minimāla jau pēc dažiem mēnešiem. Kruroplastiku var apvienot ar gurnu liposkulptūru un ikru formas un apjoma lipokorekciju (pēc norādēm).

Anestēzija

Vispārējā kombinētā vai spinālā (pēc norādēm).

Pēcoperācijas periods

Stacionārs 2–4 dienas. Iet dušā var 4. diennaktī. Tūska un limfostāze invāzijas zonā – parasta situācija. Kādu laiku dažās gurnu zonās var būt pazemināta jūtība. Kompresijas veļu (vai blīvās zeķubikses) ir jānēsā 2 nedēļas pastāvīgi, pēc tam 1 mēnesi (individuāls rādītājs) tikai dienas laikā. Šuves noņem pēc 12–14 dienām. Pirmās divas nedēļas ir iesakāma pazemināta fiziskā aktivitāte. Ir kontrindicēta svarcelšana, atdzišana, pārkaršana. Atsākt darbu var pēc 10–12 dienām. Divas–trīs nedēļas ir iespējamas sāpju izjūtas (invāzijas zona) sēdus stāvoklī. Pēc 1–1,5 mēneša var pieļaut fizisku aktivitāti pilnā apjomā. Galīgais rezultāts tiek novērtēts pēc 2–3 mēnešiem. Aptaukošanās neesamības gadījumā efekts saglabājas ilgus gadus. Laika gaitā (ja ir spēcīgs ādas ļenganums) var veikt atkārtotu operāciju.

Rezultāts

Āda gurna iekšpusē ir elastīga, kāju virsdaļas apkārtmērs ir samazināts, kāju kontūras – izteiktas un līdzenas, ķermeņa siluets – harmonisks. Operācijas efekts būs tik ilgstošs, cik ilgi jums izdosies stabilizēt un noturēt savu optimālo svaru. Krasas tā svārstības obligāti atspoguļosies uz ādas stāvokļa – tā zaudēs elastību.

Sarežģījumi un riski

Zilumi saglabājas 2–3 nedēļas. Limfātiskā tūska (limfostāze), kurai seko ekstremitāšu aptaukošanās un ādas sabiezinājums. Operācijas veikšanu var uzticēt tikai pieredzējušiem ķirurgiem, kas veic tās pastāvīgi. Svarīgi nepieļaut pārlieku ādas izgriešanu vai savilkšanu. Tādas nepiesardzības sekas ir asinsrites traucējumi un tā var izraisīt nopietnus sarežģījumus.

MySQL: 0.0038 s, 2 request(s), PHP: 0.5206 s, total: 0.5244 s, document retrieved from cache.