Dr. med. Eduarda Jurševiča Estētiskās medicīnas klīnika

Estētiskā ķirurģija|Эстетическая хирургия|Aesthetic surgery
lv » Skaistuma versijas » Estētiskā ķirurģija » Sievietēm » Ķermeņa kontūru uzlabošana » Liposkulptūra (patentēta LIPEX metodika)

Liposkulptūra (patentēta LIPEX metodika)

Šodien plastiskā ķirurģija ir kļuvusi par daudzu sieviešu intereses objektu. Viņas tiecas nevis vienkārši uz sejas atjauninošo plastiku un figūras korekciju, bet ļoti rēķinās ar efektīvām un drošām tehnoloģijām. Viena no tādām lipomodelēšana vai liposkulptūra. Konceptuāli procedūra ir balstīta uz sejas un ķermeņa kontūras maiņu uz zemādas tauku šūnu samazināšanas vai palielināšanas rēķina. Ķirurgs ir veidotāja lomā. Viņš ne tikai izņem liekos taukaudus, bet arī veido jaunas proporcijas. Korpulentas formas tiek koriģētas ar lokālās ķirurģiskās novājēšanas (lipoksācijas) palīdzību, bet ārienes trūkumi pārvēršas par efektiem (liposkulptūra).

Kas jūs satrauc?

  1. Nevienmērīgs tauku uzkrājumu izkārtojums.
  2. Pārlieka zemādas tauku uzkrāšanās plecu apvidū, uz muguras, vidukļa, ceļiem.
  3. Dubultzods un liels vaigu apjoms.
  4. Tauku nogulumi krūškurvja apvidū.
  5. Korpulentas rokas.
  6. Х–veida kāju izliekums.
  7. Tauku „priekšauts” uz vēdera.
  8. Pārāk lielas gūžas.
  9. Neestētisks gurnu un apakšstilbu reljefs.

Kādā vecumā veikt operāciju?

Kontūras veidojošo pamatlīniju deformācijas (apakšžoklis, kakla–zoda leņķis, vaigu kaulu līnija, vaigi, viduklis, gurni un citas) līdz ar vecumu var kļūt ļoti būtiskas, tāpēc pacientes 25–35 gados vēlas izteiktu sejas ovālu un daudz slaidāku figūru. Vecuma izmaiņas, kas saistītas ar zemādas tauku šūnaudu pārkārtošanos, izpaužas lokālu „tauku lamatu” veidā pat vēl pirms grumbu rašanās. Sievietes (35–40 gados) kļūst par plastisko ķirurgu galvenajām pacientēm. Pēc 45–50 gadiem zemādas tauku šūnaudu remodelēšanu papildina liekās ādas likvidēšana. Mūsdienu sieviete vēlas būt pievilcīga un pārliecināta par sevi jebkurā vecumā. Šī motivācija kļūst par galveno lēmuma pieņemšanā. Vai tieši jums ir jāveic operācija? Atkarīgs no pašsajūtas un sevis uztveres.

Kontrindikācijas

Smagas iekšējo orgānu saslimšanas, infekciju, sirds asinsvadu un onkoloģiskās saslimšanas, asins reces traucējumi, nekontrolējami augsts arteriālais spiediens, no insulīna atkarīgais cukura diabēts, pilnīgs ādas elastības zudums, aknu ciroze, nieru mazspēja, vairogdziedzera saslimšana, kurai seko tā hiperfunkcija, autoimūnās saslimšanas.

Zināšanai

Liposakcija un liposkulptūra ir dažādi operatīvās iejaukšanās veidi. Liposakcija – tā ir taukaudu aspirācija (biomateriāla savākšana). Liposkulptūra – tā ir ne tikai taukaudu pārmēra likvidēšana, bet arī tā pārvietošana uz vajadzīgajām ķermeņa zonām, estētisko kontūru formēšanai un vēlamās ķermeņa ģeometrijas panākšanai. Nosaukums „liposkulptūra” skaidri atspoguļo tās uzdevumu: proporcionalitātes atjaunošana un ķermeņa formu korekcija. Tā iesakāma pacientiem ar spilgti izpaustiem lokāliem tauku nogulumiem, no kuriem nav iespējams atbrīvoties ar diētu, fizioprocedūru un sporta palīdzību.

Liposkulptūra pēc LIPEX metodes

1994.gadā mūsu klīnikā tika izstrādāta un patentēta ķermeņa kontūras modelēšanas metodika uz taukaudu rēķina – LIPЕХ. Šī efektīvā tehnoloģija šodien tiek pielietota daudzās Eiropas estētiskās medicīnas klīnikās. LIPЕХ metodika – tā ir tauku šūnu izņemšana un pārvietošana operējamās zonas robežās. Metode paredz vairāku īpašu ķirurģisku paņēmienu izmantošanu skaistas ķermeņa kontūras radīšanas mērķiem. Tehnoloģija ļauj praktiski netraumēt asinsvadus un nervus, izņemt no liela anatomiska laukuma līdz 8–10% taukaudu no kopējās ķermeņa masas. Lipomodelēšana – tā ir ādas operācija ar minimāliem (3–5 mm) ādas griezumiem. Tā ir maztraumatiska. Liposkulptūru pēc LIPЕХ metodikas var veikt arī endoskopiskās aparatūras kontrolē. Pēc operācijas beigām ķirurgs uzliek operējamai zonai speciālu elastīgo apsēju uz 7–10 dienām. Tas stimulē ādas pašsavilkšanos un izslēdz nepieciešamību likvidēt tās pārmēru ķirurģiskā ceļā. Šī īpatnība izdevīgi atšķir LIPЕХ no citām metodikām.

Anestēzija

Kā likums, vispārējā kombinētā. Vietējā anestēzija tiek izmantota tikai nelielu ķermeņa laukumu remodelēšanā.

Rezultāts

Ideāli ķermeņa parametri, izteikta sejas kontūra, plakans un savilkts vēders, ideālas gurnu, kāju, roku, gūžu formas, elastīga un gluda āda. Līdzena ādas virsma tiek sasniegta izmantojot speciālus ķirurga tehniskos paņēmienus (arī mūsu izgudrojums). Pēc operācijas, kurā izmantota LIPЕХ metode, atkārtoti taukaudu nogulumi nerodas – efekts saglabājas visas dzīves laikā.

Mūsu klīnikā

Liposkulptūru sejas un zonā zem zoda (dubultzoda likvidēšana, vaigu apjoma samazināšana), kā atsevišķu operāciju, mēs veicam reti. Biežāk tā tiek pielietota kompleksā ar sejas SMAS–liftingu un tiek aplūkota kā viens no tā posmiem.

Pēcoperācijas periods

Jauno ķermeņa kontūru var redzēt pēc 30–45 dienām, kad pazūd tūskas (nevajag uztvert tās, kā pāri palikušos taukaudus). Pirmais rezultātu novērtējums – ne agrāk kā 1,5 mēnesi pēc operācijas. Galīgā ķermeņa kontūras vizualizējas pēc 8–9 mēnešiem. Papildus terapeitiskās/kosmētiskās programmas, kas aktīvi kopj ādu, palīdzēs uzturēt un uzlabot efektu. Ja jūs racionāli ēdīsiet un uzturēsiet pastāvīgu ķermeņa svaru, „tauku lamatas” paliks bez kārotā loma. Ķermeņa svaram palielinoties, zemādas tauku uzkrāšanās notiks vienmērīgi pa visu ķermeni.

Sarežģījumi un riski

Visnopietnākie ir saistīti ar infekcijām, tāpēc ir nepieciešama profilakse ar antibiotikām. 5% gadījumu zonās, kas tiek pakļautas ķirurģiskām manipulācijām, vērojama nenozīmīga ādas jūtības zaudēšana, kas pāriet pēc 3–4 nedēļām. Var parādīties hiperpigmentācija (1%), kas pakāpeniski pazūd 2–3 mēnešu laikā.

MySQL: 0.0043 s, 2 request(s), PHP: 0.4521 s, total: 0.4564 s, document retrieved from cache.