Dr. med. Eduarda Jurševiča Estētiskās medicīnas klīnika

Estētiskā ķirurģija|Эстетическая хирургия|Aesthetic surgery
lv » Skaistuma versijas » Estētiskā ķirurģija » Sievietēm » Ķermeņa kontūru uzlabošana » Kāju plastika (Stilbu endoprotezēšana ar implantiem)

Kāju plastika (Stilbu endoprotezēšana ar implantiem)

Sievietēm vienmēr bija un būs ne visai vienkāršas attiecības ar personīgo ķermeni. Katra, cik vien tas ir iespējams, mīl savus dabas dotumus, bet tikai hipotētiski. Apziņas slēptuvēs glabājas desmitiem pretenziju pret detaļām – krūtis varētu būt lielākas vai mazākas, gurni platāki vai šaurāki, dibens iespaidīgāks vai pretēji... Kas attiecas uz kājām, reklamācijas var izrādīties ļoti būtiskas. Sievietes apriori iedalās tajās, kurām kājas ir skaistas un tajās, kurām tās nav pilnības iemiesojums. Ar skaistām kājām ir jāpiedzimst! Ja runa ir par muskuļu elastību, tuvoties ideālam palīdzēs nodarbības fitnesa klubā, bet īstu brīnumu var radīt tikai plastiskā ķirurģija. Īpaši, kad tievas vai ielīkas kājas ir jāpārvērš slaidās un jāpadara tās par trumpi.

Kas jūs satrauc?

 1. Pārāk vāji stilbi.
 2. Kāju ikru muskuļiem nav apjoma. Nav iespējams „uzpumpēt” tos uz trenažieriem (neattīstīti muskuļi).
 3. Līkas kājas (stilbu izliekums).
 4. Nepareiza stilbu muskuļu attīstība.
 5. Stilbu muskuļu deformācija.
 6. Stilbu muskuļu asimetrija.
 7. Stilbu muskuļu atrofija pārciesto saslimšanu vai traumu dēļ.

Zināšanai

 1. Stilbu muskuļu neattīstības, atrofijas problēmas, kā arī kāju līkumu veiksmīgi atrisina implantācija. Mediķi iedala patieso un viltus kāju līkumu. Viltus kāju līkums – tā ir uzbūves īpatnība, t.s., mīksto audu izkārtojuma. Ir O–veida (kad ceļi ir vērsti uz dažādām pusēm) un Х–veida deformācijas (kad ceļi cieši piekļaujas viens otram) – iekšējās kontūras defekts no ceļiem līdz sakļautām potītēm. Ja kāju līkuma iemesls ir kaulu uzbūve (patiesais līkums), endoprotēzes nenovērsīs problēmu. Ir vajadzīga cita operācija – osteotomija.
 2. Endoprotēzes liek tikai no stilbu virsmas aizmugures un sānu malām. Priekšējā virsma nekad netiek skarta (tur nav mīksto audu).
 3. Stilbu protezēšanu var savienot ar gūžu protezēšanu un citām operācijām.
 4. Filleru ievades injekciju metodikas apakšējo ekstremitāšu kontūrplastikā ir neefektīvas un netiek pielietotas.

Kādā vecumā veikt operāciju?

Tiek veikta jebkurā vecumā, bet ne agrāk kā 18 gados. Motivācija ir atkarīga no pašsajūtas un sevis uztveres. Jo agrāk jūs novērsīsiet defektu, jo ātrāk atbrīvosieties no pārdzīvojumiem un kompleksiem. Pieprasīta 20–35 gadīgu sieviešu starpā. Šī operācija 100% gadījumu var palīdzēt tiem, kuriem noteiktu apstākļu dēļ ir mazs kāju ikru muskuļu apjoms, to asimetrija, atrofija vai deformācija. Kāju līkumu var novērst jebkurā vecumā, ja nav kontrindikāciju un līkums nav saistīts ar kaulu uzbūvi (ar deformāciju). Sievietēm pēc 50 gadiem tāpat var ieteikt stilbu implantāciju vecuma pēdu novēršanai pēc straujas vai nozīmīgas novājēšanas, kad stilba apvidū ir ļengana āda un vāji attīstīti muskuļi.

Anestēzija

Vispārējā kombinētā vai epidurālā.

Kontrindikācijas

Vecums ne mazāk kā 18 gadi, no insulīna atkarīgā tipa cukura diabēts, smagas formas iekšējo orgānu saslimšanas, sirds–asinsvadu, infekciju un onkoloģiskās saslimšanas, asins reces traucējumi, nekontrolējami augsts arteriālais spiediens, pilnīgs ādas elastības zudums, nosliece uz pārmērīgu repēšanu (keloīdajām rētām), ādas iekaisuma saslimšanas, varikozā slimība, nervu bojājumi, ekstremitāšu asinsrites traucējumi, iekaisuma process stilba apvidū, tromboflebīts, perifēro asinsvadu slimība.

Operācija

1–1,5 stundas. Griezumi 3–4 cm tiek izdarīti paceles bedrītēs (dabiskās iedobes). Pēcoperācijas rēta ir praktiski nemanāma. Ar speciālas tehnikas palīdzību tiek formēts implantu „futlāris”. Implanti tiek ievietoti zem kāju ikru muskuļu fascijām (izvietojums – starp diviem stilbu muskuļiem). Endoprotēzes liek tikai no stilbu virsmas aizmugures un sānu puses. Priekšējais līmenis nekad netiek skarts (tur nav mīksto audu), uzreiz tiek aizpildīts iztrūkstošais apjoms, harmonizētas stilbu aizmugures–sānu kontūras. Tie kļūst harmoniski. Stilba apjoma palielināšanai un kāju līkuma novēršanai mūsu klīnikā tiek veikta liposkulptūra pēc Lipex metodes. Metodes būtība – pacienta taukaudu aspirācija (vēdera vai gurnu zona) un to ievade stilba problemātiskajās zonās. Anestēzija – vietējā. Operācijas ilgums 30–50 minūtes. Uzturēšanās stacionārā no dažām stundām līdz diennaktij (saskaņā ar norādēm). Obligāta elastīgo saišu nēsāšana (1–2 nedēļas), kamēr nepazudīs tūskas. Stilbu implantācija un liposkulptūra var tikt veiktas vienlaikus.

Mūsu klīnikā

Tiek izmantoti biosavienojami silikona implanti, kurus oficiāli atļāvusi izmantot Eiropas medicīnas garantiju un plastiskās ķirurģijas materiālu kvalitātes komiteja – EQUAM. Mēs dodam priekšroku kompānijām–ražotājiem ar nevainojamu reputāciju tirgū, kas ražo dažādas konfigurācijas un kvalitātes implantus speciālām vajadzībām. Visiem implantiem ir garantija, tie ir izturīgi pret ārējiem bojājumiem, nepieprasa aizstāšanu. Implantiem ir dažāda forma (garums, platums, biezums, profils), tāpēc tie tiek piemeklēti individuāli.

Pēcoperācijas periods

Stacionārs 1–2 dienas (pēc norādēm). Diskomforts un sāpju izjūtas ejot (2–3 dienas) parasti tiek apslāpētas ar medikamentiem. Dažas dienas pēc operācijas ir jānēsā elastīgās saites, pēc tam 1 mēnesi – speciālas kompresijas zeķes. Pirmajās dienās iespējama: ādas jūtības pazemināšanās, tūska. Iesakāmas nelielas pastaigas ar kājām – kāju treniņam. Pārsēji un apskates 1–2 reizes nedēļā. Šuves noņem pēc 12–14 dienām. 4 nedēļu laikā ir jāierobežo fiziskās slodzes, jāizslēdz sporta nodarbības un saunas apmeklējums. Sievietēm ir aizliegts nēsāt augstpapēžu apavus 2–4 nedēļas. Pēc mēneša var pilnībā atgriezties ierastajā ritmā un pie ierastā dzīvesveidā. Galīgais rezultāts tiek novērtēts pēc 2–3 mēnešiem.

Rezultāts

Slaidas kājas, aizmugures–sānu kontūru izlīdzināšana, muskuļu „piepildītība” uz kāju ikru muskuļu apjoma palielināšanas rēķina, vizuāla kāju līkuma novēršana. Operācijas efekts ir stabils un ilgstošs. Implanti nav jāmaina.

Sarežģījumi un riski

Mīksto audu iekaisums, kustību ierobežojums locītavās, kaulu iekaisums, implanta migrācija. Rētu kapsulas veidošanās ap implantu (sliktas kvalitātes endoprotēžu izmantošana). Implanta migrācijas gadījumā to izņem.

MySQL: 0.0040 s, 2 request(s), PHP: 0.4665 s, total: 0.4704 s, document retrieved from cache.