Dr. med. Eduarda Jurševiča Estētiskās medicīnas klīnika

Estētiskā ķirurģija|Эстетическая хирургия|Aesthetic surgery
lv » Skaistuma versijas » Estētiskā ķirurģija » Sievietēm » Ķermeņa kontūru uzlabošana » Nabas plastika (Umbilikoplastika)

Nabas plastika (Umbilikoplastika)

Jūs katrā ziņā brīnīsieties par to, ko tagad izlasīsiet. Visi mēs esam „veikuši” savu pirmo estētisko operāciju 23 minūtes pēc dzimšanas. Tai brīdī, kad ārstsakušieris veica manipulācijas ar nabas saiti. Naba – tās atlikums. Nabas ārējais izskats daudzējādā ziņā ir atkarīgs no tā, cik par tās pievilcību rūpējās, kad nabu apstrādāja, pārgrieza, apsaitēja vai uzlika cemmi. Tā ir vienīgā mūsu ķermeņa daļa, kuras formai nav sakara ar ģenētiku. Akurātu nabu īpašnieces var lepoties ar sava vēdera skaistumu, bet tās, kurām tās ir nepilnīgas, ir iespēja veikt umbilikoplastiku – populāru nabas formas uzlabošanas operāciju.

Kas jūs satrauc?

 1. Uz āru virs vēdera ādas izspiedusies naba.
 2. Naba ir dziļa un plata.
 3. Pēc bērna piedzimšanas naba kļuvusi izspiedusies.
 4. Grūtniecības laikā naba ir izstiepusies un tāda ir palikusi.
 5. Apaļa liela un izliekta naba.
 6. Pēc „apjomīga” pīrsinga un traumām nabas āda dūrumu vietās ir bojāta.
 7. Plakans vēders, bet naba ļoti izspiežas uz āru.
 8. Nabas bruka.
 9. Pēc nabas brūces iekaisuma palikusi manāma rēta, izveidojusies liekā āda – naba ir palielinājusies.
 10. Pārāk dziļa, uz iekšu ierauta naba, kurā uzkrājas ādas sekrēts.
 11. Vecuma izmaiņas uz vēdera un neglīta naba.

Kādā vecumā veikt operāciju?

Jebkurā vecumā, sākot ar 18 gadiem. Meitenes un sievietes ir sākušas aizrauties ar pīrsingu, tāpēc tiecas savest kārtībā savu vēderu – veic ne tikai liposakciju un liposkulptūru un lielu formu esamības gadījumā – abdominoplastiku, bet uzlabo arī savas nabas izskatu. Ja jums ir pāri 40 un kompleksi sakarā ar vēdera nepilnībām atņem jums dzīvesprieku, neatlieciet vizīti pie ķirurga. Šodien ir ne mazums metodiku, kas ļauj novērst jebkuru nabas estētisko defektu.

Zināšanai

 1. Ideāli parametri un nabas izvietojums: tai ir jāatrodas uz vēdera viduslīnijas (starp zobenveida izaugumu un kaunumu), jābūt šaurai, vertikāli izstieptai un jāatgādina „T” burts.
 2. Nabas ādai ir asinsvadi, kas nāk no vēderplēves dobuma.
 3. Naba atgādina bedrīti/piltuvīti, kuras dziļums ir atkarīgs no vēderplēves priekšējās sieniņas zemādas–tauku šūnaudu biezuma.
 4. Vairākumam cilvēku naba ir iespiesta, kaut arī vidus var būt izliekts vai ieliekts (atkarīgs no nabas apļa). Ja gredzena diametrs ir ļoti mazs, vēderplēve nevar izspiesties uz āru. Tādu nabu īpašniekus sauc par „innies”. Ja diametrs ir liels – naba ir izliekta uz āru. Šo nabu īpašniekus sauc par „outies”.
 5. Nabas apvidū sastopami labdabīgi un ļaundabīgi audzēji. Ārstēšana ir atkarīga no audzēja rakstura.

Kontrindikācijas

Vecums ne mazāk kā 18 gadi, no insulīna atkarīgā tipa cukura diabēts, nopietnas hroniskas iekšējo orgānu saslimšanas, infekciju un onkoloģiskās saslimšanas, asins reces traucējumi, nekontrolējami augsts arteriālais spiediens, pilnīgs ādas elastības zudums, tieksme uz pārmērīgu repēšanu (keloīdajām rētām), ādas iekaisuma saslimšanas.

Operācijas

Ilgums 30 minūtes – 1,5 stunda (atkarībā no uzdevumiem un ķirurģisko manipulāciju apjoma). Nabas plastika ļauj samazināt tās diametru un padarīt to ierautu. Ja piedzimstot jums izveidoja ļoti ierautu nabu, tā var kļūt problemātiska, kaut arī ir simpātiska vizuāli. Nabas iedobes dziļumā ir iespējama ādas sekrēta uzkrāšanās. Kad tā iekaist, veidojas nabas akmeņi, kas uzreiz ir redzami rentgena uzņēmumā. Operatīvā ārstēšana: kalcija sāls akmeņu izņemšana vai mīksto audu izgriešana kopā ar nabas akmeņiem. Uz āru izspiestu nabu koriģē sekojoši: lieko ādu izgriež un naba tiek „iegremdēta” ādas krokas dziļumā. Zaudētas nabas atjaunošana ir sarežģītāka operācija. No vēdera ķirurgs izņem ādas gabalu, no kura veido jaunu nabu, kuras formu jūs varat „pasūtīt” konsultācijā.

Anestēzija

Vietējā vai intravenozā.

Kompleksās metodikas

Rētas, pēcdzemdību izstiepumi, brukas, liekie tauki piešķir vēderam neglītu izskatu. Šīs problēmas atrisina abdominoplastika (priekšējās vēderplēves sieniņas plastika). Nabas plastika var kļūt par šīs operācijas papildinājumu. Ķirurgs likvidē lieko ādu kopā ar zemādas taukaudiem, savelk muskuļus, tad arī pārvieto nabu optimālā augstumā. Ja pacients vēlas citu nabas formu, šo jautājumu risina konsultācijā. Kad ādas virsma nav līdzena, taisnie vēdera muskuļi ir izretojušies un ir nabas bruka, ķirurgs sašuj muskuļus, nostiprina priekšējo vēderplēves sieniņu (pēcoperacijas rēta virs kaunuma), bet bruku izņem (pēcoperacijas rēta ap nabu) – rētas ir praktiski nemanāmas. Šodien tiek pielietoti dažādi miniabdominoplastikas veidi. Tādas operācijas ir iesakāmas sievietēm ar nopietniem izstiepumiem, ļenganu ādu nabas apvidū. Ķirurgs izdara divus cirkulārus griezumus ap nabu, lieko ādu un daļu zemādas šūnaudu (starp griezumiem) izņem un veido tabakmaka šuvi. Pēcoperācijas rēta ar laiku kļūst maz pamanāma. Miniabdominoplastika (griezums bikini zonā) bez nabas pārvietošanas tiek izmantota izteiktu ādas izstiepumu novēršanai priekšējās vēderplēves sieniņas apakšējā un vidējā trešdaļā, vēdera kontūru deformācijas zem nabas, neglītu rētu pēc „ķeizargrieziena” un citos gadījumos.

Nabas bruka

Tā ir apļveida vai ovāla iekšējo orgānu izspiešanās nabas apļa vājuma dēļ. Ja bruka ir neliela, tad to ir viegli ievietot atpakaļ vēderplēves dobumā. Biežāk nabas brukas rodas sievietēm, kas vecākas par 30 gadiem. Ja bruka palielinās, sieviete jūt sāpes fiziskās slodzes laikā – ir vajadzīga operācija.

Operācija

Vietējā anestēzija. Ķirurgs iegriež ādu, izņem brukas maisu, ievieto brukas saturu vēderplēves dobumā, nostiprina muskuļus, pēc tam uzliek uz ādas šuves, kuras noņem 8.–10. dienā.

Pēcoperācijas periods

Divus mēnešus ir jāatturas no smagumu celšanas.

Sarežģījumi un riski

Šuves inficēšana (pacientiem ar pazeminātu imunitāti). Ādas jūtības pagaidu traucējumi.

MySQL: 0.0055 s, 2 request(s), PHP: 0.5192 s, total: 0.5247 s, document retrieved from cache.