Dr. med. Eduarda Jurševiča Estētiskās medicīnas klīnika

Mammoplastika|Маммопластика|Mammoplasty
lv » Skaistuma versijas » Estētiskā ķirurģija » Sievietēm » Sieviešu krūšu estētiskā ķirurģija (Mammoplastika) » Areolas un krūtsgalu formas un izmēru korekcija

Areolas un krūtsgalu formas un izmēru korekcija

Dažreiz tikai liekas, ka krūtis ir skaistas, kad tām ir skaista forma un iespaidīgs apjoms. Sievietes zina – ar to nepietiek. Krūšu skaistumu nosaka pēc visu „detaļu” kopuma. Liels areolas izmērs, ierauti vai pārlieku lieli krūtsgali var ievērojami pasliktināt krūts izskatu, kļūt par psiholoģisko ciešanu un kompleksu iemeslu, ieviest diskomfortu intīmajā dzīvē... Ir svarīga ne tikai estētika. Krūtsgaliem un areolām ir funkcionāla nozīme. Iekrituši krūtsgali, brīžiem, padara neiespējamu barošanu ar krūti. Labot situāciju ir iespējams. Plastiskais ķirurgs var izveidot vēlamo areolas formu un veikt krūtsgalu korekciju.

Kas jūs satrauc?

 1. Ļoti lieli, izspiedušies krūtsgali – krūtis izskatās neglītas.
 2. Areolas ir lielas un asimetriskas.
 3. Iekrituši krūtsgali – tie praktiski nav redzami.
 4. Areolas ir nelielas, bet krūtsgali, tieši otrādi, milzīgi.
 5. Dažādas areolas, to dēļ piena dziedzeri izskatās nesimetriski.
 6. Dažāds areolu izkārtojums.
 7. Iedzimts defekts – uz priekšu izvērsta krūšu forma un lieli, izspiedušies krūtsgali.

Kad veikt operāciju?

Atkarīgs no pašsajūtas, sevis uztveres un problēmām, kuras jūs vēlaties atrisināt. Jums ir kompleksi sakarā ar „nestandarta” krūtsgalu/areolu izmēriem un jūs satrauc tikai jūsu krūšu estētika? Lai atbrīvotos no kaitinošajiem defektiem, vērsieties pie pieredzējuša ķirurga! Ja jūs plānojat bērnus, ir jāzina: pēc krūtsgalu korekcijas operācijas var rasties barošanas problēmas. Lietderīgāk ir to veikt pēc bērna dzimšanas un krūts barošanas perioda beigām. Operācijas veikšanas metodika vienmēr tiek piemeklēta individuāli.

Mūsu klīnikā

Tiek veikts viss piena dziedzeru operāciju spektrs. Operatīva iejaukšanās areolārajā kompleksā, iekļaujot areolas un/vai krūtsgala samazināšanu var būt iedzimtas piena dziedzeru deformācijas korekcijas/samazināšanas/palielināšanas/savilkšanas operācijas daļa, bet var tikt veikta arī kā atsevišķa ķirurģiska operācija. Visbiežāk tādu operāciju apvieno ar krūšu samazināšanu.

Zināšanai

 1. Iekritušo krūtsgalu galvenais iemesls – nepietiekama pienvadu attīstība, kas notur tos tādā stāvoklī.
 2. Patoloģija „iekritis krūtsgals” var nozīmēt nopietnas saslimšanas (onkoloģijas) esamību, tāpēc ir nepieciešama rūpīga apskate.
 3. Ja nepieciešams novērst areolu asimetriju, tiks veikta tikai viena piena dziedzera operācija.
 4. Ja nepieciešams veikt krūtsgalu–areolārā kompleksa brīvu pārstādīšanu, pacientei jāņem vērā, ka barošana ar krūti nākotnē būs neiespējama.

Kontrindikācijas

Vecums līdz 18 gadiem, nopietnas un hroniskas iekšējo orgānu saslimšanas, infekciju, sirds–asinsvadu un onkoloģiskās saslimšanas, mastopātija (mezglu/difūzā), piena dziedzeru audzēju saslimšanas, asins reces traucējumi, cukura diabēts, venēriskās saslimšanas, nekontrolējami augsts arteriālais spiediens, pilnīgs ādas elastības zudums un ādas jaunveidojumi, nosliece uz pārmērīgu rētošanos (keloīdajām rētām), ādas iekaisuma saslimšanas, psihiskie traucējumi, nepabeigta laktācija (mazāk kā 1 gadu pēc dzemdībām).

Operācija

Ilgums no 30 minūtēm līdz 1 stundai (atkarībā no ķirurģisko manipulāciju apjoma). Krūtsgala samazināšana: tiek izdarīta cirkulāra ādas izgriešana krūtsgalā pamatnē vai arī tiek izņemta tā daļa. Pēc 3–6 mēnešiem rēta ir praktiski nemanāma. Iekrituša krūtsgala ārstēšana: pie pamatnes, uz areolas, tiek izdarīts mazs 2–3 mm griezums un veikta cirkulāra ādas izgriešana tā „pamatnē”. Krūtsgals tiek atbrīvots un to var izbīdīt ārā. Izteiktas iekrišanas gadījumā, krūtsgalu turošie pienvadi tiek pārgriezti, bet krūtsgals tiek fiksēts jaunā stāvoklī. Šī metodika ļauj veiksmīgi atrisināt estētisko problēmu, bet pacientei ir jāzina: turpmāka barošana ar krūti nebūs iespējama. Areolas diametra samazināšana: tiek izņemta tās perifēriskā daļa (pigmentētā zona), neskarot dziļos ādas slāņus un dziedzera audus. Tāpat var koriģēt arī nepareizu areolas formu. Pēc griezumu aizšūšanas areola kļūst mazāka. Areolu izmēru ir iespējams samazināt par 3–4–4,5 cm. Gadījumā, kad ir jāsamazina pārāk lielas areolas, tiek izdarīts mazs vertikāls iegriezums virzienā uz leju – pie krokas zem krūtīm. Turklāt piena dziedzera funkcija pilnībā saglabājas. Lai uzliktu ādas kosmētiskās šuves tiek izmantoti mūsdienīgi materiāli, kas nodrošina labu sadzīšanu un estētisko efektu.

Anestēzija

Lokāla vai intravenoza.

Pēcoperācijas periods

Stacionārs – dažas stundas. Var doties mājup tajā pašā dienā. Atkarībā no norādēm, uzturēšanās stacionārā var tikt pagarināta (ne ilgāk kā 1 diennakts). Pirmajā dienā – viegls diskomforts (dedzināšana/durstošas sajūtas) operētajās zonās. Parasti pāriet pēc 2–3 dienām. Darbu var atsākt pēc 1 dienas. Rehabilitācijas periods ir ne vairāk kā 1 nedēļu. Atgriešanās pie normāla dzīves ritma ir iespējama praktiski uzreiz, bet ir jānogaida ar aktīvu sportu un intīmo dzīvi, kā arī jāizvairās no pārkaršanas (sauna, pludmale, solārijs). Svarīgs laba rezultāta komponents ir speciāla krūštura nēsāšana 1–2 mēnešu laikā. Rezultāts ir stabils.

Sarežģījumi un riski

To praktiski nav. Nedaudz pazeminās izoperēto zonu jūtība (1–2 nedēļas).

MySQL: 0.0034 s, 2 request(s), PHP: 0.4936 s, total: 0.4969 s, document retrieved from cache.