Dr. med. Eduarda Jurševiča Estētiskās medicīnas klīnika

Estētiskā ķirurģija|Эстетическая хирургия|Aesthetic surgery
lv » Skaistuma versijas » Estētiskā ķirurģija » Sievietēm » Sieviešu krūšu estētiskā ķirurģija (Mammoplastika) » Piena dziedzeru savilkšana (Mastopeksija)

Piena dziedzeru savilkšana (Mastopeksija)

No vienas puses, krūšu formu un izmēru nosaka ģenētika, no otras – tas atkarīgs no komplekcijas, vecuma un svara svārstībām, dzīves stila, kopšanas un tamlīdzīgām lietām. Atšķirībā no citiem orgāniem krūtis aizsargā nevis kauli un muskuļi, bet gan taukaudu, savienotāja audu un ādas kārtiņa. Šī „dabiskā krūštura” stāvoklis nosaka krūšu ārējo izskatu, kura galvenais ienaidnieks ir smaguma spēks. Kad „ārējais apvalks”  izstiepjas – krūtis maina formu, zaudē elastību un noslīd. Ir izeja – krūšu savilkšanas operācija, pateicoties kurai var atjaunot tās jaunības formu, kā arī mainīt tās izmēru un augstumu.

Kas jūs satrauc?

 1. Pēc dzemdībām un bērna barošanas krūtis ir zaudējušas apjomu.
 2. Krasas novājēšanas dēļ krūtis ir zaudējušas formu.
 3. Krūšu vecuma izmaiņas: zudusi ādas elastība.
 4. Ir uzņemts liekais svars, krūtis ir palielinājušās un noslīdējušas.
 5. Lieli, smagi un noslīdējuši piena dziedzeri rada fiziskas neērtības.
 6. Izsutumi krokā zem krūtīm, periodiski rodas iekaisuma process.
 7. Lielā piena dziedzeru izmēra dēļ ir sabojāta stāja.

Kad veikt operāciju?

Atkarīgs no pašsajūtas un sevis uztveres. Jebkura vecuma sievietēm var būt piena dziedzeru noslīdēšana. Tas ir ģenētikas, gravitācijas un dzīves metamorfožu rezultāts: vecuma izmaiņas, hormonālie „stresi”, dzīvesveids, grūtniecība/dzemdības, krasas svara svārstības. Audi un piena dziedzeru āda ir vārīgi, tādēļ jebkādas izmaiņas ietekmē to elastību, blīvumu, ādas tvirtumu, kā arī krūšu augstumu. Nereti hipertrofēti piena dziedzeri izraisa apgrūtinātu elpošanu, osteohondrozes attīstību un stājas traucējumus... Ja krūtis ir pārāk lielas un bezveidīgas, kas savukārt rada estētisku un fizisku diskomfortu – ir iemesls veikt operāciju. Svarīgi ņemt vērā: ja tuvākajā laikā jūs plānojat kļūt par māti, operāciju labāk atlikt – grūtniecība un barošana ar krūti samazina operācijas rezultātu. To nāksies veikt atkārtoti. Mastopeksiju labāk veikt, ja jūs vairāk neplānojat bērnus! Pirms operācijas ir jāpakonsultējas ar mammologu un jāiziet apskate. Atkarībā no piena dziedzeru stāvokļa, ādas elastības, individuālās formas, svara un izmēra, tiks piemeklēta savilkšanas metodika. Starp citu, krūšu savilkšana (Mastopeksija) atšķiras no piena dziedzeru samazināšanas operācijas (Redukcijas mammoplastika). Mastopeksija – tā ir liekās ādas un tauku izņemšana, piena dziedzeru audi netiek skarti. Ar ķirurgu ir svarīgi apspriest vēlamo krūšu izmēru un formu, kā arī noteikt vietu, kur atradīsies krūtsgali. Operācijas, kas novērš piena dziedzeru ptozi, tiek veiktas mūsu klīnikā arī 20–gadīgām pacientēm. Ideāli pretendenti – veselas sievietes 38–45 gadu vecumā, kurām jau ir vēlamais bērnu skaits, ar relatīvi stabilu svaru un pietiekami elastīgu ādu.

Zināšanai

 1. Piena dziedzeru noslīdēšanai ir medicīnisks nosaukums – „mastoptoze”. Krūts ptozes pazīme ir krūtsgala–areolārā kompleksa noslīdēšana zemāk par submammārās krokas līmeni (zem krūtīm).
 2. Izšķir 4 ptozes pakāpes. I–ā pakāpe – iespējama mastopeksija un formas korekcija ar implantu palīdzību. II–IV pakāpes gadījumā lieti noder mastopeksija, kaut arī dažos gadījumos implantu ievietošana arī ir iespējama. Mastopeksija ir iesakāma sievietēm ar jebkādu krūšu izmēru.
 3. Krasas svara svārstības, piena dziedzeru vecuma ptoze (pat pēc mastopeksijas) var pieprasīt atkārtotu korekciju pēc 5–10 gadiem.
 4. Ir pierādīts, ka mastopeksija neietekmē piena dziedzeru audus (operācijas laikā ķirurgs neskar dziedzera audus) un nevar provocēt saslimšanu attīstību (mastopātija, onkoloģija). Tomēr, gada laikā pēc operācijas ir jāveic kontroles apskate.

Kontrindikācijas

Vecums līdz 18 gadiem, nopietnas un hroniskas iekšējo orgānu saslimšanas, infekciju, sirds–asinsvadu un onkoloģiskās saslimšanas, mastopātija (mezglu/difūzā), piena dziedzeru audzēja saslimšanas, asins reces traucējumi, cukura diabēts, nekontrolējami augsts arteriālais spiediens, pilnīgs ādas elastības zudums, nosliece uz pārmērīgu rētošanos (keloīdajām rētām), ādas iekaisuma saslimšanas, psihiskie traucējumi, nepabeigta laktācija (mazāk kā 1 gadu pēc dzemdībām).

Operācija

Ilgums 1,5–3 stundas. Atkarībā no krūšu noslīdēšanas pakāpes, var tikt izmantotas dažādas operācijas veikšanas tehnikas. Pēcoperācijas rēta ir atkarīga no mastopeksijas veida, kuru izvēlējies ķirurgs. Periareolārā mastopeksija tiek veikta, ja piena dziedzeri ir tikai nenozīmīgi noslīdējuši. Divi ķirurģiskās piekļuves varianti: pusmēness formas griezums virs areolas, – uz ādas izņemšanas rēķina virs areolas, krūtsgals paceļas uz augšu. Griezums ap areolu – tiek likvidēta āda un daļēji samazināta pati areola. Vertikālā mastopeksija tiek veikta, ja piena dziedzeri ir izteikti noslīdējuši. Griezumi: ap areolu un vertikālais griezums zem krūtsgala, kas virzās pie krokas zem krūtīm. Т–veida mastopeksija – griezums ap areolu, vertikāls griezums no areolas pie krokas zem krūtīm un horizontāls griezums zem krūts. Operācijas rezultātā krūts tiek pacelta un tiek harmonizēta tās forma. Lai uzliktu ādas kosmētiskās šuves tiek izmantoti mūsdienīgi materiāli, kas nodrošina labu sadzīšanu un estētisko efektu. Uz operētajām zonām tiek uzlikti apsēji. Mastopeksijas tehnoloģija paredz nenozīmīgu apjoma zudumu un, ja to nepieciešams radīt, ķirurgs ieliek implantus. Šī ir kompleksa operācija – apjoma palielināšana un piena dziedzeru savilkšana. Tās veikšanas nepieciešamību nosaka: piena dziedzeru audu atrofija un to noslīdēšana. Tāpat var mainīt krūtsgala izmēru un areolu diametru. Mēs praktizējam kompleksas operācijas un dažādu tehnoloģiju savienojumu.

Anestēzija

Vispārējā kombinētā.

Pēcoperācijas periods

Stacionārs 3–5 diennaktis (saskaņā ar norādēm). Diskomfortu krūtīs un sāpju izjūtas novērš medicīniskie preparāti. Apsēji tiek noņemti pēc 3–4 dienām. Turpmākās 3–4 nedēļas ir pastāvīgi jānēsā kompresijas vai mīkstais krūšturis bez „kauliņiem”. Šuves tiek noņemtas pēc 12–14 dienām. Kā likums, piena dziedzeru sadzīšana risinās nevienmērīgi, tāpēc kādu laiku tie izskatīsies asimetriski. Nesatraucieties – tā ir standarta situācija. Var pazemināties krūšu jūtība (atjaunojas 1–1,5 mēneša laikā). Krūtis pieņem galīgo formu 4–6–12 mēnešu laikā pēc operācijas. Galīgais operācijas rezultāts ir atkarīgs ne tikai no ķirurga meistarības, bet arī no pacientes individuālajām īpatnībām un norāžu ievērošanas. Ja jūs neapmierinās pēcoperācijas rētas ārējais izskats, pēc 6–12 mēnešiem var veikt lāzerkorekciju. Saglabājot stabilu ķermeņa svaru operācijai ir noturīgs rezultāts, bet hormonālās svārstības, svara svārstības un grūtniecība var mainīt krūšu formu.

Sarežģījumi un riski

Nopietni sarežģījumi ir praktiski izslēgti, ja operāciju veic kvalificēts un pieredzējis ķirurgs.

MySQL: 0.0039 s, 2 request(s), PHP: 0.5713 s, total: 0.5752 s, document retrieved from cache.