Dr. med. Eduarda Jurševiča Estētiskās medicīnas klīnika

Estētiskā ķirurģija|Эстетическая хирургия|Aesthetic surgery
lv » Skaistuma versijas » Estētiskā ķirurģija » Sievietēm » Sieviešu krūšu estētiskā ķirurģija (Mammoplastika) » Izmēra samazināšana un piena dziedzeru savilkšana (Redukcijas mammoplastika)

Izmēra samazināšana un piena dziedzeru savilkšana (Redukcijas mammoplastika)

Sievietes krūtis. To skaistums daudzkārt ir slavēts un iedvesmo mākslas un literatūras šedevru radīšanai. Bet dažreiz kuplās krūtis to īpašniecēm sagādā ne mazums klapatu. Ir kļūdaini uzskatīt, ka visas sievietes tikai sapņo par to, kā palielināt krūtis. Ne jau vienmēr, jo „tās lielākas, jo labāk”. Nav mazums gadījumu, kad pārlieks krūšu apjoms sievietei kļūst par nopietnu problēmu. Tieši tāpēc par viņu uzmanības fokusu kļūst nevis izmērs, bet gan formu izsmalcinātība. Pēc statistikas, 95 % sieviešu atzinušas, ka viņu dzīves kvalitāte ir daudzkārt uzlabojusies pēc krūšu samazināšanas operācijas.

Kas jūs satrauc?

  1. Pārlieku lielas un noslīdējušas krūtis.
  2. Piena dziedzeru asimetrija.
  3. Sāpes kaklā un plecos pārmērīgi lielu un smagu piena dziedzeru dēļ.
  4. Pastāvīgi izsutumi zem masīvajām krūtīm.
  5. Lielo krūšu dēļ, ejot rodas aizdusa.
  6. Ļoti lielas krūtis – nav viegli piemeklēt apģērbu.

Kad veikt operāciju?

Atkarīgs no pašsajūtas un sevis uztveres. Pacientes ar hipertrofētām krūtīm sastopamas pietiekami bieži. Parasti tās ir sievietes 35–55 gadu vecumā. Daudz vecāka gadagājuma dāmas īpaši nefokusē uzmanību uz savām pārlieku kuplajām krūtīm un koncentrējas uz organisma vecuma izmaiņām. Starp citu, solīdā vecumā, tam sekojošo slimību dēļ, operācija ne vienmēr ir pieņemama. Jaunām sievietēm lielo piena dziedzeru izmēru var noteikt ģenētiskā predispozīcija vai endokrīnās sistēmas traucējumi (juvenilā hipertrofija). Ir nepieciešama endokrinologa konsultācija. Viņu pirmais uzdevums būs ārstēšana, kas ir vērsta uz piena dziedzeru augšanas apturēšanu, bērna dzemdēšanu, bet pēc tam tikai var uzlabot krūts estētiku ar ķirurga palīdzību. Tauku hipertrofija parasti rodas pēc dzemdībām un barošanas. Ķirurgs var modelēt jebkāda izmēra krūtis (jūsu vēlamā izmēra) un piešķirt tām jums optimālo formu. Estētiskā problēma tiek atrisināta ar 99,9 % varbūtību. Diemžēl, ne vienmēr ir iespējams saglabāt piena dziedzeru laktācijas funkciju. Īpaši pēc apjomīgām rezekcijām, kad tiek likvidēts liels pienvadu daudzums, kas ir savienoti ar krūtsgaliem. Padoms: operāciju labāk veikt pēc dzemdībām. 8–12 mēnešus pēc barošanas pārstāšanas, jūs varat vērsties pie plastikas ķirurga. Sievietēm ar ļoti lielām krūtīm nereti rodas arī medicīniskas problēmas, kuras tāpat ir nopietns iemesls, lai vērstos pie plastikas ķirurga. Redukcijas mammoplastikai būs ārstnieciski–atveseļojošs raksturs.

Zināšanai

  1. Piena dziedzera audu likvidēšana neizraisa onkoloģisko saslimšanu rašanās risku nākotnē.
  2. Redukcijas mammoplastika var tikt apvienota ar citām operācijām: liposakcija, abdominoplastika, krūtsgalu vai areolu izmēra samazināšana.

Kontrindikācijas

Vecums līdz 18 gadiem, nopietnas un hroniskas iekšējo orgānu saslimšanas, infekciju, sirds–asinsvadu un onkoloģiskās saslimšanas, mastopātija (mezglu/difūzā), piena dziedzeru audzēja saslimšanas, asins reces traucējumi, cukura diabēts, venēriskās saslimšanas, nekontrolējami augsts arteriālais spiediens, pilnīgs ādas elastības zudums, nosliece uz pārmērīgu rētošanos (keloīdajām rētām), ādas iekaisuma saslimšanas, psihiskie traucējumi, nepabeigta laktācija (mazāk kā 1 gadu pēc dzemdībām).

Operācija

Ilgums 3,5–4,5... stundas (atkarībā no apjoma). Rūpīga operāciju griezumu ģeometrijas plānošana pirms operācijas tiek veikta adekvātas korekcijas vajadzībām. Areolārā metode: ķirurgs izdara apaļu griezumu, kas līdzinās burtam „O”, krūtsgala apvidū un izņem liekos ādas audus, kā arī pārvieto krūtsgalu uz citu vietu. Griezums ap krūtsgalu, kas iet lejup pa vertikāli – šī metode ir piemērota krūts samazināšanai apjomā līdz 500 gramiem. Kā likums, metodika tiek pielietota, kad griezums tiek veikts ap areolu, pēc tam skalpeļa maršruts iet lejup – līdz submammārajai krokai un beidzas zem tās. Liela krūšu apjoma gadījumā, griezumam ir apgriezta „T” vai „G” burta forma un tas beidzas tāpat krūšu krokā. Tiek izgriezti taukaudi, dziedzera audi, āda, bet krūtsgalu–areolārais komplekss (kopā ar nervu galiem un asinsvadiem) tiek pārvietots un iegūst daudz augstāku pozīciju. Operācijas rezultāts – harmoniskas piena dziedzeru formas iegūšana plus maksimāli saglabātas funkcijas. Nereti liekajiem piena dziedzera audiem, kas tiek pakļauti rezekcijai, ir patoloģija (izmaiņas mastopātijas dēļ). To izņemšana samazina ļaundabīgo veidojumu risku.

Anestēzija

Vispārējā kombinētā.

Mūsu klīnikā

Redukcijas mammoplastika tiek veikta vienā posmā. Ar kompleksu ķirurģisku metodiku palīdzību operācijas gaitā var veikt areolu korekciju (diametra samazināšana) un krūtsgalu korekciju (izmēra samazināšana).

Pēcoperācijas periods

Stacionārs 2–4 dienas (saskaņā ar norādēm). Pirmajās pāris dienās būs jūtamas mērenas sāpes (kustoties), no kurām var atbrīvoties ar medikamentu palīdzību. Pārsiešanas 1–2 reizes nedēļā. Ādas jūtības pazemināšanās var būt tūskas sekas. Nesatraucieties – tā pāriet pēc dažām nedēļām. 2–3 nedēļas ir obligāti jānēsā (pastāvīgi) speciāls krūšturis atbalstam, kamēr nepāries tūska un piena dziedzeru audi pieradīs pie jaunā stāvokļa. Šuves noņem pēc 10–14 dienām (saskaņā ar norādēm). Darba nespējas periods 1–2 nedēļas. Novērtēt estētisko rezultātu var pēc 2–4 mēnešiem. Nepieciešams uz 1–2 mēnešiem samazināt fizisko slodzi, izvairīties no smagumu celšanas un pārkaršanas (solārijs, sauna). Iesakāms nepakļaut krūtis tiešai saules staru iedarbībai (gada laikā pēc operācijas). Krūtis pieņems galīgo formu 6–12 mēnešu laikā pēc operācijas. Nākotnē tās var mainīties atkarībā no hormonālajām svārstībām, svara un grūtniecības.

Sarežģījumi un riski

Iekaisums, asiņošana, krūšu kontūras izmaiņas. Krūtsgalu jūtības pazemināšanās vai palielināšanās (pagaidu). Rētu dzīšanas traucējumi. Dažāds krūtsgalu izmērs vai izvietojums. Absolūta simetrija tiek paredzēta, bet to nevar garantēt par visiem 100%. Apjomīgas rezekcijas gadījumā ir iespējama barošanas spējas zaudēšana, jo tiek izņemts daudz pienvadu, kas savienoti ar krūtsgaliem.

MySQL: 0.0038 s, 2 request(s), PHP: 0.6665 s, total: 0.6703 s, document retrieved from cache.