Dr. med. Eduarda Jurševiča Estētiskās medicīnas klīnika

Estētiskā ķirurģija|Эстетическая хирургия|Aesthetic surgery
lv » Skaistuma versijas » Estētiskā ķirurģija » Sievietēm » Sejas atjaunināšana » Zoda plastika (Mentoplastika)

Zoda plastika (Mentoplastika)

Vecuma grumbas ne vienmēr ir kompleksu pirmcēlonis. Par iemeslu vērsties pie ķirurga var kļūt arī citi cēloņi iedzimtas vai traumu rezultātā gūtas sejas apakšējās zonas deformācijas. Mentoplastika  tā ir zoda formas un kontūras korekcija, vaigu kaulu zonu, sejas profila dabisko formu un līniju atjaunošana un uzlabošana, harmoniskas zoda atbilstības citām sejas daļām veidošana. Pateicoties mūsdienīgām tehnoloģijām un kvalitatīviem implantiem jums ir iespēja mainīt zoda formu, izstiept sejas ovālu, iegūt izteiksmīgu profilu.

Kas jūs satrauc?

  1. Līdz ar vecumu zoda apvidū ir uzkrājušies tauki, kas ir izstiepuši ādu un izveidojuši ādas kroku.
  2. Nepietiekami attīstīts un slīps zods.
  3. Iedzimta zoda deformācija.
  4. Smagnējs, izvirzīts, neproporcionāls zods.

Kādā vecumā veikt operāciju?

Ne agrāk, kā 18 gados, estētisku defektu zoda apvidū esamības gadījumā. Zoda korekciju iesakāms veikt sākot ar pilnīgu organisma kaulaudu noformēšanās brīdi, t.i. no 23–25 gadu vecuma. Ja jums ir pamanāmas vecuma izmaiņas šajā apvidū (neizteiksmīga kontūra, ļengana āda un dubultzods), var ieteikt šo operāciju sākot ar 30 gadu vecumu. Motivācija ir pašsajūta un sevis uztvere.

Kontrindikācijas

Nopietnas sirds–asinsvadu saslimšanas, infekciju slimības, nekontrolējams augsts arteriālais spiediens, onkoloģiskās saslimšanas, asinsreces traucējumi, cukura diabēts, vairogdziedzera saslimšanas, pilnīgs ādas elastības zudums, nopietnu bojājumu esamība zoda apvidū un sejas apakšējā trešdaļā.

Operācija

Ilgums ir atkarīgs no ķirurģisko manipulāciju apjoma (no pusstundas līdz divām stundām). Iedala divus mentoplastikas veidus – samazinošo un palielinošo. Abas tiek izdarītas, lai mainītu zoda formu, nevis izmēru, tāpēc rezultāts lielā mērā ir atkarīgs no ķirurga meistarības. Tiek izmantoti divi operāciju piekļuves veidi: ārējais (caur ādas kroku zem zoda) un iekšējais (caur apakšlūpas gļotādas kroku zem zoda). Iekšējā piekļuve neatstāj ārējas izmaiņas uz ādas.

Dubultzoda korekcija

Iespējama ambulatorā režīmā. Deformētais kakla muskulis tiek savilkts izmantojot liposkulptūras un ādas mikrosavilkšanas metodi – 30 minūšu operācija, pēc kuras pacients dodas mājup jau pēc dažām stundām. Jaunākā vecumā, kad nokarājušā zoda problēma ir saistīta ar lokālo tauku uzkrāšanos, palīdz liposakcija (lokālo tauku nogulsnējumu likvidēšana). Šī operācija ir efektīva sejas kontūru ķirurģiskās korekcijas metode. Ja, izņemot lieko tauku sedimentu pacientei novērots kakla virspusējā muskuļa izstiepums un veidojas horizontālās vai vertikālās kakla krokas, ir lietderīgi savienot zoda liposakciju ar tā saucamo platizmas plastiku. Zoda savilkšanas operācija ļauj likvidēt lieko nokarājušos ādu un veidot jaunu sejas ovālu.

Palielinošā mentoplastika

Parasti tiek izmantota novirzīta vai maza zoda gadījumā. Tiek izmantots silikona implants, kas tiek ievietots caur mutes gļotādu. Šo operāciju var papildināt liposkulptūra. Šajā gadījumā „jauns” zods tiek modelēts uz paša pacienta taukaudu rēķina (liposkulptūra pēc Lipex metodes). Ķirurgs pārvieto tos uz zoda zonu, kuru nepieciešams palielināt. Maza zoda gadījumā apakšējais kaulu fragments tiek izvirzīts uz priekšu vai arī tiek veikta tā pati kontūru plastika, ar mērķi uzlabot sejas profila kontūras (parasti tiek veikta kā citu ķirurģisku manipulāciju papildinājums). Lai piešķirtu sejai lielāku izteiksmību, mentoplastiku var savienot ar vaigu kaulu zonu implantāciju, ar mērķi palielināt šīs zonas.

Samazinošā mentoplastika

Masīvs apakšžoklis rotā vīrieti, tomēr sievietei tas var kļūt par kompleksu iemeslu. Samazinošā mentoplastika balstās uz tā saucamo kaulu plastiskās transformācijas metodi. Pirms operācijas ir jāveic ortopatogramma – apakšžokļa panorāmas rentgenuzņēmums. Balstoties uz tā datiem, ķirurgs nosaka iespējamās robežas. Tiek veikta rezekcija (daļēja kaula izņemšana) vai tā šķelšana (sadale), lai pārvirzītu apakšējā kaulu fragmentu atpakaļ un fiksētu to. Operācijas ilgums 1,5–2 stundas. Pateicoties mūsdienu tehnoloģijām, kvalitatīviem implantiem un prolongētas iedarbības injekciju preparātiem, pastāv drošas optimālas korekcijas sasniegšanas metodes.

Anestēzija

Vispārējā kombinētā.

Pēcoperācijas periods

Stacionārā – 2–3 stundas vai diennakts (atkarībā no operācijas veida). Pirmajās stundās – miers, auksta komprese invāzijas zonā. Implanta ielikšanas gadījumā tiek uzvilkts fiksējošais apsējs. Pēc palielinošās plastikas 3–6 dienas var būt jūtams diskomforts, 5–7 dienas nenozīmīgas sāpes. Sākotnējā tūska samazinās pēc 10–12 dienām (iesakāmas aukstas kompreses). Atgriezties darbā var pēc nedēļas. Pēc 1–3 mēnešiem tūska pilnībā pāries, jūs varēsiet novērtēt veiktās operācijas rezultātu: harmoniskas profila kontūras, ideāls zods. Zoda samazināšanas gadījumā atkopšanās periods ilgst aptuveni 2 nedēļas. Pirmajā mēnesī pēc operācijas ir jāierobežo fiziskās slodzes.

Sarežģījumi un riski

Tāpat kā pēc jebkuras operācijas, var būt zilumi, iespējama hematomas rašanās (asins uzkrāšanās operācijas dobumā). Dažos gadījumos rodas zoda audu pagaidu nejutība un nelieli košļāšanas funkcijas traucējumi (pāriet 4.–5. dienā).

MySQL: 0.0050 s, 2 request(s), PHP: 0.5159 s, total: 0.5209 s, document retrieved from cache.