Dr. med. Eduarda Jurševiča Estētiskās medicīnas klīnika

Estētiskā ķirurģija|Эстетическая хирургия|Aesthetic surgery
lv » Skaistuma versijas » Estētiskā ķirurģija » Sievietēm » Sejas atjaunināšana » Sejas ādas savilkšana (Ritidektomija)

Sejas un kakla ādas liftings (Ritidektomija)

Sievietes āda un viņas vecums ne vienmēr ir vienaudži. Vienai trīsdesmit piecu gadu vecumā ādas stāvoklis atbilst divdesmit pieciem gadiem, citai četrdesmit pieciem. Tieši tāpēc estētiskā medicīna cīnās par individuālu pieeju. Pateicoties tās sasniegumiem brieduma vecums ir ieguvis jaunas robežas. Agrāk sieviete ap četrdesmit bija novecojoša dāma, šodien četrdesmit gadi ir pats jaunības uzplaukums. Atbilst vecumam pavisam nenozīmē samierināties ar lieko svaru un grumbām. Atcerēties nodzīvotos gadus ir daudz patīkamāk, ja tiek nogludinātas pēdas, kuras tie atstājuši uz sejas. Ritidektomija uzticams palīgs šajā jautājumā.

Kas jūs satrauc?

  1. Līdz ar gadiem ir mainījies ādas tonuss un krāsa, tā kļuvusi plānāka, ir atslābusi mīmiskā muskulatūra, āda ir pārklājusies ar sīkām un dziļām grumbām. Mediķu valodā tādu stāvokli sauc par ārējo sejas destrukciju.
  2. Novecojošas sejas pazīmes: izteikts ādas ļenganums, krunku zem acīm padziļināšanās, deguna–lūpu krokas, izteiktas grumbas virsdeguna apvidū, deniņu–vaigu un pieres apvidū, dziļas ādas krokas, acu un mutes ārējo kaktiņu nolaišanās, izteikta sejas ovāla trūkums (izplūdis kakla–zoda leņķis), vaigu nokarāšanās, grumbu un liekās ādas veidošanās, ādas nokarāšanās kakla apvidū (dubultzods), vaigu kaulu zonas apjoma samazināšanās.

Kādā vecumā jāveic operācija?

Galvenais ritidektomijas veikšanas rādītājs ir sejas stāvoklis, nevis bioloģiskais vecums. Zem vienotā nosaukuma „Sejas ādas liftings” slēpjas diferencēts operāciju spektrs – sākot ar mini–liftingu un beidzot ar sarežģītu un kompleksu ķirurģisku iejaukšanos. Parasti šī jaunības atgūšanas versija ir pieprasīta starp pacientēm no 45 līdz 60 gadu vecumam. Atkarībā no izmaiņu rakstura, vecuma, konstitūcijas un somatisko faktoru īpatnībām, var tikt piedāvātas atšķirīgas ritidektomijas tehnikas kopā ar citām operācijām, piemēram, pieres plastiku. Daudz jaunākā vecumā var tikt piedāvāts mini–liftings.

Kontrindikācijas

Smagas iekšējo orgānu saslimšanas, infekciju slimības, nekontrolējams augsts arteriālais spiediens, onkoloģiskas un nopietnas sirds–asinsvadu saslimšanas, asinsreces traucējumi, cukura diabēts, ādas nosliece uz pārmērīga rētošanos (keloīdās rētas).

Operācija

Ilgums 2–4 stundas. Operācijas gaitā ķirurgs veic mīksto audu transpozīciju (atgriešanu) vietā un nogriež ādas pārpalikumus, savelk un nostiprina sejas muskuļu un zemādas–tauku kārtas. Ādas griezumu shēmai ir individuāls raksturs un tā ir atkarīga no grumbu izteiktības, pacienta vecuma un tehnikas, kuru izvēlas ķirurgs.

Anestēzija

Vispārējā kombinētā.

Pēcoperācijas periods

Stacionārā 2–3 dienas. Obligāta speciālu savelkošu apsēju nēsāšana (1–2 dienas) – uzturoties stacionārā. Antibiotikas un pretsāpju medikamenti pēcoperācijas periodā – pēc nepieciešamības. Šuvju noņemšana ir secīga – pirmās var tikt noņemtas 6.–7. dienā, no galvas matainās daļas – 10.–14. diennaktī. Pēcoperācijas tūska samazinās pēc 3–5 dienām. Seja ir nedaudz piepampusi 7–10 dienas. Zilumi pazūd pēc 2 nedēļām. Matus var mazgāt 2. dienā pēc operācijas. Rehabilitācija ir atkarīga no operācijas apjoma un individuālajām īpatnībām. Gala rezultātu var novērtēt pēc 1–3 mēnešiem. Estētiskais efekts ilgst vairāk kā 10 gadus, apmēram par tik pat gadiem cilvēks izskatās jaunāks. Daudz ātrākai sadzīšanai iesakāma limfodrenāžas masāža, fizioterapeitiskā ārstēšana, lāzerkorekcija. Vairākums pacientu atgriežas aktīvajā dzīvē pēc 2–3 nedēļām pēc operācijas. Pāris nedēļas pēc operācijas ir jāatturas no fiziskām slodzēm, straujām galvas kustībām. Divu mēnešu laikā nav iesakāms doties karstā vannā, apmeklēt pirti un saunu.

Zināšanai

  1. Atkārtotu ritidektomiju var veikt pēc 8–10 gadiem. Limfodrenāžas masāža, fizioprocedūras, kosmētiskās maskas nostiprina iegūto rezultātu un ir atkārtota mīksto audu nokarenuma (ptozes) un dziļo grumbu profilakse.
  2. Endoskopiskā ritidektomija tiek izmantota pieres un sejas vidējās zonas ādas nogludināšanai. Endotehnika ļauj pacelt uzacis, turklāt atkrīt augšējo plakstiņu plastikas nepieciešamība, jo uzacu pacelšana savelk arī nokarājušos plakstiņus.

Sarežģījumi un riski

Matu izkrišana ap ādas griezieniem, ar laiku to augšana atjaunojas. Pigmentācija var rasties pacientiem ar jūtīgu un plānu ādu – tā pazūd pāris mēnešu laikā pēc operācijas.

MySQL: 0.0041 s, 2 request(s), PHP: 0.4579 s, total: 0.4620 s, document retrieved from cache.