Dr. med. Eduarda Jurševiča Estētiskās medicīnas klīnika

Estētiskā ķirurģija|Эстетическая хирургия|Aesthetic surgery
lv » Skaistuma versijas » Estētiskā ķirurģija » Sievietēm » Sejas atjaunināšana » SMAS–liftings – ekskluzīva prof. D.Maršaka (Francija) autormetodika

SMAS–liftings – ekskluzīva prof. D.Maršaka (Francija) autormetodika

Šodien klasisko ritidektomiju papildina SMASliftings sejas muskuļu aponeirotiskās sistēmas plastika, kas sniedz iespēju novērst sejas ovāla nokarāšanās cēloni muskuļu tonusa zaudēšanu. SMASliftings ļauj iegūt efektīvāku estētisko rezultātu un saglabāt to ilgāku laiku.

Kas jūs satrauc?

Novecojošas sejas pazīmes: izteikts ādas ļenganums, zemacs krunku padziļinājums, deguna–lūpu ieloces, izteiktas grumbas virsdeguna apvidū, starp uzacīm, deniņu–vaigu un pieres apvidū, dziļas ādas krokas, acu ārējo kaktiņu un mutes kaktiņu nolaišanās, neskaidrs sejas ovāls (izplūdis kakla–zoda leņķis), vaigu nokarāšanās, grumbu, liekās ādas rašanās un tās nokarāšanās, nokarenums kakla apvidū (dubultzods), vaigu kaulu zonas apjoma samazināšanās.

Kādā vecumā veikt operāciju?

Galvenais SMAS plastikā ir sejas stāvoklis, nevis bioloģiskais vecums. Pēc statistikas visvairāk to pieprasa pacientes, kas vecākas par 40 gadiem, bet šī robeža ir visai individuāla un ir atkarīga no dzīvesveida, vairākiem ārējiem un iekšējiem faktoriem. Atkarībā no izmaiņu rakstura, vecuma, konstitūcijas un somatisko faktoru īpatnībām, papildus SMAS–liftingam var tikt piedāvāti arī citi vecuma izmaiņu ķirurģiskās korekcijas veidi – pieres, plakstiņu un kakla plastika.

Kontrindikācijas

Smagas iekšējo orgānu saslimšanas, infekciju slimības, nekontrolējams augsts arteriālais spiediens, nopietnas sirds–asinsvadu un onkoloģiskās saslimšanas, asinsreces traucējumi, ādas nosliece uz pārmērīga rētošanās (keloīdās rētas).

Mūsu klīnikā

Tiek izmantota ekskluzīva profesora D. Maršaka (Francija) metodika, kas ir atklājis jaunu skalpeļa kustības maršrutu. Tā ļauj saglabāt matu augšanas vietas, pilnībā izslēgt ādas pārliekas savilkšanas iespēju, divkārt saīsināt rehabilitācijas periodu. Galvenā šīs metodes priekšrocība – redzamu ķirurģiskās iejaukšanās pēdu neesamība un par 12–15 gadiem atjaunojošs efekts.

Operācija

Ilgums 3–3,5 stundas. Būtība: sejas un kakla audu vienmērīga savilkšana, sejas ovāla modelēšana, dziļu grumbu un kroku likvidācija, nokarājušos vaigu, dubultzoda, grumbu korekcija kakla apvidū. Apļveida SMAS–liftinga tehnoloģija tiek uzskatīta par obligātu adekvāti izpildītas operācijas nosacījumu. Ķirurģiskās manipulācijas tiek veiktas uz zemādas tauku šūnaudiem, muskuļiem un fascijām. Pacientēm pēc 50 gadiem tikai šī metode sniedz stabilu pozitīvu efektu. Attiecīgu indikāciju gadījumā tiek veikta lokālā liposakcija. Tās veikšanas algoritms tiek izstrādāts katram pacientam atsevišķi.

Anestēzija

Vispārējā kombinētā.

Pēcoperācijas periods

Stacionārs 2–3 dienas. Sāpju izjūtu praktiski nav. Obligāta speciāla savelkoša apsēja nēsāšana 1–3 dienas (uzturoties stacionārā). Šuvju noņemšana ir secīga – pirmās var tikt noņemtas 6.–7. dienā, galvas matainajā daļā – 10.–14. diennaktī. Tiek nozīmētas antibiotikas un pretsāpju preparāti (nepieciešamības gadījumā). Pēc tam pārsiešanas notiek ambulatori. Pēcoperācijas tūska samazinās pēc 3–4 dienām, pēc 7–10 dienām seja ir tikai nedaudz piepampusi. Zilumi pazūd pēc divām nedēļām. Matus var mazgāt 2.–3. dienā pēc operācijas, krāsot matus – pēc mēneša. Rehabilitācija ir atkarīga no operācijas apjoma un individuālajām īpatnībām. Pēc 2–3 nedēļām var atgriezties pie ierastā dzīves ritma. Galarezultātu var novērtēt pēc 1–3 mēnešiem. Atjaunināšanas efekts saglabājas vairāk kā 10 gadus, aptuveni par tik pat gadiem cilvēks izskatās jaunāks. Ātrākai sadzīšanai iesakāma limfodrenāžas masāža, fizioterapeitiskā ārstēšana, kosmētiskā kopšana, lāzerkorekcija. Vairākums pacientu atgriežas aktīvajā dzīvē 2–3 nedēļas pēc operācijas. Pāris nedēļas ir jāatturas no fiziskām slodzēm, straujām galvas kustībām un jāsargās no pārkaršanas (karsta vanna, pirts, sauna).

Zināšanai

  1. Atkārtots SMAS–liftings var tikt veikts pēc 8–10 gadiem. Kosmētiskās procedūras un radiofrekvenču liftings nostiprina operācijas rezultātu un ir atkārtotas mīksto audu nokarāšanās (ptozes) un dziļo grumbu veidošanās profilakse.
  2. Kad plastisko ķirurģiju papildina lāzers, var sasniegt vēl iespaidīgākus atjaunināšanas rezultātus: novērst sīkas grumbas, rētas, nelīdzenumus, kurus nav iespējams likvidēt ar operācijas palīdzību.

Sarežģījumi un riski

Matu izkrišana ap griezieniem, ar laiku to augšana atjaunojas. Ādas pigmentācija var rasties pacientiem ar jūtīgu un plānu ādu – tā pakāpeniski izzūd.

MySQL: 0.0049 s, 2 request(s), PHP: 0.4628 s, total: 0.4677 s, document retrieved from cache.