Dr. med. Eduarda Jurševiča Estētiskās medicīnas klīnika

Estētiskā ķirurģija|Эстетическая хирургия|Aesthetic surgery
lv » Skaistuma versijas » Estētiskā ķirurģija » Sievietēm » Sejas proporciju izmaiņas » Vaigu un vaigu kaulu zonu implantācija (Genioplastika)

Vaigu un vaigu kaulu zonu implantācija (Genioplastika)

Cilvēki nav līdzīgi viens otram, tāpat kā nav līdzīgi viņu raksturi un dzīve. Viena vēlme apvieno visus bez izņēmuma – tieksme uz pilnību. Uzlabot ārieni šodien nav problēma – estētiskā medicīna piedāvā lielu daudzumu efektīvu līdzekļu un tehnoloģiju. Bet nav mazums tādu estētisko defektu, kurus iespējams atrisināt tikai ķirurģiskā ceļā. Mūsdienu plastiskā ķirurģija izvēlas zema traumatisma metodikas, pat ievietojot implantus. Augsti molekulārie polimēri, no kuriem šodien izgatavo implantus vienu vai otru zonu korekcijai, ir biosavienojami, netoksiski, nealerģiski, neizraisa negatīvas reakcijas audos un onkoloģiskas sekas, garantē pēcoperācijas rezultāta dabiskumu. Patiešām plaši tie tiek izmantoti sejas ķirurģijā. Šie neredzamie skaistuma arhitekti palīdz radīt sejas proporciju harmoniju.

Kas jūs satrauc?

  1. Mazs zods.
  2. Nepietiekami attīstīts un slīps zods.
  3. Iedzimta zoda deformācija.
  4. Smagnējs, izvirzīts, neproporcionāls zods.
  5. Pārāk šaurs apakšžoklis.
  6. Acīmredzama atrofija un mīksto audu plānums vaigu kaulu zonā (iekritušu vaigu efekts).
  7. Asimetriski vaigu kauli.

Kādā vecumā veikt operāciju?

Ne agrāk kā 18 gados (ja ir estētiskie defekti vaigu, zoda, vaigu kaulu zonās). Galvenais operācijas nepieciešamības apliecinājums ir jūsu vēlme atbrīvoties no acīmredzamiem sejas trūkumiem. Tādu operāciju galvenais mērķis – pareizu, estētiski sabalansētu sejas zonu veidošana. Sejas kontūras ir atkarīgas no galvaskausa kaulu formas (ļoti individuāli parametri). Ja kauli ir attīstījušies ar anomālijām, tad noviržu pakāpe arī ir individuāla. Sievietes ir lielas meistares, kas prot lieliski slēpt nenozīmīgus defektus, pareizi uzklājot kosmētiku. Bet pūderis un ēnas nevar noslēpt asimetriskus vaigu kaulus un padarīt normālu zodu, ja tā praktiski nav. Secinājums – nepieciešama plastiskā operācija. Ķirurgi iesaka to veikt, kad ir noformējušies kaulaudi (pēc 23–25 gadiem).

Kontrindikācijas

Nopietnas sirds–asinsvadu saslimšanas, infekcijas slimības, nekontrolējams augsts arteriālais spiediens, onkoloģiskās saslimšanas, asinsreces traucējumi, cukura diabēts, vairogdziedzera saslimšanas, pilnīgs ādas elastības zudums, nopietnu bojājumu esamība zoda apvidū un sejas apakšējā trešdaļā.

Zināšanai

Tiek uzskatīts, ka zoda un vaigu kaulu estētisko defektu korekcijas visefektīvākais veids – ķirurģiskais. Ne vienmēr plastiku diktē skaistums un harmonija. Žokļa defekti var izraisīt nepareiza sakodiena attīstību. Bērnu vecumā, kad sejas kauli vēl nav pabeiguši formēties, šo novirzi labo ārsts–ortodonts, savukārt pieaugušiem cilvēkiem var palīdzēt tikai plastikas ķirurgs.

Mūsu klīnikā

Tiek izmantoti augstvērtīgi implanti, ko apstiprinājusi Eiropas medicīnisko garantiju un plastiskās ķirurģijas materiālu kvalitātes komiteja – EQUAM. Mēs izvēlamies kompānijas–ražotājus ar nevainojamu reputāciju tirgū un, kas ražo dažādas konfigurācijas implantus īpašām vajadzībām, kā arī strādā pēc individuāliem pasūtījumiem. Katram implantam ir pase, kas satur datus par endoprotēzi un firmu. Pateicoties mūsdienu implantācijas tehnoloģijām pastāv maztraumatiskas un drošas neattīstītu zodu korekcijas un izteiktu vaigu kaulu veidošanas pieejas. Tas ir īpaši svarīgi pacientiem ar iedzimtām vai šo sejas zonu pēctraumas deformācijām. Implanti nodrošina efektu visai dzīvei. Sarežģījumu skatījumā tie ir praktiski droši.

Operācija

Ilgums no 1–1,5 stundas, atkarībā no ķirurģisko manipulāciju apjoma.

Zoda operācija

Tiek veikta, lai panāktu harmoniju starp pieri, degunu, lūpām un zodu, kā arī, lai seja profilā izskatītos pievilcīgi. Šim mērķim zodu palielina vai samazina. Palielināšanā tiek izmantots implants. Tāda korekcija ir spējīga kardināli mainīt sejas „raksturu”. Neattīstījies un slīps zods liek sejai izskatīties beziniciatīvai, bezraksturīgai. Ieliekot implantu, zodu var padarīt izteiktāku, bet mazu un asu zodu – apaļāku. Ķirurga uzdevums ir pareiza implanta izmēra un konfigurācijas izvēle, lai izveidotu jaunu vaibstu balansu. Grieziens tiek izdarīts mutes dobumā vai zem zoda. Pirmajā gadījumā rēta ir neredzama, otrajā – praktiski nemanāma. Piekļuves variantu nosaka konsultācijas laikā. Palielināt zodu var arī pēc citas metodikas – izvirzot kaulu nedaudz uz priekšu. Šī operācija ir daudz sarežģītāka. Stacionārā 1 diena. Rezultāts ir efektīvs un ilgstošs. Lai samazinātu zodu tiek pārvietotas vai likvidētas kaula daļas. Ir vēl viena metodika: tiek nogriezta kaulaudu kārta.

Apakšžokļa sānu daļu operācija

Iesakāma pacientiem ar šauru apakšžokli. Grieziens tiek izdarīts mutes dobumā, tātad pēcoperācijas rēta nav redzama. Operācijas ilgums (no 40 minūtēm līdz 1 stundai).

Operācija vaigu kaulu un vaigu daļā (apjoma palielināšana)

Iesakāma taukaudu atrofijas gadījumā (audu izmēru samazināšanās). Visbiežāk to pieprasa nobrieduša vecuma pacientes – vecākas par 50 gadiem. Tiek izmantoti silikona pāra implanti. Pareizi atlasīti, tie piešķir sejai apaļīgumu, savelkot un izlīdzinot ādu. Vaigu kaulu modelēšana tiek izpildīta caur griezienu mutes dobuma gļotādā, pēc citas metodikas – caur griezienu apakšējā plakstiņā. Jebkurā gadījumā implantu ievietošana pieprasa precīzu aprēķinu un simetrijas izjūtu no ķirurga puses. Var ievietot implantu tuvāk degunam vai tuvāk sejas sānu daļām. Veicot vaigu kaulu palielināšanas operāciju, ķirurgi izmanto vairākus griezienus mutes dobumā, uz žokļa kontūras, uz matu augšanas līnijas. Pēdējie divi tiek izmantoti implanta ievietošanai gadījumos, kad genioplastika tiek savienota ar pieres un sejas liftingu.

Operācija vaigu kaulu un vaigu daļā (izmēra samazināšana)

Pietiekami sarežģīta operācija, kuras gaitā ķirurgs slīpē kaulaudus. Divu nedēļu laikā saglabāsies tūska, hematoma un, protams, neliels sāpju sindroms. Ir nepieciešama stingra norāžu ievērošana (fizisko slodžu ierobežojums, tikai šķidras barības lietošana, ledus pielikšana pie problemātiskās zonas vai apstrāde ar speciāliem preparātiem utt.). Operācijas galarezultātu vērtē apmēram pēc 6 mēnešiem.

Zināšanai

Visas uzskaitītās operācijas var tikt papildinātas ar liposkulptūru un apjoma kontūrplastikas elementiem – lai panāktu pilnīgu vaibstu harmoniju un sejas atjaunošanu.

Anestēzija

Vispārējā kombinētā.

Pēcoperācijas periods

Pirmās dienas saglabājas tūska, otrās nedēļas beigās tā mazinās. Atkarībā no pacienta individuālajām īpatnībām, var tikt ieteikta speciāla apsēja nēsāšana pirmajā nedēļā pēc operācijas, bet visbiežāk iztiek bez tā. Pēc nedēļas var atgriezties pie ierastā dzīves ritma. Sākumā iespējama viltus svešķermeņa jūtamība, kaut arī fiziskais diskomforts netiek novērots. Pēc 2–3 nedēļām jūs aizmirsīsiet par operāciju un baudīsiet savu jauno imidžu. Ja ķirurgs ir izvēlējies operācijas piekļuvi caur ādu – šuves netiek noņemtas, bet uzsūcas 7–10 dienu laikā. Uz kādu laiku ir jāatsakās no sporta nodarbībām, nopietnām fiziskām slodzēm, pirts, solārija, sejas kosmetoloģiskajām procedūrām. Pirmo rezultātu var redzēt uzreiz pēc operācijas, galīgo – pēc 4–6 mēnešiem, kad tūska mazināsies un implants pilnībā ieaugs. Individuālas norādes rehabilitācijas laikā ķirurgs sniedz, vadoties pēc jūsu pašsajūtas. Ir obligāta uzmanīga attieksme pret operēto daļu mēneša laikā. Divas nedēļas šķidra, silta barība. Mutes dobuma skalošana ar speciāliem antiseptiskiem šķīdumiem (vairākas reizes dienā mēneša garumā).

Sarežģījumi un riski

Tāpat kā pēc jebkurām citām plastiskajām operācijām, var būt tūska, ādas jūtības pagaidu pazemināšanās.

MySQL: 0.0034 s, 2 request(s), PHP: 0.4105 s, total: 0.4139 s, document retrieved from cache.