Dr. med. Eduarda Jurševiča Estētiskās medicīnas klīnika

Estētiskā ķirurģija|Эстетическая хирургия|Aesthetic surgery
lv » Skaistuma versijas » Estētiskā ķirurģija » Sievietēm » Sejas proporciju izmaiņas » Lūpu plastika (forma un apjoms)

Lūpu plastika (forma un apjoms)

Lūpas ir īpaša sejas daļa. Apjomīgas pilnīgas lūpas vienmēr tikušas uzskatītas par seksualitātes simbolu. Estētika diktē to formu un apjomu. Tās tiek uzskatītas par ideālām, kad virslūpa ir mazliet tievāka par apakšlūpu, bet seksapīlas, kad tām ir apjoms. Ne katrai sievietei tādas lūpas dāvājusi daba, bet estētiskā medicīna šodien var palīdzēt katrai sievietei iegūt šo juteklisko akcentu uz sejas. Iespēja palielināt lūpas ir nopietns vilinājums tām, kas atrodas pastāvīgos sava ideālā tēla meklējumos. Speciālisti iesaka šo procedūru dabiskās formas uzlabošanai un vecuma izmaiņu korekcijai.

Kas jūs satrauc?

  1. Ap lūpām ir izveidojušās grumbas, virslūpa kļuvusi tievāka, bet apakšlūpa iegūst atkāršanās tendenci.
  2. Tieva un īsa virslūpa. Pat aizverot muti, ir redzami priekšzobi.
  3. Līdz ar vecumu lūpas ir zaudējušas agrāko apjomu. To kontūra ir izplūdusi.
  4. Tievas lūpas, krokas un grumbas ap lūpām.
  5. Iedzimts lūpu defekts.
  6. Uz lūpām ir labdabīgi jaunveidojumi (cista, papiloma, fibroma, angioma).
  7. Lūpu asimetrija.
  8. Lūpu forma – augšlūpas un apakšlūpas apjoma neatbilstība.
  9. Atkārusies apakšlūpa.

Kādā vecumā veikt operāciju?

Uzskaitīto problēmu esamības gadījumā, jūs varat vērsties pie estētiskās medicīnas speciālistu palīdzības, sākot ar 18 gadu vecumu. Vecuma ierobežojumu nav.

Kontrindikācijas

Infekciju saslimšanas, visu etioloģiju un lokalizācijas hronisko saslimšanu saasinājums, onkoloģiskās saslimšanas, asinsreces traucējumi, cukura diabēts, vairogdziedzera saslimšanas, pilnīgs lūpu ādas elastības zudums, izmantošanai paredzētā preparāta komponentu nepanesamība, imūnās sistēmas traucējumi, grūtniecība, nopietnu bojājumu esamība lūpu apvidū, nosliece uz alerģiskām reakcijām.

Pastāv divi problēmu risināšanas varianti

Konkrētā plastikas veida izmantošanu nosaka medicīniskās indikācijas un vēlamais gala rezultāts.

Lūpu ķirurģiskā plastika

Iesakāma, kad nepieciešams radikāli mainīt lūpu formu (atkārušās apakšlūpas, rētu, cistas, papillomas, fibromas, angiomas un citu jaunveidojumu likvidēšana, mutes formas ar saaugušiem kaktiņiem korekcija, dažādu iedzimtu defektu labošana, lūpu izmēra samazināšana).

Operācija

Tiek izgriezta vajadzīgā izmēra ādas josliņa no augšlūpas un veidota jauna lūpas kontūra. Ādas malas tiek sašūtas, tiek uzliktas šuves un speciāls apsējs. Pēc nedēļas to noņem. Pēc 9–12 dienām var izmantot lūpukrāsu. Sāpju izjūtu praktiski nav. Miniatūrās pēcoperācijas rētas ir nemanāmas, vēl jo vairāk zem lūpukrāsas un lūpu spīduma kārtas. Rezultāts saglabājas visu dzīvi, kaut arī jāņem vērā vecuma izmaiņas. Ja nepieciešams izveidot jaunu sarkanās malas formu, tāpat tiek izgriezta ādas josliņa tieši virs augšlūpas, kuras augšmala arī veido jauno lūpas kontūru. Pēc ādas josliņas likvidēšanas, malas tiek sašūtas.

Pēcoperācijas periods

Apsējs tiek noņemts pēc nedēļas, vēl pēc dažām dienām ir atļauts izmantot lūpukrāsu. Lūpu sabiezēšana un ādas jūtības zaudēšana pēcoperācijas rētas zonā pāriet pēc 3–4 mēnešiem. Tievu lūpu korekcija – neapjomīga un netraumatiska operācija. Parasti noris nesāpīgi un neizraisa sarežģījumus. Mazā rēta atrodas uz sarkanās apmales un ādas robežas.

Lūpu kontūru un apjoma plastika

Iesakāma, kad sievieti neapmierina forma un apjoms, lūpu asimetrija, vecuma izmaiņas. Estētisko defektu korekcija tiek veikta ar biogēlu vai ar personīgo taukaudu (lipofilings) ievades palīdzību, t.s., personīgie taukadi no vēdera zonas tiek injicēti lūpu zemādā. Lūpu forma un apjoms būs atkarīgi no ievades tehnikas un gēla vai autotauku daudzuma. Metodikas atšķir ne tikai izmantojamie materiāli, bet arī rezultāta mērķis un saglabāšanās termiņš. Mikroskopiskās adatiņas, ar kurām tiek ievadīti preparāti, neatstāj pēdas.

Procedūras algoritms

Ilgums 15–30 minūtes. Pēc atsāpināšanas, ārsts ievada preparātu ādā pie lūpu sarkanās malas. Gēla daļiņas dabiskā veidā pielāgojas apkārtējiem audiem un netraucē brīvu vitāli svarīgo vielu migrāciju. Pēc injekcijas tiek veikta viegla masāža, ar mērķi vienmērīgi sadalīt gēlu lūpu audos.

Injekcijas materiāla izvēle

Atkarīgs no lūpu ādas stāvokļa, grumbu dziļuma ap muti, korekcijas mērķiem un vēlamā preparāta iedarbības ilguma. Šī procedūra ir efektīva un droša, ja tiek izmantoti kvalitatīvi materiāli. Runa ir par tiem preparātiem, kas paredz mazākus vēlāko sarežģījumu draudus. Pašlaik pastāv plaša tādu materiālu daudzveidība. Profesionāls ķirurgs, protams, izvēlēsies drošo. Efekta ilgumu nosaka preparāta darbības termiņš. Vidēji šis periods ilgst 4–6 mēnešus.

Padoms

Pirms izšķirties par kaut ko neparastu vai ekstremālu, labāk iepriekš padomāt par to, kā izskatīsies jūsu seja ar nedabiski lielām lūpām.

Mūsu klīnikā

Mēs esam devuši priekšroku Surgilips®, Juvederm® Ultra 4 Allergan (ASV) un ari Teosyal Kiss preparātam, kas radīts Teoxane (Šveice) laboratorijā un ir speciāli izstrādāts lūpu zonai. Tas ietilpst jaunākās paaudzes apjoma un kontūrplastikas ekskluzīvo preparātu līnijās un apvieno sevī ļoti svarīgas īpašības – efektivitāti, drošību un ilgstošu rezultātu. Tie ir biosavienojamie līdzekļi uz ne-dzīvnieciskas izcelsmes hialuronskābes bāzes, kas nodrošina tūlītēju rezultātu, daudz ilgstošāku efektu (12 mēneši) un nepieprasa iepriekšēju ādas diagnostiku.

Anestēzija

Lokālā.

Zināšanai

Līdz ar vecumu samazinās glikozamīnoglikānu veidošanās, tieši pateicoties tiem āda saglabā apjomu un elastību. Dažādie lūpu kontūrplastikā izmantojamie gēli (filleri) darbojas pēc tā paša principa – atjauno zaudēto audu apjomu. Ja jums gaidāma sejas plastika vai deguna–lūpu kroku korekcija, atjauninošais rezultāts nebūs tik efektīvs, ja patieso vecumu varēs noteikt pēc apvītušajām lūpām ar nolaistajiem kaktiņiem. Antinovecošanās programmā jāietilpst lūpu atjaunošanai, lai atgūtu zaudēto apjomu, lūpu ādas elastību un padarītu kontūras izteiktākas. Lūpu apjoma un kontūrplastikas efekta ilgums ir 9–12 mēneši. Pa šo laiku ievadītais gēls pakāpeniski uzsūcas un lūpas iegūst agrāko stāvokli. Ja jutekliskas lūpas jau ir kļuvušas par pikantu jūsu imidža detaļu, var veikt atkārtotas injekcijas. Mēs iesakām izmantot to paša gēla veidu, kas tika ievadīts iepriekš, citādi rodas liels blakusefektu risks.

Pēc procedūras

Rezultāts ir redzams uzreiz. Uzturēšanās stacionārā nav nepieciešama. Ir iespējama nenozīmīga tūska vai zilumi. Kādu laiku tie var saglabāties. Lai paātrinātu sadzīšanu pirmajā diennaktī ir jāliek aukstas kompreses vairākas reizes dienā. Lai uzlabotu lūpu stāvokli pēc injekcijām iesakāma viegla masāža un fizioterapeitiskās procedūras. 1 mēnesi ir jāatsakās no saunas, solārija, fiziskām slodzēm. Lūpām ir laba asinsapgāde, tāpēc dažreiz var rasties asinsizplūdums, kas izraisa vieglu diskomfortu un sāpīgumu. Šīs sajūtas pāriet 1–1,5 nedēļas laikā. Dažreiz lūpu apjoms samazinās un lūpu kontūra mainās (mēneša laikā pēc procedūras), šajā gadījumā iesakāma papildus injekcija pēc 1,5 mēneša.

Sarežģījumi un riski

Ļoti reti – aptuveni 1% gadījumu. Var rasties iekaisuma, alerģiskas reakcijas uz preparātu vai biogēla sabiezējumu dēļ. Efektīva ārstēšana, līdz pat biogēla likvidēšanai, pilnībā atbrīvo no šādiem sarežģījumiem. Jūs varēsiet izvairīties no sarežģījumiem, ja pievērsīsiet uzmanību šīs procedūras kontrindikācijām un, ja to veiks pieredzējis, sertificēts speciālists, kurš izmantos viskvalitatīvākos līdzekļus.

MySQL: 0.0047 s, 2 request(s), PHP: 0.4696 s, total: 0.4743 s, document retrieved from cache.