Dr. med. Eduarda Jurševiča Estētiskās medicīnas klīnika

Estētiskā ķirurģija|Эстетическая хирургия|Aesthetic surgery
lv » Skaistuma versijas » Estētiskā ķirurģija » Sievietēm » Sejas proporciju izmaiņas » Zoda audu nostiprināšana (Mentoplastika)

Zoda audu nostiprināšana (Mentoplastika)

Vairākums sieviešu veic nepiedodamu kļūdu – rūpīgi kopjot seju, aizmirst par tās ovālu. Kakla āda ir daudz sausāka, nekā sejas, tā ātri zaudē elastību, mitrumu un tvirtumu. Kakla muskuļu tonuss ir zems – tie agri sāk atslābt. Mazākais taukaudu pārmērs te izkārtojas nevienmērīgi – rodas „dubultzods”. Augsti vaigu kauli un nedaudz izvirzīts zods – sabalansētas un proporcionālas sejas pazīmes. Tiek uzskatīts, ka jo mazāks ir leņķis starp žokļa un kakla līniju, jo lielāka dubultzoda rašanās varbūtība. Dubultzods bojā dzīvi daudzām sievietēm, turklāt ne tikai nobriedušā vecumā, bet pat jaunā. Ir daudz šīs problēmas risināšanas veidu. Visiedarbīgākais – zoda audu ķirurģiskā korekcija.

Kas jūs satrauc?

  1. Mīksto audu pārmērs zoda apvidū.
  2. Iekrituši vaigi.
  3. Izspiedušies vaigi („buldoga vaigi”). Āda uz vaigiem kļūst smagnēja un nolaižas zemāk par vaigu kaulu loka līniju.
  4. Ģenētiskā predispozīcija uz dubultzodu.
  5. Liekais svars (dubultzods kā aptaukošanās pazīme).

Zināšanai

Ādas–taukaudu uzkrāšanās zem zoda var liecināt par patoloģiskiem procesiem vairogdziedzerī, vielmaiņas traucējumiem, diabēta vai citu iekšējo saslimšanu esamību. Nebrīnieties, ja kosmetologs ieteiks jums pierakstīties uz konsultāciju pie endokrinologa, dietologa vai kardiologa.

Kādā vecumā veikt operāciju?

Dubultzoda rašanos izraisa trīs faktori: tauku nogulsnes, anatomiskās īpatnības un nesaudzīgais laiks. Tikai nedaudzi zina, ka pirmās grumbas rodas nevis pie acīm, bet gan uz kakla. Kakla un sejas apakšdaļas āda ir pakļauta agram novītumam. Kā likums, dubultzods formējas pēc 25 gadiem. Visbiežāk tas rodas sievietēm pēc 35 gadiem, kad organismā sāk notikt hormonālās izmaiņas un izpaužas ādas novecošanās pazīmes – līdz ar vecumu sejas audi nolaižas, tiek izstrādāts mazāk kolagēna, ādas elastība un tvirtums pazeminās. Šodien parādījies ne mazums meiteņu ar hormonālām problēmām, kurām dubultzods rodas jau 16 gados. Pēc 38 gadiem tas ir gandrīz visām sievietēm. Noildzināt, aizkavēt problēmas rašanos palīdzēs svara kontrole. Visbiežāk dubultzoda ķirurģiskā korekcija tiek veikta pēc 30–35 gadiem. Motivācija – pašsajūta un sevis uztvere.

Zināšanai

No 16 līdz 25 gadiem ir nepieciešama tikai profilakse. Svarīgi sekot svaram, izpildīt sejas vingrošanu, sekot stājai (no nepareiza galvas stāvokļa veidojas kroka, kas ar laiku apaug ar tauku slānīti). Kopšanai jāizvēlas speciāli kosmētiskie līdzekļi un procedūras. Pēc 25 gadiem ir nepieciešama kolagēna izstrādes stimulācija. Palīdzēt var profesionāla kopšana: masāža (punktu un limfodrenāžas), aparāttehnoloģijas (miostimulācija, dziļais audu liftings), mezoterapija, ozonterapija. Pēc 35 gadiem var ieteikt liposakciju, lāzerslīpēšanu. Pēc 45–50 gadiem ādas vecuma izmaiņas kļūst acīmredzamas: vairāk grumbu, dermas un epidermas biezums samazinās, āda manāmi vīst un izstiepjas. Par vienīgo pareizo lēmumu kļūst ķirurģiskā korekcija.

Kontrindikācijas

Nopietnas sirds–asinsvadu un infekciju saslimšanas, nekontrolējams augsts arteriālais spiediens, onkoloģiskās saslimšanas, asinsreces traucējumi, cukura diabēts, vairogdziedzera saslimšanas, pilnīgs ādas elastības zudums, nopietnu bojājumu esamība zoda apvidū un apakšējā sejas trešdaļā.

Mūsu klīnikā

Sejas ovāla izmaiņas tiek veiktas izmantojot dažādas metodes. Vairākos gadījumos mēs veicam tikai kakla SMAS–liftingu (tā muskuļu korsetes izstiepšanu). Operācijas būtība: nokareno muskuļu pušu savilkšana, liekās ādas un lieko tauku nogulsnējumu likvidēšana. Biežāk ādas–taukaudu uzkrāšanās zem zoda tiek likvidēta sejas un kakla atjauninošās SMAS–liftinga operācijas laikā kopā ar zoda korekciju. Var veikt zoda korekciju kopā ar sejas augšējās trešdaļas, deniņu un pieres zonu liftingu un uzacu pacelšanu. Sejas liftings tiek veikts izmantojot dažādas metodikas un ļauj samazināt kroku dziļumu uz kakla, vaigu audu nokarāšanos, veidot sejas ovālu, kas raksturīgs jaunam vecumam. Zoda plastikā tiek izmantota endoskopiskā tehnika. Deformētais kakla muskulis tiek nostiepts, izmantojot liposkulptūras un ādas mikrosavilkšanas metodi (30–minūšu operācija). Cita metodika – liposkulptūra kopā ar pilnīgu ķirurģisko liftingu. Ja ir nepieciešams, pacientam zem žokļa tiek ievietots implants, kas kavē dubultzoda veidošanos. Operācija sniedz noturīgu un ilgstošu rezultātu. Operācijas veidu ķirurgs izvēlas katram pacientam atsevišķi. Ja dubultzoda iemesls ir mazs zods ar tauku krokām, var palīdzēt operācija vairākos posmos.

Operācija

Ilgums 1–2 stundas. Iegriezieni tiek izdarīti uz ādas zonām, kur atstātās rētas būs nemanāmas – zem zoda (garums 1–1,5 cm), caur tiem ievada endoskopijas instrumentus. Orientējoties uz ekrāna attēlu, ķirurgs atslāņo ādu, pēc tam izstiepj to. Bieži zoda apvidū tiek izdarīts papildus griezums, caur kuru tiek likvidēti taukaudu atlikumi un modelēts jauns muskuļu stāvoklis. Operācijas laikā galvenā uzmanība tiek veltīta estētiska kakla – zoda leņķa veidošanai un atbrīvošanai no muskuļu atsaitēm uz kakla. Ādas pārpalikumi tiek savilkti uz augšu – uz aizauss apvidu. Rezultāts ir elastīgs kakls un izteikts ovāls. Papildus plusi: endoskopa kontrolē ķirurgs praktiski neskar asinsvadus, ir izslēgts nervu galu bojājumu risks, operācija tiek izdarīta neizjaucot sejas anatomiju. Sejas ādas rievu novēršanai var veikt gēla injekcijas (kontūru un apjoma plastika).

Anestēzija

Vispārējā kombinētā. Intravenozā vai lokālā.

Rezultāts

Skaista, proporcionāla zoda kontūra, izteikts ovāls, gluda kakla āda. Stabila un ilgstoša korekcija.

Pēcoperācijas periods

Stacionārā 3–5 stundas vai 1 diennakts (atkarībā no operācijas veida). Pirmajās dienās iejaukšanās zonā ir neliela tūska, var būt jūtamas pagaidu jūtības izmaiņas un sāpīgums. Pirmā tūska noiet pēc 5– 8 dienām (iesakāmas aukstas kompreses). Atgriezties darbā var pēc nedēļas. Ir jāierobežo fiziskās slodzes pirmajā mēnesī pēc operācijas. Pēc 1–3 mēnešiem var novērtēt operācijas rezultātu.

Sarežģījumi un riski

Pēc jebkādas operācijas var parādīties zilumi vai hematomas (asins uzkrāšanās operācijas dobumā).

MySQL: 0.0054 s, 2 request(s), PHP: 0.5383 s, total: 0.5437 s, document retrieved from cache.