Dr. med. Eduarda Jurševiča Estētiskās medicīnas klīnika

Estētiskā ķirurģija|Эстетическая хирургия|Aesthetic surgery
lv » Skaistuma versijas » Estētiskā ķirurģija » Sievietēm » Sejas proporciju izmaiņas » Auss gliemežnīcu korekcija (Otoplastika)

Auss gliemežnīcu korekcija (Otoplastika)

Vienai no pašlaik izplatītākajām operācijām ir vairāk kā 150 gadus sena vēsture. Auss gliemežnīca ir dzirdes orgāna ārējā daļa. Auss iekšējā struktūra atbild par kustību koordināciju un palīdz cilvēkam noturēt līdzsvaru. Uz ļipiņas atrodas daudz aktīvu punktu, kas regulē iekšējo orgānu darbu. Līdztekus funkcionālajām īpatnībām šai ārējā veidola „detaļai” ir estētiska nozīme. Visos laikos akurātas, pareizas formas ausis tikušas uzskatītas par sejas rotu. Deformācijas, defekti, nestandarta formas, izmērs, bojājumi, ausu asimetrija un citi trūkumi pasliktina cilvēka ārieni un sagādā viņam ne mazums pārdzīvojumu. Pēc otoplastikas veikšanas, var sākt jaunu dzīvi bez kompleksiem.

Kas jūs satrauc?

  1. Bērnam ir atliektas ausis (lutausība).
  2. Iedzimtas auss gliemežnīcu deformācijas (auss gliemežnīcas neesamība, maza, nolaista, sagriezusies, plakana, ieaugusi, kantaina auss gliemežnīca, visas auss gliemežnīcas vai tās daļas palielinājums).
  3. Nepareiza ausu forma (kausveida ausis).
  4. Traumas sekas – auss gliemežnīcas deformācija vai ļipiņas neesamība.

Kādā vecumā veikt operāciju?

Lutausība – bieži sastopams ārienes trūkums, ar kuru vēršas pie plastiskā ķirurga. Šo patoloģiju īpaši smagi pārcieš bērni – no vienaudžu puses viņiem tiek dotas aizvainojošas iesaukas. Lutausība - tas ir labojams! Labot šādu auss gliemežnīcu formu var sākot ar 5–6 gadu vecumu. Pēc operācijas ausis harmoniski attīstās, bērnam augot. Auss gliemežnīcas augšana apstājas 8–9 gados. Ja pacients šajā vecumā psiholoģiski nav gatavs operācijai, tās veikšana iespējama pēc 14 gadiem.

Cienījamie vecāki! Ja jūsu bērnam ir kompleksi, un viņš kautrējas par to, ka viņam ir atkarājušās austiņas, tad mūsu klīnikas speciālisti šo problēmu var atrisināt. Mēs piedāvājam jūsu bērniem saņemt bezmaksas pirmreizējo otorinolaringologa - ķirurga konsultāciju par šo problēmu un izdarīt lutausības ķirurģisku korekciju.

Agri dzīvē tāds ārienes defekts ir nopietns šķērslis romantisku attiecību veidošanā. Pēc 30–35 gadiem un vēlāk lēmumu veikt ausu plastiku var diktēt dažādi iemesli (vēlme veikt atjauninošo operāciju un pie reizes arī ausu korekciju, iekārtošanās prestižā darbā, jauna iepazīšanās un tā tālāk). Nekādu vecuma ierobežojumu dotās operācijas veikšanai nav.

Operācija

Ilgums no 30 minūtēm līdz 2 stundām, atkarībā no sarežģītības pakāpes.

Kontrindikācijas

Asins sarecēšanas problēmas, smagas iekšējo orgānu saslimšanas, infekciju un onkoloģiskās saslimšanas, iekaisuma process ausīs, smagas iekšējo orgānu saslimšanas, ādas nosliece uz pārmērīgu rētošanos (keloīdajām rētām), nekontrolējams augsts arteriālais spiediens, cukura diabēts.

Оperācija

Ilgums 30 minūtes – 2 stundas (atkarībā no sarežģītības pakāpes).

Otoplastikas veidi

Estētiskā – ausu izmēra un formas korekcija, pārmērīgi atliektu (lutausības) un izteiktas asimetrijas novēršana, dažādu auss gliemežnīcas deformāciju labošana. Rekonstruktīvā (atjaunojošā) – rupju deformāciju novēršana, kas pieprasa auss daļas vai visas auss gliemežnīcas atjaunošanu. Auss izvietojuma un auss gliemežnīcas formas defektiem var būt iedzimts vai iegūts raksturs. Iedzimtās deformācijas ir daudzveidīgas: auss gliemežnīcas neesamība, ļipiņas trūkums vai deformācija, palielināta auss gliemežnīca, neattīstīta, nolaista, sagriezusies, ieaugusi gliemežnīca, nokarenas ausis, ausis ar asiem galiem, saliektas, sašķeltas un saaugušas ausis. Visas iedzimtās deformācijas var labot tikai ķirurģiskā ceļā. Iegūtās deformācijas visbiežāk ir saslimšanu vai traumas sekas. Pavisam ir vairāk kā 200 otoplastikas metodes. Jebkura no tām paredz auss gliemežnīcas skrimšļu un mīksto audu skaršanu. Visu otoplastikas veidu mērķis ir jaunas auss skrimšļa formas modelēšana. Ir nepieciešams precīzs pirmsoperācijas stāvokļa novērtējums. Katra auss tiek izpētīta (izmeklēta) un izmērīta. Mūsdienu metodika ļauj piešķirt auss gliemežnīcām harmonisku formu bez redzamām invāzijas pēdām. Operācijas metodikas izvēle ir ķirurga prerogatīva. Kvalificēti veikta otoplastika var ne tikai novērst nepareizu ausu izvietojumu, bet arī kompensēt auss gliemežnīcas pilnīgu neesamību.

Anestēzija

Vispārējā kombinētā.

Pēcoperācijas periods

Stacionārā 4–6 stundas (ja operācija nav bijusi sarežģīta un notikusi lokālajā anestēzijā), 1 diena (liela apjoma un vispārējās atsāpināšanas gadījumā). Pirmajās pāris stundās pēc operācijas operētā zona var pulsēt, sāpju sajūtas ir nenozīmīgas. Tūska sasniedz maksimumu 2.–3. dienā, pēc tam samazinās un pazūd 2–3 nedēļu laikā. Ausis var būt sarkanas vai klātas zilumiem – normālā krāsa atjaunojas pēc 1,5–2 nedēļām. 2.–3. dienā tiek veikta pirmā pārsiešana. 12.–14. dienā pēc operācijas regulāras pārsiešanas ar 2–4 dienu intervālu. Obligāta speciālā kompresijas apsēja nēsāšana 10–14 dienas. Šuves un apsējs tiek noņemti pēc 7–8 dienām. 3–6 nedēļu laikā uz nakti tiek uzvilkts speciāls elastīgs apsējs. Pirmajā mēnesī pēc operācijas var būt pazemināta auss gliemežnīcu ādas jūtība. Matus var mazgāt pēc nedēļas. Ir jāizslēdz fiziskās slodzes (2 mēnešu laikā), jāatsakās no ekstremāliem sporta veidiem uz pusgadu. Pēc sešiem mēnešiem ausis pilnībā sadzīs. Rekonstruktīvās otoplastikas gadījumā galarezultāta gaidas pagarinās līdz gadam. Auss gliemežnīcu plastika neietekmē dzirdi un tiek izdarīta vienu reizi visai dzīvei.

Sarežģījumi un riski

Operācija praktiski neizraisa sarežģījumus un būtiski uzlabo ārējo izskatu.

MySQL: 0.0039 s, 2 request(s), PHP: 0.4488 s, total: 0.4527 s, document retrieved from cache.