Dr. med. Eduarda Jurševiča Estētiskās medicīnas klīnika

Intīmā ķirurģija|Интимная хирургия|Intimate surgery
lv » Skaistuma versijas » Intīmā ķirurģija » Sievietēm » Mazo un lielo kaunuma lūpu plastika (Labioplastika)

Mazo un lielo kaunuma lūpu plastika (Labioplastika)

Sieviete visas savas dzīves laikā „cīnās” ar savu ķermeni. Būtībā, viņa kļūst par sievieti nevis deflorācijas brīdī, bet tad, kad sāk izprast, kur slēpjas viņas ārējā pievilcība un seksualitāte. Kā zināms, sievietes skaistums pieder spogulim, bet ne tam, kurā viņa redz sevi ik dienas, tas pieder viņas iztēles radītajam. Nevar aizmirst arī par to, ka sievietes seksualitāte ir smalka, tā balstīta uz emocijām un sajūtām. Apzināti pilnveidojot sevi, sieviete tiecas piešķirt ķermenim tās formas, kuras viņai šķiet ideālas. Bet pozitīvas pārmaiņas notiek tikai tad, kad viņa patiesi sāk mīlēt savu ķermeni un pārstāj no tā kautrēties. Ārējo dzimumorgānu izskata uzlabošana ne tikai ceļ viņas psihoemocionālā pašnovērtējuma līmeni, bet arī seksuālās dzīves kvalitāti.

Kas jūs satrauc?

  1. Manu ģenitāliju ārējais izskats – pārāk lielas mazās kaunuma lūpas.
  2. Lielās kaunuma lūpas ir ļenganas un pārāk lielas.
  3. Lielo kaunuma lūpu vecuma deformācija.
  4. Kaunuma lūpu deformācija pēc dzemdībām.
  5. Neapmierina mazo kaunuma lūpu izskats.
  6. Lielas un nesimetriskas mazās kaunuma lūpas.

Kad veikt operāciju?

Atkarīgs no pašsajūtas un sevis uztveres. Neviens nav spējīgs un nevienam nav tiesību iejaukties jūsu slēptajās domās. Ja jūs lasāt šīs rindas, tas nozīmē, ka pastāv zināma interese par šo jautājumu! Var jau būt, ka mēs kļūdāmies – tas nav principiāli. Būtiskāk ir atcerēties galveno – jebkura sieviete, kas jūt diskomfortu sakarā ar savu dzimumorgānu nepilnībām var atrisināt šīs problēmas ar plastiskās ķirurģijas palīdzību. Kaunuma lūpu plastika – tā ir to izmēru, formas un asimetrijas korekcija. Sievietes vienmēr ļoti komplekso savu ģenitāliju „nepareizās” estētikas dēļ. Vēl jo vairāk, iedzimtie vai iegūtie defekti rada vairākas funkcionāla rakstura neērtības. Tāpēc arī rodas situācijas, kad intīmās zonas plastiskā operācija kļūst par vienīgo iespēju, kā atbrīvoties no problēmām un normalizēt dzimumdzīvi. Brīžiem, sievietes vēlas palielināt kaunuma lūpas tikai tāpēc, lai sagādātu sev un savam dzimumpartnerim ne tikai vizuālu, bet arī fizisku baudu – biezas kaunuma lūpas sašaurina ieeju makstī. „Ģenitāliju ķirurģija” kļūst arvien pieprasītāka ne jau tāpēc, ka palielinās kaunuma lūpu deformācijas gadījumu skaits, bet tāpēc, ka sievietes vēlas izskatīties nevainojami „no galvas līdz kājām”. Vai var viņas nosodīt par to?! Vairākums vēlas, lai mazās kaunuma lūpas būtu daudz akurātākas un lielās kaunuma lūpas tās pilnībā nosegtu. Jūs esat nonākusi pie secinājuma, ka šī jūsu ķermeņa zona ir tāla no pilnības? Katrai problēmai vienmēr ir risinājums. Ir tikai jāpierakstās uz ķirurga konsultāciju un jāizstāsta par saviem sarežģījumiem un vēlmēm. N.B. Operāciju vēlams veikt uzreiz pēc menstruācijas vai nedēļu pirms tās sākšanās.

Zināšanai

  1. Parasti, lielajām kaunuma lūpām ir jānosedz mazās – tāda kaunuma lūpu anatomiskā forma novērš infekcijas iekļūšanu makstī un uztur noteiktu ģenitāliju temperatūras režīmu, aizkavējot aukstā gaisa piekļuvi (funkcionāla nozīme).
  2. Elongācija (pagarināšanās) vai mazo kaunuma lūpu asimetrija var būt iedzimts estētisks defekts, dažu saslimšanu sekas, anomāla vīrišķo dzimumhormonu (androgēnu) līmeņa rezultāts. Ļenganumu un nokarāšanos var izraisīt krasa svara zaudēšana un vecuma izmaiņas (atrofija), trauma. Par operācijas iemeslu var kļūt vecuma atrofija, dzemdību sekas.
  3. Mazo kaunuma lūpu anatomiskie rādītāji neparedz ideālu simetriju. Kad sieviete sāk dzīvot dzimumdzīvi, vai pēc vairākām dzemdībām, itin bieži, notiek to pagarināšanās (elongācija). Kaunuma lūpas tiek uzskatītas par pagarinātām, ja tās izstiepjot uz sāniem, to garums pārsniedz 4–5 cm. Šis rādītājs netiek uzskatīts par patoloģiju un neapdraud veselību. Problēmu rada estētika un sievietes diskomforts intīmās tuvības laikā ar vīrieti. Mazo kaunuma lūpu asimetrijas korekcijas operācija ļauj iegūt pacientei optimālu anatomisko formu. N.B. Seksuālais jūtīgums nepazūd, dažos gadījumos pat pieaug: dažreiz pēc operācijas atsedzas klitors.

Operācija

Operācijas ilgums ir atkarīgs no ķirurģisko manipulāciju apjoma.

Lielo kaunuma lūpu plastika

Pārlieka zemādas tauku daudzuma gadījumā (pārāk izteiktas kaunuma lūpas), ķirurgs izmanto ķirurģiskās rezekcijas metodi (lieko ādas audu izņemšana), vai arī liposakcijas metodi. Tehnoloģijas izvēle ir atkarīga no ķirurga, noteiktā uzdevuma un vispārējiem rādītājiem. Liposakcija: caur nelieliem ādas iegriezieniem-dūrieniem, ar speciālu instrumentu palīdzību, tiek veikta lokālo tauku nogulšņu vakuuma aspirācija. Kaunuma lūpu apvidū šuves tiek liktas, izmantojot pašuzsūcošos diegus, tāpēc atkrīt to noņemšanas nepieciešamība. Lai piešķirtu kaunuma lūpām trūkstošo apjomu, tiek izmantota ādas plastikas metode (pašas pacientes ādas-taukaudu transplantācija). Dažreiz mazo kaunuma lūpu plastiku apvieno ar lielo kaunuma lūpu plastiku. Tā ir kompleksa operācija.

Mazo kaunuma lūpu plastika

Operācijas būtība: ķirurgs izņem liekos ādas audus tādā veidā, lai mazās kaunuma lūpas neizvirzītos ārpus lielo lūpu robežām un tiktu „paslēptas" dziļāk, pēc tam tiek uzliktas pašuzsūcošās šuves. Pēc šīs operācijas neveidojas rētas.
Kā likums, šī operācija ir pieprasīta starp sievietēm, kurām pēc vairākkārtējām un, īpaši, vēlām dzemdībām, notiek mazo kaunuma lūpu „izkrišana". Tā nav patoloģija un veselībai draudus nerada, taču hipertrofētas mazās kaunuma lūpas izskatās ne tikai neestētiski, bet arī var sagādāt ievērojamu diskomfortu intīmajā dzīvē. Dažreiz mazo kaunuma lūpu plastiku apvieno ar lielo kaunuma lūpu plastiku – kompleksa operācija.

Anestēzija

Anestēzija ir atkarīga no pacientes vispārējā veselības stāvokļa īpatnībām un operatīvās iejaukšanās apjoma.

Kontrindikācijas

Smagas un hroniskas iekšējo orgānu saslimšanas, infekciju, sirds–asinsvadu, onkoloģiskās dzimumorgānu iekaisuma saslimšanas, asinsreces traucējumi, dekompensēts cukura diabēts, venēriskās saslimšanas, nekontrolējami augsts arteriālais spiediens, pilnīgs ādas elastības zudums, nosliece uz pārmērīga rētošanos (keloīdajām rētām), ādas iekaisuma saslimšanas, psihiskie traucējumi.

Pēcoperācijas periods

Pirmajās pēcoperācijas dienās vēlams ievērot saudzējošu režīmu. Sāpju sajūtas nav izteiktas. Audu reakcija pēc operatīvās iejaukšanās pilnībā pāriet 3.-5.nedēļā (individuāls rādītājs).
Ir stingri jāievēro ārsta norādes. Galvenais: nepieciešams atturēties no seksuālās dzīves 3-5 nedēļas – līdz pilnīgai brūču sadzīšanai (atkarībā no operācijas apjoma).
Šuves uzsūcas patstāvīgi pēc 2-3 nedēļām.
2-3 nedēļas ir jāatturas no fiziskām slodzēm, pirts, saunas un karstām vannām. Pirmajā nedēļā (2-3 reizes dienā) – saskaņā ar ķirurga rekomendācijām, nepieciešama rūpīga operācijas zonas higiēniskā aprūpe. Vairumā gadījumu tiek nozīmēti antibakteriālie preparāti iekaisuma procesa profilaksei. Gala rezultātu var novērtēt 2 mēnešus pēc operācijas – kaunuma lūpas pieņem normai atbilstošu un dabisku izskatu.

Sarežģījumi un riski

Minimāli.

Mūsu klīnikā

Tiek veikta intīmās zonas atjaunināšana ar lāzeru. Pateicoties inovatīvām lāzertehnoloģijām un kompānijas Asclepion Laser Technologies GmbH jaunākās paaudzes lāzeraprīkojumam, mēs varam piedāvāt savām pacientēm lielo kaunuma lūpu atjaunināšanu ar lāzeru. Intīmas zonas lāzeratjaunināšana tiek veikta, izmantojot daudzfunkcionālo erbiju lāzeri MCL 30 Dermablate un Micro Spot tehnoloģiju, kas darbojas pēc frakciju fototermolīzes principa. Tehnoloģija ļauj dozēti un saudzīgi iedarboties uz kaunuma lūpu „vecuma skarto” un tonusu zaudējušo ādu. Notiek antinovecošanas procesa stimulācija ādas šūnās – veidojas jauni ādas audi. Unikālā lāzerprocedūra ir droša, der pacientēm ar jebkādu ādas tipu, neparedz ilgstošu rehabilitāciju, tai nav blakņu. Rezultāts. Nozīmīga ādas struktūras, krāsas, tonusa un turgora uzlabošanās, asinsapgādes normalizācija un apmaiņas procesu pastiprināšanās ādas dziļākajos slāņos, elastības atjaunošana, krunku izlīdzināšana, kosmētisko defektu izzušana – pilnīga atjaunināšana.

MySQL: 0.0030 s, 2 request(s), PHP: 0.4382 s, total: 0.4413 s, document retrieved from cache.