Dr. med. Eduarda Jurševiča Estētiskās medicīnas klīnika

Intīmā ķirurģija|Интимная хирургия|Intimate surgery
lv » Skaistuma versijas » Intīmā ķirurģija » Sievietēm » Dzemdes kakla plastika (Traheloplastika)

Dzemdes kakla plastika (Traheloplastika)

Ir nodevīgas sieviešu kaites, kas nemanot, bez sāpēm, nepatīkamiem izdalījumiem un menstruālā cikla traucējumiem sagrauj sievietes veselību. Viņa var ilgi atrasties patīkamā eiforijā par to, ka viņai gājušas secen visas ginekoloģiskās kaislības līdz brīdim,... kad pienāk kārtējā apskate pie ārsta. Tāda „bumba ar laika degli” ir dzemdes kakla patoloģija. Tai ir ne mazums cēloņu – stresi, hormonālie traucējumi, uroģenitālās infekcijas, dzemdes kakla traumas dzemdību un aborta rezultātā... Bet ilgstošas dzemdes kakla saslimšanas un labdabīgi jaunveidojumi (erozijas, polipi, kondilomas) var malignizēties, t.s., pārtapt par ļaundabīgiem. Tātad, ar ginekologu ir jātiekas ne retāk kā 1–2 reizes gadā! Apturēt „trakojošās” sieviešu kaites var tikai savlaicīga diagnostika un adekvāta ārstēšana. Dzemdes kakla plastika, brīžiem, ir neizbēgama.

Kas jūs satrauc?

 1. Erozija uz dzemdes kakla.
 2. Šuves, kas tika uzliktas dzemdību laikā, ir atnākušās vaļā. Ir nepieciešama dzemdes kakla plastika.
 3. Dzemdes kakla deformācija.
 4. Dzemdes kakla rētainā deformācija. Kakliņš ir pavērts par 1,5 cm, iekšējā atvere ir sakļauta, diagnostisko nokasījumu rezultāts.
 5. Pēc dzemdībām izrādījās, ka dzemdes kakls ir deformēts (izliekts).

Kad veikt operāciju?

Tas ir retorisks jautājums – atbilde uz to ir acīmredzama. Bez ginekologa konsultācijas un viņa ieteikumiem problēmu nevar atrisināt. Dzemdes kakla deformācija jeb dzemdes kakla maksts daļas normālās uzbūves traucējumi bieži rodas dzemdes kakla plīsumu dēļ dzemdību laikā, bet var būt arī abortu vai diagnostisko nokasījumu rezultāts. Pēc dzemdībām ārsts vienmēr apskata dzemdes kaklu ar ginekoloģisko spoguli. Ja atrod plīsumus, tos sašuj, izmantojot pašuzsūcošo šujamo materiālu.
Ne vienmēr operācijas rēta sadzīst tik ideāli kā gribētos. Tā rezultātā notiek dzemdes kakla deformācija, t.i., tā zaudē savu normālo formu, kas nozīmē – arī spēju pildīt savas funkcijas. Problēma nav pamanāma, kamēr tā turpmāk nesāk risināties dramatiski – problemātiska grūtniecība, spontāni aborti, priekšlaicīgas dzemdības. Dzemdes kakla deformācija, kā arī dzemdes kakla erozija vai leikoplakija var kalpot par fonu onkoloģiska procesa attīstībai/ ļaundabīga audzēja veidošanās. Ginekoloģiskā apskate un izmeklēšana atklāj visus "noslēpumus". Tās ir nepieciešamas patoloģijas izslēgšanai/atklāšanai. Operatīva ārstēšana – dzemdes kakla plastika (traheoplastika) kļūst neizbēgama, ja ir dzemdes kakla nopietna deformācija.

Dzemdes kakla plastikas aktualitāti jūsu gadījumā var uzzināt pie ginekologa. Tā nu mēs esam atgriezušies pie sarunas sākuma par šo operāciju. Lai pierakstītos uz ginekologa konsultāciju, jums ir jābūt personiska rakstura motīviem.

Zināšanai

 1. Ginekoloģisko saslimšanu struktūrā dzemdes kakla patoloģija ieņem gandrīz pirmo vietu.
 2. Sievietes bieži izvairās no ginekoloģiskās apskates baidīdamās uzzināt ko sliktu. Lai kādi būtu iemesli, kuru dēļ sieviete atliek vizīti pie ginekologa, tos nevar salīdzināt ar labumu, ko sniegs profilaktiskā apskate. Tā palīdzēs, ja ne izvairīties no ginekoloģiskām nepatikšanām, tad noteikti laicīgi atklāt patoloģijas perēkļus. Jo agrāk ārsts atklās novirzi no normas, jo vairāk iespēju gūt panākumus ārstējot to. Nenovērtēt pastāvīga kontakta ar savu ginekologu svarīgumu – nozīmē darboties pret savām interesēm. Kvalificēts ārsts vienmēr atradīs optimālo izeju no jebkuras izveidojušās situācijas. Galvenais – izvēlēties personīgo ginekologu un ārstniecības iestādi.
 3. Dzemdes kakla plīsumi var veidot dzemdes kakla kanāla gļotādas izspiešanos maksts lūmenā (entropions). Nepieciešama operatīva ārstēšana (dzemdes kakla plastika) vai ar lāzera palīdzību – nelielas izspiešanās gadījumā.
 4. Dzemdes kakla erozija – dzemdes kakla maksts daļas gļotādas defekts. Tas rodas iekaisuma procesa, hormonālo traucējumu gadījumā vai pēc gļotādas bojājuma dzemdību vai abortu laikā. Erozija – tie ir „vārti" infekciju iekļūšanai ģenitāliju augšējās daļās (dzemde, olnīcas). Var rasties akūtas un hroniskas mazā iegurņa orgānu iekaisuma saslimšanas, kas kļūst par neauglības cēloni. Visbīstamākais erozijas sarežģījums – tās pārtapšana par ļaundabīgu (onkoloģiska saslimšana). Šis defekts ir jānovērš pēc iespējas agrāk. Diemžēl, ārsti ir spiesti aizvien biežāk noteikt diagnozi: dzemdes kakla audzējs. Pašlaik ļoti aktuāla ir ļaundabīgo veidojumu savlaicīgas diagnostikas tēma – onkoloģiski apdraudētas ir sievietes, galvenokārt, reproduktīvajā vecumā. Tādēļ ir nepieciešams pēc iespējas ātrāk likvidēt iepriekš minēto dzemdes kakla defektu, lai izvairītos no problēmām.
 5. Dzemdes kakla leikoplakija – tas ir dzemdes kakla maksts daļas epitēlija virsējās kārtas sabiezējums. Parasti dzemdes epitēlijs nesabiezē/nepārragojas. Šo patoloģiju iespējams atklāt ginekoloģiskās apskates laikā. Histoloģiskais izmeklējums dzemdes kakla leikoplakijas diagnostikā ir noteicošais. Ārstēšanas taktika ir atkarīga no saslimšanas formas.
 6. Dzemdes kakla displāzija – tie ir daudzslāņainā plakanšūnu epitēlija augšanas un diferenciācijas traucējumi. Citiem vārdiem, epitēlija slāņos notiek šūnu sabiezēšana. Šis process izraisa gļotādas struktūras veidošanās izmaiņas. Displāzijas smaguma pakāpi nosaka atipisko šūnu daudzums, un tā ir atkarīga no tā, cik dziļi ir bojāti epitēlija slāņi. Displāzijas veidošanos saista ar cilvēka papilomas vīrusa infekcijas esamību. Eksistē vairāk nekā 70 šī vīrusa paveidu. Īpaši bīstamie šī vīrusa veidi izraisa dzemdes kakla šūnu izmaiņas. Cilvēka papilomas vīruss un dzemdes kakla displāzija - tie ir onkoloģiskās patoloģijas attīstības riska faktori. Pētījumos ir pierādīts, ka cilvēka papilomas vīruss ticis konstatēts praktiski visām pacientēm (99,7%), kurām bija diagnosticēts dzemdes kakla audzējs. Savlaicīga dzemdes kakla displāzijas identificēšana un novēršana ir pareizā metode, lai novērstu tās bīstamās komplikācijas.
 7. Smailās kondilomas (dzimumorgānu kārpas) pieder pie infekciju saslimšanām, ko izraisa cilvēka papilomas vīruss. Inficēšanās notiek dzimumkontakta laikā. "Ieejas vārti" ir sīki nobrāzumi/plaisiņas/noberzumi, t.i., vietas, kuras traumējas dzimumtuvības laikā. No inficēšanās brīža līdz smailo kondilomu parādīšanās var paiet no vairākām nedēļām līdz vairākiem mēnešiem/gadiem. Sievietēm smailās kondilomas parasti parādās uz dzemdes kakla, starpenes, tūpļa un urīnizvadkanāla zonā. Ģenitālās kondilomas nevajadzētu uzskatīt par nekaitīgām. To veidošanās pamatā notiek līdzīgi procesi, kā pie audzēju attīstības. Ilgstoši noritoša kondilomatoze ir pirmsvēža saslimšana. Perspektīvā var gaidīt tikai stāvokļa pasliktināšanos. Slimība nekad nepāriet pati no sevis, tādēļ ir nepieciešama tūlītēja ārstēšana. Problēma jārisina kardināli – kondilomas nepieciešams likvidēt. Papildus ir nepieciešama pretvīrusu terapija.
 8. Lāzera koagulācija – dzemdes kakla erozijas/ektopijas (pseidoerozija), leikoplakijas, dzemdes kakla displāzijas ārstēšanas, kondilomu un labdabīgo veidojumu likvidēšanas saudzējošākā metode. Ārstēšanu veic menstruālā cikla 5. -7. dienā.

Operācija

Operācijas ilgums ir atkarīgs no operatīvās iejaukšanās apjoma. Mērķis – normālo funkciju atjaunošana. Arstēšanas operatīvās metodes ir dažādas. Ārstēšanas metodi nosaka ārstējošais ārsts. Katrai metodei ir savas nianses, bet ginekologa mērķis ir – atgūt dzemdes kakla anatomiskās normas.

Anestēzija

Atsāpināšanas metodi nosaka ārsts – anesteziologs.

Pēcoperācijas periods

Intīmā tuvība nav atļauta 4 nedēļas. Aizliegts karsēties saulē/saunā/karstā vannā. 4 nedēļas nerekomendē celt smagumus (vairāk kā 5kg), fizisku slodzi, sporta nodarbības, lietot aspirīnu.

MySQL: 0.0029 s, 2 request(s), PHP: 0.4165 s, total: 0.4194 s, document retrieved from cache.