Dr. med. Eduarda Jurševiča Estētiskās medicīnas klīnika

Intīmā ķirurģija|Интимная хирургия|Intimate surgery
lv » Skaistuma versijas » Intīmā ķirurģija » Sievietēm » Maksts plastika (Vaginoplastika)

Maksts plastika (Vaginoplastika)

Eiropas valstīs 75% šķiršanās gadījumu to iemesls oficiālā valodā skan kā „nesamierināmas pretrunas”. Seksologi apgalvo: šīs domstarpības sākas guļamistabā – tām ir seksuāls pamats. Ar to tiek domāta neapmierinātība ar intīmās dzīves kvalitāti. Speciālisti apgalvo, ka orgasms, par kura svarīgo nozīmi ģimenes pāru dzīvē šodien tik daudz runā un raksta, savā būtībā ir nevis fizioloģisks, bet gan psiholoģisks – to baro emocijas un pārdzīvojumi. Un tie ir priekšmetiski. Viens no sieviešu „frigiditātes” cēloņiem – vaginālie muskuļi. Tie var būt vāji, neattīstīti, deformēti dzemdībās, traumēti... Par laimi, plastisko ķirurgu arsenālā ir metodes, kas var palīdzēt novērst vagīno problemātiku, palīdzēt atjaunot seksuālo attiecību harmoniju un renovēt jūtas.

Kas jūs satrauc?

 1. Pēc dzemdībām maksts nav atguvusi agrākos izmērus. Ir intīmās dzīves problēmas.
 2. Dzemdību laikā bija smagi maksts sieniņu un muskuļu plīsumi. Pēc šuvju uzlikšanas izveidojās rupji saistaudi (rēta).
 3. Pēc dzemdībām nedaudz atrofējās maksts muskuļi.
 4. Pēcdzemdību anorgazmija (orgasma neesamība).
 5. Pēc dzemdībām maksts ir paplašinājusies (dzimumatvere ir burtiski atklāti redzama) – neestētisks izskats.
 6. Dzemdību sekas – paplašināts maksts gredzens. Neesmu apmierināta ar seksuālo dzīvi.

Kad veikt operāciju?

Vaginoplastikas mērķis – izmēra samazināšana, maksts muskuļu sašaurināšana/paplašināšana. Operācija tiek veikta vāja starpenes muskuļu, iegurņa pamatnes tonusa gadījumā. Ja dzemdību laikā tiek bojāti muskuļi (īpaši atkārtotu dzemdību gadījumā), kā sekas var rasties starpenes mīksto audu izstiepums, maksts sieniņu noslīdēšana (priekšējās vai aizmugures sieniņas, abu) , tās izmēra palielināšanās vai deformējošu rētu veidošanās starpenes plīsuma vietā. Ja maksts iekšējais izmērs ir palielināts, sieviete nevar pilnībā izbaudīt seksu un gūt juteklisko baudu. Maksts atveres sašaurinājums var būt iedzimta patoloģija vai smagu dzemdību rezultāts, kurās bijuši starpenes plīsumi. Nepareizi uzliktas šuves /keloīdās rētas būtiski sašaurina sievietes klēpi. Pilnīgi skaidrs, ka šauru maksts sieniņu dēļ sievietei nākas ciest sāpes dzimumakta laikā, kas arī nevairo prieku par intīmo dzīvi. Maksts mugurējās sieniņas noslīdēšana un izkrišana izraisa taisnās zarnas priekšējās sieniņas noslīdēšanu, iespējama maksts izkrišana no dzimumatveres spraugas. Asinsapgādes traucējumu dēļ rodas gļotādas sausums, šo izmaiņu sekas ir eroziju un čūlu rašanās. Viss iepriekš minētais var sagādāt problēmas seksuālajā jomā. Ļoti bieži par iemeslu vērsties pie ķirurga kļūst seksuālo attiecību kvalitātes pasliktināšanās, sievietes vēlme atjaunot zaudēto tonusu, maksts un starpenes audu struktūru. Ir gadījumi, kad maksts muskuļu bojājumu dēļ sievietei rodas: smaguma sajūta un sāpes vēdera lejasdaļā, urīnizvades traucējumi, apgrūtināts defekācijas process, bet dažreiz dzemdību trauma provocē dzemdes izkrišanu. Tādas problēmas var vienkārši sagraut sievietes pašnovērtējumu. Plastiskā operācija tiek veikta atbilstošu medicīnisku indikāciju gadījumā, un ir vienīgā iespēja tikt galā ar izteiktu fizisko un psiholoģisko diskomfortu. Tamlīdzīgas problēmas nereti sagrauj ģimenes/mīlestības saites. Vai tieši jums ir nepieciešama vaginoplastika? Vienīgais cilvēks, kas šobrīd var atbildēt uz šo jautājumu – esat jūs. Viss ir atkarīgs no pašsajūtas un problēmām, kas liek jums lasīt šo sadaļu.

Operācija

Ilgums apmēram 1 stunda (atkarībā no ķirurģisko manipulāciju apjoma. Kolporāfija – maksts sieniņu lieko audu izgriešana un to sašūšana. „Mugurējā kolporāfija” ir metode, pateicoties kurai ķirurgs var atjaunot maksts elastību un tās agrāko formu. Tehnoloģija paredz maksts mugurējās sieniņas un starpenes muskuļu sašūšanu, t.s., gļotādas ķīļveida zonas likvidēšanu maksts mugurējā daļā (maksts pārejas līmenī uz dzemdes kaklu) un muskuļu satuvināšanu, kas atrodas šajā zonā. Audi tiek savilkti, iekšējais diametrs (maksts atvere) tiek samazināts. Tiek savilkta maksts mugurējās daļas gļotāda un tur atrodošais gredzenveida muskulis. Tiek uzliktas gļotādas šuves, izmantojot speciālus diegus, kas uzsūcas paši.

Kontrindikācijas

Smagas un hroniskas iekšējo orgānu saslimšanas, infekciju, sirds–asinsvadu, onkoloģiskās un dzimumorgānu iekaisuma saslimšanas, asinsreces traucējumi, dekompensēts cukura diabēts, venēriskās saslimšanas, nekontrolējami augsts arteriālais spiediens, pilnīgs ādas elastības zudums, nosliece uz pārmērīgu rētošanos (keloīdajām rētām), ādas iekaisuma saslimšanas, psihiskie traucējumi.

Zināšanai

 1. Izstiepta un apjomīga maksts var būt iedzimta. Tā iemesls – noteiktu muskuļu neesamība.
 2. „Mugurējās kolporāfijas” tehnoloģija tiek pielietota arī iedzimtu defektu koriģēšanai un ir operācijas sastāvdaļa dzemdes izkrišanas gadījumā.
 3. Neuzbudinātā stāvoklī sievietes maksts garums vidēji sastāda 7,5 līdz 13 cm, platums atbilst 2–3 pirkstiem. Uzbudinājuma stāvoklī divas maksts trešdaļas spēj izstiepties vēl par 5 cm un paplašināties līdz 5 cm. Tas saistīts ar to, ka uzbudinātā stāvoklī sievietes dzimumorgāni mazliet paceļas augšup.
 4. Nedaudz no anatomijas. Parasti, maksts priekšā atrodošies dobie audi, sievietei uzbudinoties, piepildās ar asinīm (notiek asins pieplūde), vagīnas audi (muskuļi) kļūst elastīgi un stingri, vagīnas ieeja sašaurinās. Muskuļiem ir cieši jāaptver vīrieša dzimumorgāns un tādā veidā jāizdara spiediens uz vagīnas erogēnajām zonām. Ja viss notiek tieši pēc šī „scenārija”, sieviete izjūt baudu un piedzīvo visspilgtākos orgasmus. Ja ar vaginālajiem muskuļiem ir notikušas jebkādas negatīvas izmaiņas, vaginālo muskuļu saraušanās radītā bauda paliek sievietei neaizsniedzama un nezināma.
 5. Maksts ir tik elastīga, ka var pielāgoties jebkāda izmēra dzimumloceklim. Pastāv jēdziens: maksts akomodācija (ja sievietei ir pastāvīgs partneris, viņas maksts pielāgojas šī vīrieša dzimumlocekļa izmēriem).
 6. Sievietēm, kas ir vienaldzīgas pret dzimumdzīvi un tām, kurām ir grūti sasniegt orgasmu, novērota maksts muskuļu atrofija – tā atrodas atslābinātā stāvoklī, tāpēc liekas, ka maksts ir ļoti plata.
 7. Līdzās intīmās dzīves problēmām, ir iespējama nopietnu veselības problēmu rašanās (maksts palielināšanās veicina dzemdes noslīdēšanu).

Anestēzija

Vispārējā kombinētā.

Pēcoperācijas periods

Stacionārā 2–3 dienas. 2 nedēļu laikā aizliegts sēdēt. Atkopšanās periods 2 nedēļas. Par sarežģījumu (iekaisumu) profilakses mērķi ieteicama ķirurga nozīmēto antibiotiku lietošana. Pirmajās dienās ir jāievēro diēta (šķidra un pusšķidra barība). Nedrīkst celt smagumus, braukt ar velosipēdu un nodarboties ar zirgu jāšanas sporta veidiem, jāizvairās no pārkaršanas (sauna, solārijs, karsta vanna), jāievēro diēta, lai neapgrūtinātu defekācijas procesu, nedrīkst ilgi sēdēt (iesakāms pusguļus stāvoklis). Šuves, uzsūcas pašas – pēc 2–3 nedēļām. Dzimumdzīves atsākšana iespējama 4–5 nedēļas pēc operācijas.

MySQL: 0.0029 s, 2 request(s), PHP: 0.4249 s, total: 0.4278 s, document retrieved from cache.