Dr. med. Eduarda Jurševiča Estētiskās medicīnas klīnika

Neķirurģiskā atjaunināšana|Нехирургическое омоложение|Nonsurgical Rejuvenation
lv » Skaistuma versijas » Neķirurģiskā atjaunināšana » Sievietēm » Botulīna toksīna preparātu injekcijas

Botulīna toksīna preparātu injekcijas

Zinātnieki ir aprēķinājuši: katru dienu sejas muskuļi veic ne mazāk kā 15 tūkstošus kustību, kurās ir iesaistīti aptuveni simts muskuļi. Tie piedalās visos mūsu priekos un bēdās – saraujas, sašaurinās, izstiepjas. Mīmiskie muskuļi – īpašs instruments, ar kura palīdzību mēs varam veidot jebkādu sejas izteiksmi, piešķirt tai vissmalkākās nokrāsas. Intensīvas saraušanās rezultātā, pakāpeniski zūd ādas elastība – uz sejas, noteiktās vietās, sāk veidoties krokas – mīmiskās grumbas. Tām vienmēr ir individuāls zīmējums. Sākumā tās ir tikko manāmas, līdz ar vecumu kļūst arvien izteiktākas un dziļākas, tās padara seju vecāku. Botulīna toksīna preparātu injekcijas ir visplašāk zināmā un populārākā neķirurģiskās atjaunināšanas metode, kas tiek izmantota mūsdienu estētiskajā medicīnā. Šie preparāti „atslēdz” aktīvos mīmiskos muskuļus, un cilvēks pārstāj nepatvaļīgi viebties, miegt acis un raukties.

Kas jūs satrauc?

  1. Horizontālas grumbas uz pieres un virsdegunes.
  2. Mīmiskās grumbas ap acīm, grumbas acu ārējo kaktiņu apvidū – „vārnu kājiņas”.
  3. Ādas krokas starp uzacīm (vertikālas grumbas starp uzacīm), kas padara sejas izteiksmi īgnu un drūmu.
  4. Pārāk uzrauktas uzacis
  5. Slīpas grumbas uz virsdegunes sānu virsmām, uz deguna pamatnes.
  6. Paduses hiperhidroze.

Kādā vecumā veikt procedūru?

Botulīna toksīna preparātu injekcijas ir atļauts izmantot kosmētiskām vajadzībām no 18 līdz 65 gadiem. Pirmās injekcijas laiku katrs sev izvēlas pats. Tas atkarīgs no pašsajūtas un sevis uztveres. Kāda nonāk pie šī lēmuma 20–25 gados, bet kāda – piecdesmit. Injekcijas, kas veiktas līdz 30–35 gadiem, bloķē nepatvaļīgo mīmiku un grumbu rašanās uz kādu laiku tiek atlikta. Bet, ja daudz agrākā vecumā jūs pastāvīgi raucat seju, tad ar profilaktisku mērķi, tās var veikt arī agrāk. Kā likums, šo procedūru pieprasa sievietes no 30 līdz 45 gadiem, kad ādas elastības pazemināšanās dēļ sāk intensīvi parādīties mīmiskās grumbas. Pēc 60 gadiem (atkarībā no ādas stāvokļa), injekcijas var būt mazāk efektīvas. Laiks pāriet pie daudz radikālākām metodēm (ķirurģiskais liftings). Botulīna toksīna preparātu injekcijas palīdz atbrīvoties no mīmiskajām grumbām, bet nespēj novērst liekās ādas krokas.

Zināšanai

  1. Botulīna toksīna preparāti ir kļuvuši par numur viens profesionālās mīmisko/dinamisko grumbu korekcijas un kompleksās sejas atjaunināšanas arsenālā.
  2. Mīmisko grumbu korekciju ar botulīna toksīna preparātiem var lietot jebkurā gadalaikā.
  3. Klīnikā tiek lietoti tikai Latvijas zāļu reģistrā reģistrēti botulīna toksīna preparāti.
  4. Jums piemērotako botulīna toksīna preparātu izvēlēsies/ieteiks ārsts.

Kontrindikācijas

Vecums zem 18 gadiem, iekaisuma un/vai infekcijas process paredzētajās injekciju zonās, asinsreces traucējumi. Nav iesakāma ar miastēniju (muskuļu vājums) sirgstošajiem. Nevajadzētu veikt injekcijas grūtniecības un laktācijas laikā, jebkādas saslimšanas saasinājuma laikā, uz antibiotiku, antikoagulantu, antiagregantu lietošanas fona. Nav vēlams veikt procedūru pirmajās menstruālā cikla dienās, kā arī sievietēm gados būtiskas mīksto audu nokarāšanās gadījumā. Dienu pirms injekcijām nedrīkst lietot alkoholiskos dzērienus. Procedūru nozīmē kvalificēts speciālists pēc rūpīgas iztaujāšanas un pacientes apskates.

Botulīna toksīna preparātu ievades procedūra

Svarīgi zināt: botulīna toksīna preparātu injekcijas ir nopietna medicīniska procedūra, kas jāveic apmācītiem speciālistiem (dermatologs, dermatokosmetologs, plastikas ķirurgs), kuriem ir sertifikāts un praktiskā pieredze. Injekcijas tiek veiktas ambulatori. Preparāts tiek ievadīts ar speciālas smalkas adatas palīdzību tikai grumbu veidojošos muskuļos, kas atrodas pieres, virsdegunes, acu ārējo kaktiņu, deguna pamatnes un virslūpas apvidū. Mikroinjekcijas bloķē pārāk aktīvos muskuļus, it kā sastindzinot tos. Tie pārstāj sarauties, izlīdzinās un paliek tādā stāvoklī 6–8 (individuāls parametrs) mēnešus. Noturīgam efektam ir iesakāms injekciju kurss ar 4–6–8 mēnešu intervālu (individuāls parametrs). Muskuļos nenotiek atrofija (saglabājas to asinsapgāde) un inervācija pakāpeniski atjaunojas. Speciālistam ir jāņem vērā pacientes ādas, viņas mīmikas un sejas uzbūves specifiskās īpatnības. Procedūras ilgums 5–10 minūtes. Pēc injekcijām uz 10–15 minūtēm uz ādas uzliek ledu (pēc nepieciešamības). Galvenie neveiksmju cēloņi: izvēlēta nepietiekama preparāta deva, pieļauta kļūda izvēloties injekcijas punktus, nav ņemta vērā apakšējās sejas zonas mīmiskās muskulatūras hiperaktivitāte. Lai izvairītos no nepatikšanām, procedūras veikšana jāuztic tikai prasmīgam un pieredzējušam speciālistam.

Anestēzija

Pirms procedūras ārsts uzklāj atsāpinošu krēmu vai arī uzliek „spilventiņus” ar ledu, vai uzklāj atvēsinošu gēlu.

Rehabilitācija

Nav nepieciešami nekādi īpaši pasākumi. Parastais dienas aktivitātes režīms netiek izjaukts, pacientes saglabā pilnīgas darbspējas. Dūrienu pēdas pazūd pusstundas laikā. Un tas ir viss!

Rezultāts

Pamanāms pēc 4–12 dienām. Problemātiskajās vietās āda kļūst gluda, nostiepta, un paliek tāda 4–6–8 mēnešus (individuāls rādītājs). Jūs varēsiet paust savas emocijas, nedomājot par to, ka grumbas un dziļās krokas padara jūsu seju vecāku. To vienkārši nav. Ja jūs iespaido jūsu jaunais izskats un jūs nevēlaties, lai „mīmiskās rievas” atgrieztos sejā, turpmāk procedūru būs nepieciešams atkārtot. Atkārtotas injekcijas ļauj sasniegt daudz ilgstošāku efektu uz 6–9–10 mēnešiem (rādītājs ir individuāls). Pat, ja jūs nolemsiet pilnībā atteikties no botulīna toksīna preparātu injekcijām, mīmiskās grumbas būs mazāk izteiktas. Pēc daudzkārtējām injekcijām pakāpeniski pazūd arī pats ieradums nepatvaļīgi raukt/cilāt/kustināt uzacis un tā tālāk, kas arī ir bijis viens no mīmisko grumbu veidošanās iemesliem. Botulīna toksīna preparāti var tikt iekļauti kompleksās neķirurģiskās atjaunināšanas programmā un izmantoti kopā ar kontūru un apjoma plastikas preparātiem (kosmētiskajiem filleriem) uz nedzīvnieciskas izcelsmes hialuronskābes bāzes. Botulīna toksīna preparāti tāpat ir veiksmīgi savienojami ar mezoterapiju, biorevitalizāciju un ķīmiskajiem vai lāzerpīlingiem, ļaujot efektīvi un droši atrisināt sejas estētiskās problēmas ar zema traumatisma procedūru palīdzību – ātri, nesāpīgi un uz ilgu laiku.

Piesardzības pasākumi pēc procedūras

Nedrīkst pieskarties injekcijas vietām un masēt ādu preparāta ievades zonās, liekt galvu uz leju, ieņemt horizontālu stāvokli (likties gulēt) 4–5 stundas pēc procedūras – jāatrodas vertikālā stāvoklī, lai preparāts vienmērīgi izplatītos. Diennakti nav ieteicams nodarboties ar sportu, lietot alkoholu. 3 dienu laikā nevajadzētu sauļoties, iesakāms 7–10 dienu laikā izvairīties no pārkarsēšanās (karsta vanna, pirts, sauna), baseina apmeklējuma, divu nedēļu laikā pēc procedūras nelietot antibiotikas, aminoglikozīdus, trankvilizatorus - šo preparātu iedarbība pazeminās botulīna toksīna preparātu efektivitāti.

Sarežģījumi un riski

Var rasties tikai nepareizas preparāta ievades dēļ. Visnopietnākais sarežģījums – uzacu vai apakšējo plakstiņu noslīdēšana. Injekcijas, ko veicis kvalificēts ārsts, garantē stabilu estētisko efektu bez blakus parādībām.

Drošība

Saindēties ar botulīna toksīna preparātiem nav iespējams, jo tiek izmantotas galēji mazas koncentrācijas. Ievades rezultātā, tas var iedarboties tikai uz tiem muskuļiem, kuros nonācis. Datu par daudzkārtējas preparāta izmantošanas iespējamām negatīvajām sekām nav.

MySQL: 0.0033 s, 2 request(s), PHP: 0.3918 s, total: 0.3951 s, document retrieved from cache.