Dr. med. Eduarda Jurševiča Estētiskās medicīnas klīnika

Onkodermatoķirurģija|Онкодерматохирургия|Onkodermatosurgery
lv » Skaistuma versijas » Onkodermatoķirurģija » Onkodermatoķirurga konsultācija / Ādas diagnostika

Onkodermatoķirurga konsultācija / Ādas diagnostika

Pāris gadus atpakaļ Eiropā startēja sociālais projekts „Melanomas diena”. Šodien tas apvieno vairāk kā 30 valstis. Programmas mērķis ir pievērst cilvēku uzmanību šai saslimšanai. Ādas melanoma ir visbīstamākais audzējs, kas aizlaistā veidā izraisa mirstību (70–90) % gadījumu. Onkodermatologi saka, ka ādas slimību skaits aug. Tieši tāpēc ir tik svarīga agrīna visu jaunveidojumu diagnostika. Statistiķi ir aprēķinājuši: pat tie, kas ir ļoti aizņemti, iedala minūtīti, lai paskatītos uz sevi spogulī 15–17 reizes dienā! Cik bieži jums ienāk prātā regulāri, bez iemesla, vienkārši profilaksei, pārbaudīt jaunveidojumu esamību? Ar savu jautājumu mēs, noteikti, jūs pārsteidzām nesagatavotus. Jūs jau sen esat ievērojuši, ka uz ādas ir parādījies „neatpazīstams objekts” un tas ir jūsu šaubu avots? Vesela āda – lieliska dāvana, kuru jūs pats varat sev pasniegt.

Par jaunveidojumu rašanās iemeslu var kļūt vairāki cēloņi. Viens no tiem – vecums (jaunveidojumi ir novecošanās pazīmes). Citi iemesli: pārlieka insolācija, lokāls ādas kairinājums, endokrīnie un imūnie traucējumi, slikta ekoloģija un citi. Melanomu raksturo neapturama pigmentšūnu augšana un sākumā stadijās tā var izskatīties kā parasta dzimumzīmīte. Pastāv maldīgs uzskats, ka draudus var izraisīt tikai nēvusi, bet „dzimumzīmīšu izskatu” var pieņemt arī kārpas, keratomas, papilomas, dermatofibromas un daudzas citas. Diemžēl, ne tikai dzimumzīmītes var būt pakļautas ļaundabīgai transformācijai. Ir svarīgi laikus atklāt šo patoloģisko dinamiku. Sūdzības var būt subjektīvas – nieze, sāpīgums, dedzināšanas sajūta, kā arī objektīvas – jaunu pleķīšu parādīšanās, to izmēra, formas, krāsas izmaiņas, tāpat arī krevelītēm un asiņošanai ir jāpadara jūs piesardzīgus. Bet nevajag mocīt sevi ar pieņēmumiem, nav vērts meklēt atbildi pie draugiem un viltus zinātājiem, nebūs konstruktīva/rezultatīva arī jūsu problēmu foto–analogu meklēšana internetā un populārzinātniskajos izdevumos.... Labākais, ko jūs varat izdarīt savas veselības labā – pierakstīties uz pieņemšanu pie dermatologa vai onkodermatologa! Kategoriski nedrīkst nodarboties ar pašārstēšanos! Tāpat mēs neiesakām izmantot apšaubāmus līdzekļus tādu nopietnu medicīnisku procedūru veikšanai, kā jaunveidojumu likvidēšana. Nedrīkst patstāvīgi atbrīvoties no pigmentācijas traucējumiem un jebkādiem citiem ādas defektiem/patoloģijām. Anomālu jebkura jaunveidojuma stāvokli pieredzējis ārsts varēs atpazīt „pirmajā acu uzmetienā”, jo galvenie diagnostikas „instrumenti” ir viņa redze un, neapšaubāmi, speciālā aparatūra.

Diagnostika

Mūsu klīnikā dermatologi un onkodermatologi veic ādas diagnostiku, izmantojot precīzu un mūsdienīgu aparatūru, kas atpazīst jebkuru ādas patoloģiju – SIAscop „Mole Mate”. Diagnozes precizitāte – vairāk kā 90%. Tiklīdz siaskopa uzgalis pieskaras kādam ādas nēvusam/jaunveidojumam, uz monitora ekrāna uzreiz tiek projicēts daudzkārt palielināts attēls. Tā dators nolasa jaunveidojuma parametrus (simetriskumu, krāsas vienmērību, robežu precizitāti), analizē informāciju un izdara slēdzienu. Onkodermatologam ir iespēja visos rakursos un niansēs aplūkot vissīkākās jaunveidojuma struktūras – pārliecināties par tā drošumu vai atklāt sākotnējās onkoloģijas pazīmes. Dati tiek ievadīti datora kartotēkā, lai pēc tam precīzi noteiktu jebkādu izmaiņu dinamiku, ja tādas būs. Diagnostika ir tikai jūsu izveseļošanās un problēmu risinājuma sākums. Ceļš uz jūsu veselību un ādu bez patoloģijas nozīmē ne tikai zinoša un pieredzējuša ārsta pūles, bet arī jūsu uzticēšanos un visu viņa ieteikumu bezierunu ievērošanu.
Nelabvēlīgas diagnozes gadījumā, obligāti tiks nozīmēta ārstēšana. Visdrīzāk tā būs radikāla un tiks uzsākta nekavējoties. Jaunveidojuma robežstāvoklis – tāpat ir tā likvidēšanas iemesls. Izņemtā segmenta histoloģiskās analīzes veikšana ir neatņemama procedūras daļa. Ja nopietnu draudu nav, jaunveidojumu likvidē pēc jūsu vēlēšanās. Prakse rāda: jo agrāk jūs atbrīvosieties no potenciālajiem draudiem, jo vairāk jums ir izredžu dzīvot bez problēmām nākotnē.

MySQL: 0.0039 s, 2 request(s), PHP: 0.4506 s, total: 0.4545 s, document retrieved from cache.