Dr. med. Eduarda Jurševiča Estētiskās medicīnas klīnika

Onkodermatoķirurģija|Онкодерматохирургия|Onkodermatosurgery
lv » Skaistuma versijas » Onkodermatoķirurģija » Sīko asinsvadu un asinsvadu pinumu likvidēšana

Sīko asinsvadu un asinsvadu pinumu likvidēšana

Mūsu āda – patiess visa tā atspoguļojums, kas ar mums notiek. Tā ir „audekls”, austs no dziļiem iekšējiem procesiem, kas risinās organismā. Ādai ir paaugstinātas „emocionalitātes” periodi, kad tā sāk kņudēt, sarkt, lobīties, iekaist un pārklāties ar „asinsvadu tīkliņu”. Vairākumam cilvēku, sākot ar 30 gadu vecumu, šis process ir ilgstoša rakstura – visas dzīves garumā. No ādas „kaprīzēm” praktiski vienlīdz cieš gan vīrieši, gan sievietes. Tas ir kosmētisks defekts vai slimība? Lai saprastu, ir jāzina asinsvadu patoloģijas rašanās iemesli un tās attīstības mehānismi. Nozīmīgs progress lāzermetodiku izstrādē, ļauj paskatīties uz šo problēmu no jaunām pozīcijām. No asinsvadu „raksta” uz sejas un ķermeņa var reizi un uz visiem laikiem atbrīvoties – efektīvi un droši.

Kas jūs satrauc?

 1. Ādas tonusa pazemināšanās.
 2. „Asinsvadu tīkliņš” uz ādas.
 3. „Asinsvadu zvaigznītes” uz sejas un kāju ādas.
 4. Pigmenta plankumi.
 5. Grumbas.
 6. „Vīna” plankums.
 7. Kuperoze uz vaigiem.
 8. „Kafijas plankumi”.
 9. Dzimumzīme uz sejas.
 10. Lentigo.
 11. Seborejas keratoze.

Kad veikt procedūru?

Jebkura no uzskaitītajām problēmām – tā ir ādas patoloģija un vienlaikus estētisks defekts. Pašas par sevi asinsvadu zvaigznītes nav bīstamas veselībai, bet signalizē par to, ka asinsvadus nepieciešams nostiprināt. Vai ir jāatbrīvojas no tā, kas nedaiļo ārieni? Nešaubīgi, jā. Lēmums – jūsu rokās. Daži ādas defekti var kļūt par „bumbu ar laika degli”, tāpēc vizīte pie ārsta kļūst aktuāla, līdzko jūs atklājāt „kaut ko” uz ādas.

Zināšanai

 1. Pēc statistikas rozaceja jeb „sarkanā” seja ir katram desmitajam Latvijas iedzīvotājam.
 2. „Asinsvadu zīmējums” – problēma, kas sastopama gandrīz 90% mūsu valsts iedzīvotāju. Sievietēm tā parādās vecumā līdz 30 gadiem – 8%, ap 50 gadiem – 41%, ap 70 gadiem – 72%. Vīriešiem šie rādītāji ir atbilstoši 1%, 24% un 43%. Teleangiektāzija – tie ir pārplīsuši asinsvadiņi un to perēkļu paplašināšanās (līdz 0,5–2 mm). Sastopami paplašināti venozie, kapilārie un arteriālie asinsvadi. Tiem ir noturīga sarkana krāsa un tie var būt: zirnekļveida („zvaigznītes”), kokveida („stumbrs ar paplašinājumiem”), līnijveida un punktveida. Lokalizējas uz kāju, sejas ādas, retāk uz ķermeņa. Tādas ādas patoloģijas pamatfaktori: ģenētiskā predispozīcija, hormonālās „vētras”, infekciju slimības, ādas slimības, saules stari, siltuma ietekme, radioaktīvais starojums, traumas, ķirurģiskie griezieni.
 3. Sievietēm asinsvadu tīkliņa attīstību provocē dažādi hormonālie traucējumi. Lai pārliecinātos, ka šis veidojums nav varikozes vai citas saslimšanas priekšvēstnesis, labāk pakonsultēties ar flebologu. Hormonālie asinsvadu tīkliņi bieži rodas pēc aborta, grūtniecības, olnīcu cistas, miomas, klimaksa, hormonālo kontraceptīvu lietošanas. Šie preparāti izraisa asinsvadu patoloģiju, ja jūsu hormonālais fons un preparāta profils nesakrīt. Hormonālos kontraceptīvus ir jāpiemeklē kopā ar ginekologu, nevis pēc draudzeņu padoma! Teleangiektāzijas diagnostikā obligāti ir jāpiedalās ginekologam. Viņš pārbaudīs jūsu hormonālo fonu un ginekoloģisko saslimšanu esamību. Ir noteikts, ka trešdaļai sieviešu asinsvadu paplašināšanās pirmoreiz parādās grūtniecības laikā. Dažreiz daļa šo asinsvadu patstāvīgi pazūd 3.–6. nedēļā pēc dzemdībām. Ir gadījumi, kad paplašināti ādas asinsvadi ir kāda no daudz nopietnākas saslimšanas izpausmēm. Ārsta uzdevums – atklāt cēloni un nozīmēt adekvātu ārstēšanu.
 4. Kad paplašinās daudz dziļāk izvietotie asinsvadi, saslimšanai sāk piemist globāls raksturs, kura nosaukums – kuperoze. Tā lielākoties raksturīga cilvēkiem ar gaišu ādu. Ādas jūtīgums – noslieces uz kuperozi faktors. Šīs īpašās uzņēmības dēļ tāda āda atbild uz kaitīgām ārējām iedarbībām ar dedzināšanas sajūtu, durstīšanu, niezi, dažreiz ar apsārtuma rašanos vai iekaisumu. Tamlīdzīgi apsārtumi ir viendabīgi, tiem nav izteiktu robežu, un tie parādās uz vaigiem, deguna, pieres vai zoda. Saslimšanas sākotnējā periodā apsārtums un dedzināšanas sajūta var būt pagaidu. Kā sekas, asinsvadi paplašinās un zaudē elastību: apsārtums kļūst pastāvīgs un iegūst intensīvāku nokrāsu, bet diskomforts pastiprinās. Kuperoze biežāk rodas sievietēm, nekā vīriešiem. Bet pēdējiem to provocē asas vai pārāk karstas barības lietošana uzturā, alkohols, smēķēšana, krasas temperatūru maiņas. Vīriešu ādas uzbūvei piemīt dažas īpatnības. Tā ir mazākā mērā pakļauta novecošanai, bet tai piemīt tendence uz poru paplašināšanos, hiperkeratozi un kuperozi (asinsvadu zīmējuma palielināšanās), kas kopumā var kļūt par vēlīnās aknes iemeslu. Ārsta uzdevums ir atklāt cēloni un likvidēt izteikto asinsvadu parēzi.
 5. Apmēram pēc 35 gadiem uz muguras var parādīties mazi brūni pleķīši ar raupju virsmu, bet pēc 40 gadiem pleķi parādās arī uz citām ķermeņa daļām. Tā ir seborejas keratozes jeb saules keratozes izpausme. Agrīnā stadijā tos sauc par „vecuma plankumiem”. Ar gadiem tie palielinās. Jebkurš brūns plankumiņš, kas parādījies uz sejas un ķermeņa pēc 30 gadiem, nepazudīs, tas var augt un sabiezēt. Labākais risinājums – atbrīvoties no šīm „rotām”.
 6. Melazma, hloazma – brūnas vai kastaņbrūnas krāsas plankumi uz pieres, vaigiem, lūpām, deguna vai apakšdelmiem – pigmenta sintēzes kontroles traucējumu rezultāts. Bieži rodas sievietēm uz hormonālo svārstību fona, kas ir saistītas ar grūtniecību, pretapaugļošanās un hormonālo līdzekļu lietošanu, kā arī no pārliekas sauļošanās.
 7. Pirms procedūras mēs iesakām veikt kompleksu apskati pie ginekologa (sievietes), androloga (vīrieši), kā arī konsultēties ar endokrinologu, lai savestu kārtībā savu hormonālo fonu.

Kontrindikācijas

Pirmsvēža stāvokļi, jebkādi iekaisuma procesi un ļaundabīgi jaunveidojumi paredzētajā apstrādes zonā, infekciju saslimšanas, cukura diabēts, asinsrites traucējumi, nopietnas sirds–asinsvadu saslimšanas, sistēmiskas saistaudu saslimšanas, psoriāze, atopiskais dermatīts saasinājuma stadijā, epilepsija. N.B. „Asinsvadu zvaigznīšu” likvidēšanas procedūru ieteicams veikt pēc konsultācijas ar flebologu, lai izslēgtu vēnu saslimšanu un procedūras kontrindikāciju iespējamību.

Mūsu klīnikā

Teleangioektāzijas, „vīna plankumi”, vēnu paplašinājumi, asinsvadu „zvaigznītes”, angiomas, hemangiomas, kuperoze, rozaceja, dažādi ādas pigmenta veidojumi – lentigo, „kafijas plankumi”, seborejas keratoze – ir tieši tie ādas defekti, ar kuriem tiek galā „asinsvadu” lāzeri. Visu ādas patoloģiju redzamo pazīmju novēršanai tiek izmantoti (saskaņā ar norādēm) kompānijas Asclepion Laser Technologies GmbH lāzeri QuadroStar+ un MeDioStarХТ.

Procedūra

QuadroStar+ Asclepion lāzers ļauj ātri un vienmērīgi likvidēt lielus patoloģisko veidojumu laukumus. Tiek sasniegts unikāls kosmētisks efekts ar minimālu pacienta diskomfortu. Lāzerkoagulācija: stars „iziet” caur ādu, to absorbē asins hemoglobīns, tas pārveidojas siltumā, kas aizlodē asinsvada redzamo daļu. Īpaši efektīvi QuadroStar+ Asclepion lāzers cīnās ar rozaceju. Svarīgi zināt, ka ne visi lāzeri, kas paredzēti asinsvadu patoloģiju likvidēšanai, ir vienlīdz efektīvi. Izvēloties klīniku, kas piedāvā lāzerprocedūru, labāk izvēlēties to, kas izmanto pēdējās paaudzes lāzerus. Kāpēc? Tie nodrošina optimālu efektīvai ārstēšanai nepieciešamo parametru savienojumu (jaudu, garumu, impulsa ilgumu un stara diametru). Tāpēc ārsts var veikt jebkāda tipa un diametra asinsvadu koagulāciju. Jaunās paaudzes lāzeri ir aprīkoti ar atvēsināšanas sistēmu – nevar rasties ādas apdegumi. Tie iedarbojas nesāpīgi – procedūras komfortablums ir garantēts. Pēc procedūras uz ādas paliek neliels apsārtums, kas pāriet pēc 20–24 stundām. Virspusējai asinsvadu patoloģijas korekcijai mēs izmantojam lāzeru MeDioStarХТ (saskaņā ar norādēm).

Anestēzija

Nav vajadzīga. Tiek izmantota efektīva atvēsināšanas sistēma. Atsāpinošais krēms tiek uzklāts paaugstinātas individuālās jūtības gadījumos.

Efektivitāte un drošība

Precīza, paredzama, droša iedarbība uz patoloģijas perēkli, iedarbības dziļuma kontrole ar datoru – lieliska ārstnieciskā rezultāta garantija, praktiski, rehabilitācijas perioda neesamība.

MySQL: 0.0031 s, 2 request(s), PHP: 0.4006 s, total: 0.4037 s, document retrieved from cache.