Dr. med. Eduarda Jurševiča Estētiskās medicīnas klīnika

Transseksuālisma ķirurģiska ārstēšana|Хирургическое лечение транссексуализма|Surgical Treatment of Transsexualism
lv » Skaistuma versijas » Transseksuālisma ķirurģiska ārstēšana » Sievietēm

Transseksuālisma ķirurģiska ārstēšana (dzimuma maiņa)

Viņi nāk pasaulē tāpat kā mēs visi, – kā zēni vai meitenes. Bet viņu dzīve ir mokpilna sava ķermeņa svešās dabas izjūtas dēļ. Neatbilstības sajūta savam bioloģiskajam dzimumam liek šiem cilvēkiem pašapliecināties sabiedrībā, transformējot savu ārieni un uzvedību. Izmisīgajos „Ievas” mēģinājumos imitēt „Ādamu” nav iegūstams dvēseles un fiziskais komforts. Runa ir par nopietnu saslimšanu – transseksuālismu, tieksmi uz dzimuma maiņu. Transeksuālismu nevar izārstēt citādi, kā tikai dzimuma maiņas ceļā. Tikai operācija spēj harmonizēt pacienta iekšējo pasauli ar viņa ķermeni.

Ka jūs satrauc?

 1. Mans bērns (meitene) nekomunicē ar vienaudžiem–meitenēm, tiecas pie zēniem un spēlē ar viņiem mašīnas, „kariņu”.
 2. Hormonālā terapija ir padarījusi manu ārieni vīrišķīgāku, bet ko darīt ar ķermeni?
 3. Es nejūtos kā sieviete, ienīstu savas krūtis.
 4. Es dzīvoju ne savā ķermenī.
 5. Es esmu dabas kļūda. Man ir apātija pret visu.
 6. Esmu pārliecināta par piederību citam dzimumam, izjūtu riebumu pret saviem dzimumorgāniem.
 7. Man patīk meitenes, bet es neesmu homoseksuāla, gribu, lai man būtu loceklis.
 8. Mans iemīļotais cilvēks gan fizioloģiski, gan pēc pases ir sieviete, vajadzīga operācija.

Zināšanai

 1. Transseksuālisma statistikas dati: 1 no 40.000 cilvēkiem, citi dati – 1 no 100.000 cilvēkiem.
 2. Transseksuālisms ir oficiāli iekļauts „Starptautiskajā slimību, traumu un nāves cēloņu klasifikācijā”. Sakarā ar augsto suicīda rašanās bīstamības līmeni (dažādas tā izpausmes novērotas 86% transseksuāļu), vienīgā pilsoniskā un pases dzimuma neatbilstības psihiskajam dzimumam konflikta atrisinājuma iespēja ir hormonālā un ķirurģiskā ārstēšana.
 3. Transseksuālisma ārstēšanas mēģinājumi ar psihoterapeitiskām metodēm un atbilstoša dzimuma dzimumhormoniem ir izrādījušies nesekmīgi.
 4. Pirms ķirurģiskās pārveides tiek veikta psihiatriskā ekspertīze. Pacienti izmeklē psihoterapeits, psihologs, seksopatologs, neiropatologs, urologs–andrologs, terapeits. Viņi nosaka, ka pacientei nav psihisko noviržu un vēlme mainīt dzimumu ir vienīgā iespēja dzīvot saskaņā ar sevi un normāli adaptēties sabiedrībā. Ja ārstu konsīlijs nosaka diagnozi „transseksuālisms”, papildus operācijas nepieciešamības apliecinājums būs pastāvīgā partnera esamība. Dzimuma maiņa ir apzināts solis, un to sperošais, nolemj sevi nopietniem psiholoģiskiem un fiziskiem pārbaudījumiem. Svarīgi, lai blakus būtu tuvs cilvēks, kas tāpat kā dzimumu mainošais, gaida pozitīvu rezultātu.

Kādā vecumā veikt operāciju?

Apzināts transseksuālisms meitenei var izpausties 3–5 gadu vecumā (īpaša interese par pretējā dzimuma apģērbu, lūgums saukt vīriešu dzimtes vārdā, centieni atbilstoši mainīt savu ārieni, grūtības saskarsmē ar vienaudžiem, noslēgtība). Dzimumnobriešanas periodā izpaužas naids pret savām ģenitālijām un figūru. Pilnībā transseksuālisma veidošanās beidzas ap 20–30 gadiem. Vidējais pacienšu–transseksuāļu, kas vēršas pie ķirurga, vecums ir 20–24 gadi (51%). Ķirurģiska iejaukšanās sakarā ar dzimuma maiņu netiek veikta līdz 21 gadam.

Kontrindikācijas

Smagas iekšējo orgānu saslimšanas, infekciju un psihiskās slimības, nekontrolējams augsts arteriālais spiediens, onkoloģiskās un nopietnas sirds–asinsvadu saslimšanas, asinsreces traucējumi, cukura diabēts, pilnīgs ādas elastības zudums, ādas nosliece uz pārmērīgu rētošanos (keloīdās rētas).

Mūsu klīnikā

Transseksuālisma ķirurģiskā ārstēšana tiek veikta vairāk kā 12 gadus. Mēs izmantojam unikālas tehnoloģijas, kas ļauj izpildīt visu ar dzimuma maiņu saistīto ķirurģisko manipulāciju spektru: sievieti par vīrieti – divos operāciju posmos un vīrieti par sievieti – vienas operācijas laikā.

Operācija. Sieviete → Vīrietis transformācija

Tiek veikta vairākos posmos (2–3). Sākumā tiek izņemti piena dziedzeru audi, liekā āda un zemādas šūnaudi (maskulinizējošā mammoplastika) – tiek veidota vīrišķā tipa krūts un krūtsgals. Tiek amputēta dzemde, olnīcas, maksts. Pēc tam tiek veikta dzimumorgānu transformācija (falloplastika) un veidots neofalls. S → V transformācijas gadījumā ir ļoti svarīga funkcionāli derīga neofalla esamība, kas maksimāli estētiski līdzinās vīriešu ārējiem dzimumorgāniem. Šim mērķim tiek izmantoti pacientes personīgie audi. Ādas maisiņā – sēklinieku maisiņos, kas izveidoti no lielajām kaunuma lūpām, tiek implantētas endoprotēzes – silikona sēklinieki. Dzimumloceklis tiek veidots no ādas – muskuļu slāņa. Falloplastiku mēs papildinām ar estētiskām operācijām: neofalla vainagrievas un galviņas formēšanas operācijām. Dzimumadaptācijas sekmēšanai transseksuāliem vīriešiem bieži ir nepieciešamas papildus estētiskās operācijas, lai piešķirtu sejai un ķermenim vīrišķību: rinoplastika, mentoplastika, geniplastika, lūpu korekcija, blefaroplastika, liposkulptūra un citas. S → V transformācijas gadījumā vīrišķīguma problēmu lielākā vai mazākā mērā var atrisināt ūsas un bārda. Muskuļu masas palielināšanas nolūkos iesakāms fitnesa kluba apmeklējums.

Anestēzija

Vispārējā kombinētā.

Pēcoperācijas periods

Stacionārā 1–2 nedēļas. Pēcoperācijas aprūpes programmai ir savas īpatnības un tā atšķiras no standarta procedūrām. Ir nepieciešams veikt speciālista apskates gada garumā – klīnikas vizīšu periodiskumu nosaka ķirurgs. Pēc dzemdes un olnīcu izņemšanas, beidzas sievišķā dzimumhormona ražošana (izņemot nelielas devas, ko izstrādā virsnieru garoza), tāpēc pazeminās lietojamo hormonālo preparātu daudzums. Pēcoperācijas devas individuāli un saskaņā ar hormonālo testu rezultātiem nosaka ārsts–endokrinologs. Pēc 3–8 mēnešiem jaunizveidotais vīrietis spēj atgriezties dzimumdzīvē un izjust seksuālo baudu, tāpat arī sniegt to savai partnerei.

Sarežģījumi un riski

Vairākums pieredzējušu ķirurgu veikto dzimuma maiņas operāciju sniedz brīnišķīgu estētisku un funkcionālu rezultātu ar minimālu sarežģījumu iespēju. Tomēr tie nav izslēgti, ja operāciju veic mazpieredzējis ķirurgs. Visbiežāk notiek brūces inficēšana, neliela asiņošana, nenozīmīga pārstādītās ādas atgrūšana. Lielākā daļa šo sarežģījumu tiek novērsti vēl pirms izrakstīšanās no klīnikas. Daļēja ādas nekroze tiek koriģēta ar autodermoplastikas palīdzību.

MySQL: 0.0041 s, 3 request(s), PHP: 0.4235 s, total: 0.4276 s, document retrieved from cache.