Dr. med. Eduarda Jurševiča Estētiskās medicīnas klīnika
ru lv
Facebook Instagram

Ārsts Vjačeslavs Simonovs ar komandu veicis unikālu operāciju

Ārsts Vjačeslavs Simonovs ar komandu veicis unikālu operāciju

Šī gada janvārī Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas Ķirurģiskās infekcijas klīnikas Apdegumu centrā kādai pacientei ar smagiem otrās un trešās pakāpes apakšžokļa un kakla rajona apdegumiem tika veikta apjomīga un komplicēta ādas transplantācijas un sejas zonas rekonstrukcijas operācija.

Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas kolēģi pastāstīja par sarežģītās operācijas gaitu.  

Sākotnēji sieviete tika stacionēta Daugavpils Reģionālajā slimnīcā. Mediķiem, sazinoties ar Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta Specializētās medicīnas centru un tur dežurējošo ārstu-kombustiologu*  Vjačeslavu Simonovu, tika pieņemts lēmums smagi cietušo pacienti tālākai ārstēšanai pārvest uz Rīgas Austrumu slimnīcu, ziņots aslimnica.lv mājaslapā.

Ārsti-kombustiologi* – speciālisti, kas ārstē dažāda veida termiskās traumas.

"Plaša un smaga termiskā apdeguma rezultātā pacientei principā visi ādas un zemādas audi apakšžokļa un kakla rajonā bija atmiruši, tādēļ, lai sieviete varētu turpināt dzīvot, bija nepieciešams veikt apdegušās zonas rekonstrukciju. Patiesībā šis ir unikāls gadījums, jo ļoti bieži cilvēki ar tik smagiem sejas zonas apdegumiem nemaz neizdzīvo. Esam ļoti gandarīti, ka šeit pat, Apdegumu centrā, multidisciplinārā mediķu komandā mums bija iespējams veiksmīgi paveikt šo sarežģīto operāciju, kas kopumā ilga 5 stundas," saka Rīgas Austrumu slimnīcas Ķirurģiskās infekcijas klīnikas Apdegumu centra ķirurgs un minētās operācijas veicējs - Vjačeslavs Simonovs.

Arī pēcoperācijas periods bija ilgs un sarežģīts. Kopumā dzīšanas process ilga 2 mēnešus. Visu šo laiku paciente atradās Apdegumu centrā, nepārtrauktā mediķu uzraudzībā. Šobrīd sieviete ir atgriezusies ierastajās ikdienas gaitās."Paciente var turpināt dzīvot, neslēpjot seju. Protams, ņemot vērā sarežģīto operāciju, ir redzami nelieli kosmētiskie defekti, taču tie nekādā mērā neietekmē turpmākās dzīves kvalitāti. Gan sejas mīmikas, gan grimases un arī vizuālais izskats ir saglabājies tāds, kāds tas bija iepriekš - pirms apdegumu gūšanas," norāda Vjačeslavs Simonovs.

Kā skaidro ārsts, pilna biezuma ādas transplantācija pasaulē nav jauna metode, taču tā pirmo reizi tika pielietota Apdegumu centrā.

Kopumā operācija noritēja trijos posmos. Pirmajā tika veikta kakla un apakšžokļa rajona sagatavošana ādas transplantācijai. Otrais posms bija viskomplicētākais un aizņēma visvairāk laika. Tika veikta pilna biezuma ādas transplantācija no vēdera priekšējās sienas, lai ar ādas lēvera palīdzību varētu atjaunot termiskā apdeguma rezultātā bojāto sejas rajona zonu. Savukārt vēdera priekšējai sienai tika veikta vēl viena plastika, paņemot nepilna biezuma ādas transplantu no kreisās kājas augšstilba. Noslēdzošajā jeb trešajā posmā tika veikta ādas lēvera fiksācija pie apakšžokļa un kakla.

Minēto operāciju veica multidisciplināra mediķu komanda, kurā starpā bija arī mūsu klīnikas ārsts  - Vjačeslavs Simonovs.

Foto:Rīgas Austrumu slimnīcas Ķirurģiskās infekcijas klīnikas Apdegumu centrs

to top